KONKURSY

 

 

WYRÓŻNIENIE DLA JULII

 

            15 czerwca  2018 r. w Domu Kultury ,,Kosmos” w Dębicy miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu pt. ,,Honorowe krwiodawstwo w rysunku i wierszu” zorganizowanego przez Oddział Rejonowy PCK w Dębicy z okazji 60 – lecia honorowego krwiodawstwa na Ziemi Dębickiej. Wydarzenie to było dla nas szczególnie ważne, gdyż jedna z naszych uczennic, Julia Kowalska, została wyróżniona za pracę literacką. Julii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich i nie tylko! Niżej prezentujemy jej wyróżniony wiersz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krew darem życia!

 

Kiedy chętnie krew oddajesz,

Drugie życie komuś dajesz.

 

Zdrowie ważne jest, kolego,

Krwią poratuj więc drugiego.

 

Mały, duży, obcy, znany

Chce być zdrowy i kochany,

 

Biegać, skakać, tańczyć, pływać!

Pomóż komuś to przeżywać.

 

Oddaj krew! Nie pożałujesz!

Inne życie uratujesz!

 

Kto krew oddaje,

bohaterem się staje.

 

 

Julia Kowalska, klasa IV

 

 

 

 

 

 

 

 

WYRÓŻNIENIE W POWIATOWYM KONKURSIE LITERACKIM

 

     W ramach obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości Starostwo Powiatowe w Dębicy i I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy zorganizowały  w tym roku Konkurs pt. „Piękna, niepodległa 2018” dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: praca wizualna lub literacka. Zachęcona  przez panią od języka polskiego postanowiłam wykazać się w tej drugiej kategorii. Ponieważ  tematem konkursu było opowiadanie inspirowane postacią lub wydarzeniem historycznym, postanowiłam opisać życie lokalnego bohatera - Franciszka Jakubusa (1898-1974), o którym słyszałam kiedyś od dziadka. Pani Celina Węgrzyn bardzo pomogła mi w szukaniu informacji na jego temat.  Pomocną osobą okazał się także pan Maksymilian Pyzocha, zięć Franciszka Jakubusa, który udostępnił niektóre dokumenty wojskowe i osobiste z rodzinnego archiwum oraz opowiedział nam historię swojego teścia.

      Jak się okazało, Franciszek Jakubus był wielkim człowiekiem. Urodził się w Odrzykoniu, a wychował  w Januszkowicach w katolickiej, bardzo patriotycznej rodzinie. W czasie I wojny światowej został wcielony do legionów i dostał  polecenie złożenia przysięgi na wierność i braterstwo broni Niemcom i Austrii. Jako 19-letni chłopak odmówił złożenia takowej przysięgi, co jest dowodem jego wielkiego patriotyzmu. W czasie walki na froncie włoskim dostał się do niewoli, a po wyzwoleniu z obozu w 1918 r.  Franciszek jako ochotnik zaciągnął się do  „Błękitnej Armii” organizowanej przez gen. Józefa Hallera. Podczas wojny polsko-bolszewickiej walczył w zwycięskich bitwach o Lwów, Berezynę, Warszawę, nad Niemnem. Jego waleczność i odwaga zostały nagrodzone przez dowództwo pułku i otrzymał wojskowy awans .

       Moje opowiadanie pt. „Droga do niepodległej Polski” wzbudziło zainteresowanie jury i zdobyłam wyróżnienie w konkursie.  21 marca w kinie „Kosmos” w Dębicy odbyło się  rozdanie nagród i uroczyste podsumowanie konkursu, w którym miałam okazję uczestniczyć. Bardzo cieszę się z tego osiągnięcia i mam nadzieję, że dzięki mojej pracy więcej ludzi  mogło poznać historię naszego lokalnego, wielkiego patrioty.

