SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 

KONKURS  NA STROIK BOŻONARODZENIOWY

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

 

Konkurs  na Stroik Bożonarodzeniowy, organizowany przez Samorząd Uczniowski został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa  nagrodziła w bieżącym roku szkolnym następujących uczniów:

ZWYCIĘSCY

Kategoria - Klasy I-III

I miejsce ex aequo - Kinga Bulsiewicz - kl.I / Patrycja Kolbusz - kl. III

II miejsce ex aequo - Milena Smalara - kl. I / Oliwia Strzelczyk, kl. III

III miejsce ex aequo - Maciej Stasiowski - kl. I / Kacper Stasiowski - kl. III

 

Wyróżnienie za wykonanie ozdoby choinkowej - Mateusz Makowski - kl. III

 

Kategoria - Klasy IV-VIII

I miejsce ex aequo - Kamila Płaziak - kl. VI / Adrian Ząbik - kl.VIII

II miejsce - Marcin Ząbik - kl. V

III miejsce - Kinga Smalara, kl. VI

 

Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy (wręczenie nagród obędzie się podczas zabawy choinkowej).

Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału

w konkursach organizowanych w naszej szkole.

Opiekun SU Stefan Kokoczka

 

 

DZIĘKUJEMY, ŚWIĘTY MIKOŁAJU…

 

W DNIU 6 GRUDNIA PRZEDSTAWICIELE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZORGANIZOWALI SZKOLNE „MIKOŁAJKI”.

ODBYŁY SIĘ ONE DZIĘKI FINANSOWEMU WSPARCIU SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ DZIAŁAJĄCEJ W NASZEJ SZKOLE.

ŚWIĘTY MIKOŁAJ WRAZ Z ELFAMI OBDAROWAŁ SŁODYCZAMI WSZYSTKICH UCZNIÓW, NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY.

AKCJA TA SPRAWIŁA WSZYSTKIM DUŻO RADOŚCI, A W SZCZEGÓLNOŚCI DZIECIOM Z PRZEDSZKOLA I UCZNIOM KLAS MŁODSZYCH.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"SZKOŁA PAMIĘTA" Dyplom za udział w akcji

 

AKCJA PORZĄDKOWA NA CMENTARZU WOJSKOWYM

W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” Samorząd Uczniowski zorganizował w dniu 22 października 2019 roku akcję sprzątania Cmentarza Wojskowego z okresu I Wojny Światowej, znajdującego się w Januszkowicach – Działy.

W pracach porządkowych wzięli udział uczniowie klasy VI oraz VIII Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Januszkowicach wraz ze swoimi rodzicami. Podczas tej akcji uczniowie posprzątali liście z całego obszaru cmentarza oraz zapalili znicze, oddając hołd poległym żołnierzom.

Jesteśmy bardzo wdzięczni rodzicom za pomoc w tym działaniu. Dziękujemy za wkład pracy paniom: Monice Żygłowicz, Marii Boroń, Bernadecie Surdek oraz Barbarze Mokrzyckiej. Był to piękny czyn w ramach współpracy szkoły ze środowiskiem lokalnym.

Opiekunowie SU

 

 

 

"SZKOŁA PAMIĘTA"

ZACHĘCAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ DO AKCJI MEN

 

Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Kulminację tych aktywności zaplanowano na 25 października 2019 r

Zaplanowane działania w ramach akcji „Szkoła pamięta” w Szkole Podstawowej w Januszkowicach to:

 

- Zbiórka zniczy i kwiatów wśród społeczności szkolnej.

- Opieka nad Cmentarzem Wojskowym w Januszkowicach - Działy (wykonanie prac porządkowych na cmentarzu przez uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami).

- Zorganizowanie w szkole "Żywej lekcji historii" - 80. rocznica wybuchu II wojny światowej.

- Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na Cmentarzu Wojskowym oraz na grobach zmarłych pracowników Szkoły Podstawowej w Januszkowicach.

 

                                                                                                          Samorząd Uczniowski

 

WYBORY DO SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO

NA ROK SZKOLNY 2019/2020

 

W obecnym roku szkolnym wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbyły się 2 października 2019 roku. Każdy z uczniów, począwszy od klasy V do VIII mógł zgłosić swoją kandydaturę do Komisji Wyborczej, w skład której wchodzili: Sebastian Foryś (kl.VIII), Julita Magiera (kl.VI) oraz Kamil Lampara (kl. V).

Warunkiem przyjęcia chętnych do kandydowania było zebranie przez nich 30 podpisów poparcia swojej kandydatury, wśród uczniów klas uprawnionych do głosowania. Po ich zebraniu i zatwierdzeniu przez Komisję Wyborczą, każdy z kandydatów mógł rozpocząć własna kampanię przedwyborczą, prezentując się na forum szkoły.

