RADOSNA SZKOŁA

 

 

MIEJSCE ZABAW W SZKOLE

 

        W ramach  programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „ Radosna szkoła” od września 2010 roku funkcjonuje w Zespole Szkół w Januszkowicach sala przeznaczona jako miejsce zabaw dla przedszkolaków i uczniów kl. I- III szkoły podstawowej.

        Stworzone miejsce zabaw w szkole zostało wyposażone w piękne pomoce dydaktyczne. Ich zadaniem jest  zapewnienie możliwości organizacji zabaw ruchowych, zgodnie z naturalnymi potrzebami rozwojowymi dzieci, związanymi z dużą aktywnością fizyczną. 

Wśród przyrządów znalazły się m.in. duże, miękkie klocki, piłki w różnych kolorach i wielkościach, materace do zabaw, tory przeszkód, zestawy umożliwiające pokonywanie wysokości oraz usprawniające koordynację wzrokowo- ruchową. Dzieci mogą też korzystać ze sprzętu spełniającego funkcje edukacyjne i usprawniające motorykę, jak np. układanki, gry tematyczne zachęcające do zabaw z rówieśnikami. Natomiast po intensywnym ruchu i zabawie mają możliwość do relaksu i wyciszenia w dogodnej pozycji na wygodnych materacach i pufach.

       Zgodnie z założeniami MEN w ten sposób stworzono najmłodszym w naszej szkole bezpieczne i przyjazne warunki organizowania zajęć i opieki ,co na pewno pozytywnie wpłynie na niwelowanie reakcji stresowych u małych dzieci spowodowanych nowymi dla nich sytuacjami, związanymi z realizowaniem obowiązku szkolnego.

Dzięki programowi „ Radosna szkoła” najmłodsi  uczniowie będą mogli zdobywać wiedzę w szkole także poprzez zabawę.

 

ZAJĘCIA Z RADOSNEJ SZKOŁY