                                                

                                                                           Kamila Kowalska –uczennica kl.II gimnazjum

 

IV POWIATOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

KOLEJNY SUKCES ZA NAMI

 Dnia 15 lutego 2018 roku wystąpiłyśmy po raz kolejny w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, zorganizowanym w Zespole Szkół im. Jana Pawła II. w Brzostku w składzie: Anna Zegarowska, Monika Chajec oraz Kamila Kowalska.

W tym roku tematyką konkursu były przeboje lat 80-tych. Wybór utworu nie był wcale taki prosty, jakby się mogło wydawać, ponieważ muzyka tych lat jest nam wszystkim bardzo dobrze znana, a co za tym idzie propozycji było wiele. Jednak znalazłyśmy tą jedyną piosenkę, którą postanowiłyśmy wspólnie zaśpiewać, czyli „Forever Young” grupy Alphaville. Zdecydowałyśmy wspólnie wystylizować się na lata 80-te, a nawet miałyśmy fryzury zbliżone do tych, które wtedy były modne.

Gdy dotarłyśmy już na miejsce i nadszedł czas na prezentację naszej piosenki, wyszłyśmy na scenę i zrobiłyśmy wszystko, co w naszej mocy, aby nasz występ był jak najlepszy. Po wykonaniu utworu wróciłyśmy na swoje miejsca, gdzie słuchałyśmy kolejnych uczestników, czekając na werdykt.

Po burzliwych obradach Jury ogłoszono długo oczekiwane wyniki konkursu. Na początku były wyróżnienia, a potem przyszedł czas na 3 miejsce i wtedy właśnie usłyszałyśmy nazwę naszej szkoły. Uradowane poszłyśmy po odbiór nagród, które wręczał starosta powiatu dębickiego pan Andrzej Reguła, co było dla nas wielkim i niezapomnianym przeżyciem.

Bardzo podobał nam się ten konkurs, również ze względu na to, jak miło zostałyśmy przyjęte w tej szkole i jeśli tylko będzie okazja, to wybierzemy się tam ponownie.

Uczestniczka konkursu

Kamila Kowalska

 

 

 

 

KONKURS RECYTATORSKI

 

Dnia 20 lutego 2018 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski „Wiersze Wandy Chotomskiej”. Wzięły w nim udział dzieci przedszkolne i klas młodszych. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych. Recytację oceniało jury w składzie:

  p. Ewa Ziaja- Dyrektor szkoły

  p. Celina Węgrzyn- nauczyciel j.

  p. Maria Przewoźnik- nauczyciel muzyki

Wyniki konkursu:     

- dzieci przedszkolne:

I miejsce – Oliwia Zegarowska

II miejsce – Maciej Stasiowski

- pierwszoklasiści:

I miejsce – Izabela Machowska

Kacper Stasiowski

II miejsce – Natalia Łukasik

-trzecioklasiści:

I miejsce – Kinga Garstka

II miejsce – Sebastian Lampara  Anastazja Brągiel

            Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy dostali nagrody pocieszenia. Organizatorzy dziękują Spółdzielni Uczniowskiej „Grosik” za ufundowanie nagród.

 Zespół Nauczycieli Przedszkola i Edukacji  Wczesnoszkolnej

 

 

 

NAGRODA ZA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tegorocznym konkursie na szopkę bożonarodzeniową zorganizowanym przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku.

Prace konkursowe przygotowali:

- w kategorii uczniowie szkół podstawowych – Kinga Smalara z klasy IV, Dominika Surdek z klasy VI i Gabriela Surdek z klasy VII;

 - w kategorii szopka rodzinna - Patrycja Kolbusz z klasy I ;

- w kategorii uczniowie gimnazjów - Norbert Ząbik z klasy II gimnazjum.