W przeciągu kilku dni, na korytarzu zawisły już plakaty wyborcze naszych kandydatów. Do wyborów w tym roku szkolnym przystąpili: Justyna Lampara, Julia Surdek, Emilia Płaziak, Sebastian Lampara, Julia Dziedzic, Kinga Smalara oraz Przemysław Kowalski.

Głosowanie odbyło się w sposób anonimowy, za pomocą kart wyborczych, które podczas głosowania wrzucano do urny wyborczej. Następnie Komisja Wyborcza przeliczyła zebrane głosy i ogłosiła wyniki, które zostały ogłoszone w dniu głosowania. Przewodniczącą szkoły została Justyna Lampara, zastępcą- Sebastian Lampara, sekretarzem -Julia Dziedzic, natomiast skarbnikiem -Przemysław Kowalski.

Nad wyborami w naszej szkole czuwali opiekunowie SU, pani Celina Kowalska oraz pan Stefan Kokoczka.

Julia Dziedzic (klasa VII)

 

PRACE PORZĄDKOWE NA CMENTARZU WOJSKOWYM

W JANUSZKOWICACH

W dniu 29 października 2018 roku odbyło się, jak co roku sprzątanie Cmentarza Wojskowego, który znajduje się w okolicach Januszkowice – Działy. Cmentarz ten jest zabytkowy, gdyż są tam groby poległych żołnierzy z okresu I wojny światowej. W pracach porządkowych brali udział wybrani uczniowie z klas VII i VIII mieszkający w okolicach tego cmentarza. Tegoroczna akcja sprzątania różniła się nieco od tych z wcześniejszych lat, gdyż młodzież przeprowadzała prace porządkowe wraz z rodzicami i pod ich nadzorem. Podczas tej akcji posprzątaliśmy liście z całego terenu cmentarza i wyczyściliśmy groby. Pracowaliśmy tam przez około trzy godziny, aby doprowadzić cmentarz do idealnego stanu. Na zakończenie zapaliliśmy symbolicznie znicze. Trochę zmęczeni, ale pełni satysfakcji wróciliśmy do szkoły.

Uważamy, że organizowanie takich akcji wśród współczesnej młodzieży jest bardzo potrzebne, gdyż pozwala uczyć ich wspólnej i bezinteresownej pracy oraz przypomina o wydarzeniach z tamtego okresu.

Uczennica klasy VII Weronika Foryś

 

 

 

Zbiórka makulatury w ramach akcji "Przywróćmy Dzieciom Uśmiech" 

 

Czytaj

 

WIELKA AKCJA NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Januszkowicach rozpoczął przeprowadzenie akcji pomocy osobom niepełnosprawnym. Pomoc polega na zakupie cegiełek w postaci edukacyjnych kart tematycznych za min 2 zł. Zebrane środki pieniężne zostaną przekazane fundacji "Pomóż i ty" na zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego.

Dla najbardziej aktywnych szkół fundacja ufundowała trzy wysokiej klasy laptopy. Warto pomagać, bo najważniejsze wartości w życiu każdego człowieka to otwartość, życzliwość i dobroć.

 

Pomóżmy Łukaszowi chodzić!

Fundacja na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych "Pomóż i ty" już od 16 lat pomaga chorym podopiecznym m.in. Oliwii Kielusiak, Danielowi Czerniak, Jakubowi Nowakowskiemu, Kamilowi Dominiak w zakupieniu sprzętu do rehabilitacji.

Tegoroczna akcja stawia za cel pomoc Łukaszowi Flis, który ma dziecięce porażenie mózgowe. Codziennie niweluje wzmożone napięcie mięśniowe przez ćwiczenia i intensywną rehabilitację. Aby ułatwić utrzymanie równowagi, Łukasz musi dostać trójkołowy elektryczny i stacjonarny rower. Koszt sprzętu to około 10 tysięcy złotych. Żeby zebrać pieniądze dla Łukasza należy kupować cegiełki (min. 2zł za cegiełkę).

Dla najbardziej aktywnych szkół fundacja ufundowała trzy wysokiej klasy laptopy. Warto pomagać, bo najważniejsze wartości w życiu każdego człowieka to otwartość, życzliwość i dobroć.

 

Wszystkim DARCZYŃCOM serdecznie dziękujemy

POMAGAJMY…

Uczennica klasy VIII - Martyna Magiera

 

 

WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W NASZEJ SZKOLE

 

W ubiegłym roku szkolnym, po dwóch latach wytężonej pracy, zdobyliśmy tytuł "Szkoła Demokracji" w ogólnopolskim programie, skierowanym do samorządów uczniowskich w całej Polsce. Celem tego przedsięwzięcia było zwiększenie udziału uczniów i uczennic w życiu szkoły oraz wzmocnienie samorządności uczniowskiej.