Komisja nagrodziła pracę Norberta Ząbika i zdobył on II miejsce w kategorii w/w. Gratulujemy Norbetowi nagrody!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  nagrody książkowe i dyplomy za udział.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SUKCES W KONKURSIE "KOLĘDY OBCOJĘZYCZNEJ" W KOŁACZYCACH

 

10 stycznia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach, odbył się ”XV Międzygimnazjalny Konkurs Kolędy Obcojęzycznej”. W tym roku naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy II gimnazjum: Monika Chajec, Kamila Kowalska oraz Anna Zegarowska. Wykonałyśmy dwie kolędy: w języku angielskim pt. „GOD REST YE MERRY GENTELMEN” oraz w języku francuskim pt.„PETIT PAPA NOEL”.

Konkurencja w tym roku była większa niż w ubiegłym, gdyż do konkursu zgłosiło się aż 10 szkół, a więc miałyśmy nie lada wyzwanie. Pomimo stresu, który towarzyszył nam przez chwilę zaśpiewałyśmy, dając z siebie wszystko, można było zauważyć po gromkich brawach oraz zadowoleniu Jurorów.

Po występach wszystkich zespołów oraz krótkiej naradzie Jury wszystko się wyjaśniło. Cztery szkoły dostały wyróżnienia, natomiast pozostałe zajęły kolejno I-IV miejsca, w tym ex aequo trzy uplasowały się na czwartym miejscu. Ku ogromnemu zdziwieniu w tym roku nasza szkoła zdobyła II miejsce, z czego jesteśmy bardzo zadowolone!!!. W nagrodę otrzymałyśmy słowniki angielsko-polskie oraz radio - odtwarzacz CD, który przekazałyśmy na ręce naszej Pani Dyrektor, jako pomoc dydaktyczną do bazy naszej szkoły.

Dziękujemy bardzo Panu Stefanowi Kokoczce za pomoc w doborze utworów oraz przygotowanie nas do tego konkursu, jesteśmy także wdzięczne Panu Janowi Palarowi za cenne rady wokalno-muzyczne oraz za opiekę podczas konkursu.

Składamy również podziękowania rodzicowi, Panu Eugeniuszowi Zegarowskiemu za zorganizowanie transportu do Kołaczyc. Liczymy, że w następnych latach pójdzie nam jeszcze lepiej.

Uczestniczki

 

UDZIAŁ NASZYCH UCZENNIC

W KONKURSIE ,,WYBIERAM TRZEŹWOŚĆ”

 

 

            W dniu 19 grudnia 2017 r. Aleksandra Kopeć i Martyna Kowalska wraz z opiekunką złożyły wizytę w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy w celu uczestniczenia w ogłoszeniu wyników XXIII Edycji Międzyszkolnego Konkursu ,,Wybieram Trzeźwość”. Konkurs ten był skierowany do uczniów klas VII szkoły podstawowej, uczniów gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego. Celem konkursu, który organizowany jest przy współpracy z Urzędem Miasta Dębica i Starostwem Powiatowym, a który w 2010 roku otrzymał honorowy patronat Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, było kształtowanie zdrowego stylu życia i harmonijnego rozwoju organizmu, wskazywanie na szkodliwość używek oraz ukazanie zagrożeń, jakie niosą ze sobą uzależnienia, jak również rozwijanie zainteresowań i uzdolnień literackich i plastycznych młodzieży.

            Przedmiotem konkursu były prace plastyczne (plakat lub ulotka) i literackie (esej, rozprawka, opowiadanie, wiersz) związane z przeciwdziałaniem uzależnieniom (nikotynizm, alkohol, narkotyki, dopalacze, urządzenia mobilne itp.)

            Z naszej szkoły do konkursu przystąpiły dwie uczennice klasy VII – Aleksandra Kopeć i Martyna Kowalska, które wykonały prace literackie. I chociaż nie zajęły żadnego miejsca ani nie zdobyły wyróżnienia, to jednak nabyły nowej wiedzy i doświadczeń. Sam fakt uczestnictwa w posdumowaniu konkursu i ogłoszeniu wyników dał im możliwość zapoznania się z pracami innych uczestników konkursu, które były na bardzo wysokim poziomie, spotkania nowych ludzi, w tym ludzi zajmujących ważne stanowiska w powiecie dębickim zaproszonych na to wydarzenie.

            Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i świątecznej atmosferze, przy smacznym ciasteczku.

Mamy nadzieję, że następnym razem coś wywalczymy.

Marta Karmelita

 

KONKURS RECYTATORSKI

DLA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS I i III

WIERSZE WANDY CHOTOMSKIEJ

                     

                        Regulamin konkursu

 

1.    Cele konkursu:

- rozwijanie zdolności recytatorskich,

- zainteresowanie dzieci poezją,

- rozwijanie czytelnictwa,

- zachęcanie do występów na scenie,

- wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności.

   

2.    Warunki uczestnictwa:

- w konkursie mogą uczestniczyć dzieci w wieku 3-9 lat,

- do udziału w konkursie dzieci przygotowują się w domu,

- zgłoszenia udziału w konkursie dokonuje się u wychowawcy

  w terminie do 20 grudniaw oddziałach przedszkolnych 

  zgłoszenia  dokonuje rodzic,

- dzieci recytują dowolnie wybrany wiersz lub fragment wiersza

  Wandy Chotomskiej

 

  3,4-latki      -       min. 2 zwrotki  (8 wersów)

  5,6-latki      -       min. 3 zwrotki  (12 wersów)

  klasy młodsze  -  min. 4 zwrotki  (16 wersów).

 

                   Konkurs odbędzie się w lutym

     

3.    Kryteria oceny:

- dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,

- poprawna i płynna recytacja,

- ogólny wyraz artystyczny (gest sceniczny, element ruchu).

 

4.    Nagrody:

- przewidziane są  nagrody główne – I i II miejsce

  w każdej grupie wiekowej,

- wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział w konkursie,

- wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.

 

KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

 

Prace należy dostarczyć do szkoły do dnia 3 stycznia 2018 r. (środa) do p. B. Krajewskiej.

Wezmą one udział w eliminacjach gminnych w Brzostku, a te  nagrodzone zostaną przekazane na finał powiatowy do Dębicy.

Prace można wykonać w następujących kategoriach:

I kategoria – uczniowie szkół podstawowych,

II kategoria – uczniowie gimnazjów,

III kategoria – szopka rodzinna.

Technika wykonywanych prac.

Szopki powinny mieć formę przestrzenną, dopuszczalna jest płaskorzeźba. Konstrukcja szopki powinna być stabilna, elementy nie mogą się przesuwać. Wymiary prac dowolne. Nie można umieszczać elementów gotowych, np. figurek.

Opis pracy.

1.    Imię i nazwisko oraz kategoria.

2.    Adres zamieszkania i telefon.

 

KONKURS "WZOROWA ŁAZIENKA"

 

Zagłosuj i zawalcz o remont łazienki szkolnej lub zestaw produktów marki Domestos dla szkoły.

Zasady głosowania

Głosujemy do 30 listopada 2017 r.

Jedna osoba może oddać jeden głos dziennie.

Są dwa rodzaje głosów:

a)    głosy standardowe jeden Głos standardowy = 1 głos

Wchodzę na stronę www.wzorowalazienka.pl , wybieram szkołę, klikam ,,Zagłosuj” (Jeszcze raz sprawdzam, czy głosuję na swoją szkołę!), akceptuję regulamin oraz podaję adres e-mail, na który zostanie wysłany kod weryfikujący. Wpisuję ten kod i potwierdzam głos.

b)    głosy z paragonami jeden Głos z paragonem = 20 głosów

 

Zakupię produkt Domestos i zachowam paragon, klikam w przycisk ,,Głosuj z paragonem” , podaję datę zakupu, numer paragonu i numer kasy fiskalnej. Dodaję zdjęcie paragonu (plik JPG o wadze max 5 MB), podaję adres e-mail, akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych, czyli adres e-mail. Dopisanie tych punktów może potrwać do 72 godzin.

B.B. i

 

 

KONKURS PLASTYCZNY "BEZPIECZNE WAKACJE"

 

To już kolejna edycja tego konkursu. Akcji Bezpieczne Wakacje 2017 ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Konkurs został zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie wraz z Kuratorium Oświaty i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej i był podzielony na trzy kategorie wiekowe: 6-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat.

Prace konkursowe miały poruszać tematykę szeroko rozumianego bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu młodego pokolenia. Uczniowie mieli do wyboru następujące tematy:

·         Bezpieczny pobyt w górach, nad morzem i w lesie,

·         Bezpieczna szkoła,

·         Bezpieczne miejsce zamieszkania,

·         Bezpieczny Internet,

·         Bezpieczna droga,

·         Zagrożenie używkami (papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze),

·         Przemoc rówieśnicza,

·         Subkultury młodzieżowe.

Uczniowie naszej szkoły jak co roku uczestniczyli w szkolnych eliminacjach do konkursu, wykonali prace na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas wakacji. Do kolejnego etapu nauczyciele - opiekunowie konkursu wyłonili prace następujących uczniów:   Natalii Łukasik kl. 1, Wiktorii Karmelity kl. 3, Gabrieli Gierut, Juli Kowalskiej, Julity Krupki, Kingi Smalary i Kamili Płaziak uczennic klasy 4 szkoły podstawowej. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

K. P-N

 

 

SUKCESY PLASTYCZNE NASZYCH UCZENNIC

 

W ramach akcji „Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłokiuczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkolnych eliminacjach do konkursu plastycznego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu plakat o tematyce ekologicznej, promującego oszczędzanie energii oraz odnawialne źródła energii, wykonanego techniką mieszaną (malowanie farbami lub/i wyklejanka – wydzieranka, wycinanka). Wyłonione na tym etapie prace (2 ze szkoły podstawowej i 2 z gimnazjum) wzięły udział w eliminacjach gminnych przeprowadzonych przez organizatora konkursu. Na tym etapie prace naszych uczennic konkurowały z pracami uczniów ze szkół z terenu 22 gmin należących do Związku. Uznanie zdobyły i zostały wyróżnione prace: Anny Ochałek i Małgorzaty Gierut z kl. III gimnazjum oraz już po raz trzeci w kategorii klas IV – VI szkół podstawowych  Aleksandry Kopeć uczennicy kl. VI. Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatora.

opiekun konkursu K. P-N

 

 

SZKLONY KONKURS PLASTYCZNY PT. "MYŚL EKO, BĄDŹ EKO"

 

W ramach realizowanego przez nasza szkołę konkursu grantowego Fundusz Naturalnej Energii pt.Teraz czas na ekologię!”, współfinansowanego przez Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. i Fundację Nasza Ziemia został zorganizowany miedzyszkolny konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej ukazującej korzyści, jakie niesie ze sobą ekologiczny sposób życia, a także propagowanie działań na rzecz ochrony środowiska i codziennego zachowania ekologicznego w najbliższym otoczeniu. Konkurs zorganizowany był w trzech kategoriach wiekowych.

 

Wyniki eliminacji w poszczególnych kategoriach:

 

Szkoła podstawowa klas I - III

miejsce I - Kinga Smalara kl. III

miejsce II - Julita Magiera kl. III

miejsce III - Kinga Jantoń kl. III

wyróżnienie: Kamila Płaziak, Gabryiela Gierut, Mateusz Chajec, Edyta Foryś,

Szkoła podstawowa klas IV - VI

miejsce I - Aleksandra Kopeć kl. VI

miejsce II - Sebastian Foryś kl. V

miejsce III - Emilia Płaziak kl. V

wyróżnienie: Weronika Foryś, Weronika Bronowicz

Gimnazjum:

miejsce I - Anna Ochałek kl. III

miejsce II - Ilona Bronowicz kl. II

miejsce II - Aleksandra Stepień kl. III

wyróżnienie: Urszula Przewieda, Marta Skórka

 

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Nagrody zostały