O tak prestiżowe miano walczył w naszej szkole zespół w składzie: Koordynator pan Stefan Kokoczka oraz członkowie: Kamila Kowalska, Anna Zegarowska, Urszula Przewięda, Aleksandra Kopeć, Martyna Kowalska, Paulina Chajec oraz Dawid Kolbusz.

W dniu 19 września 2018 roku miały miejsce się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego, które od dwóch lat odbywają się według nowych i w pełni demokratycznych zasad.

Do Rady Samorządu mieli możliwość zgłaszania swoich kandydatur na poszczególne funkcje uczennice i uczniowie ze wszystkich klas. Następnie rozpoczęła się ich kampania wyborcza która trwała tydzień czasu. Kandydaci opracowali własne programy pracy samorządu, w wyniku czego przynieśli do szkoły bardzo ciekawe i starannie wykonane plakaty, aby każdy uczeń mógł zapoznać się z ich obietnicami wyborczymi i postanowił na kogo zagłosuje.

Po kilku dniach przeznaczonych na zastanowienie się nad wyborem swoich faworytów, uczniowie oddawali głosy przed komisją, wrzucając je do urny wyborczej. Po przeliczeniu oddanych głosów komisja ogłosiła oficjalne wyniki.

 

Tegoroczny skład Rady Samorządu Uczniowskiego reprezentować będą:

 

PRZEWODNICZĄCA: Kamila Kowalska

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ: Patryk Krupka

SEKRETARZ: Anna Zegarowska

SKARBNIK : Aleksandra Kopeć

 

Licząc na owocną pracę w SU i spełnienie swoich obietnic wyborczych wszystkim serdecznie gratulujemy!

Kinga Winiarska

 

 

 

 

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W R. SZK. 2018/2019

 

 

Przewodnicząca: Kamila Kowalska

Zastępca: Patryk Krupka

Sekretarz: Anna Zegarowska

Skarbnik: Aleksandra Kopeć

 

SEKCJE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

ORAZ ZAKRES ICH CZYNNOŚCI

 W ROKU SZKOLNYM  2018/2019

 

 

SEKCJA PORZĄDKOWA:

 

 

Przewodniczący: Mateusz Boroń

Członkowie: Łukasz Kowalski

            Sebastian Foryś

                Mateusz Jantoń

                      Karol Stasiowski

                    Kacper Henzel-Zbylut

 

SEKCJA DEKORACYJNA:

 

 

Przewodnicząca: Julia Dziedzic

Członkowie: Aleksandra Kopeć

                    Katarzyna  Lampara

              Monika Chajec

 

SEKCJA ORGANIZACYJNA:

 

 

 

Przewodniczący: Martyna Kowalska

Członkowie: Urszula Przewięda

                     Olga Pruchnik

               Gabriela Gierut

                       Patryk Krupka

 

SEKCJA REDAKCYJNA:

 

 

Przewodniczący: Kinga Winiarska

Członkowie: Julita Magiera

                    Martyna Magiera

                      Magdalena Jędrusik

              Emilia Płaziak

            Julita Krupka

                     

 

SEKCJA KULTURALNO – NAUKOWA:

 

 

SEKCJA PORZĄDKOWA:

·        Wspomaganie nauczycieli podczas dyżurów (sprawdzanie obuwia zastępczego, dbanie o ład i porządek w szkole).

·        Odpowiedzialność za dyscyplinę i porządek podczas dyskotek oraz innych imprez szkolnych.

·        Dbanie o porządek i dyscyplinę podczas apeli i akademii szkolnych.

 

SEKCJA DEKORACYJNA:

·        Dbałość o wystrój szkoły.

·        Przygotowywanie ściennej gazetki SU.

·        Pomoc przy tworzeniu dekoracji do uroczystości szkolnych.

 

SEKCJA ORGANIZACYJNA:

·        Organizowanie różnych akcji na terenie szkoły.

·        Organizowanie konkursów zainicjowanych przez SU.

·        Informowanie uczniów o akcjach i konkursach na terenie szkoły.

·        Przeprowadzanie na terenie szkoły ankiet oraz różnego rodzaju badań opinii uczniów.

·        Współpraca z różnymi instytucjami.

 

SEKCJA REDAKCYJNA:

·        Zamieszczanie artykułów dotyczących działalności SU w szkolnej gazetce ,,Lider” oraz w gazecie lokalnej ,,Wiadomości Brzosteckie”.

·        Dokumentowanie działalności SU.

·        Przygotowywanie plakatów i ogłoszeń.

 

S

REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO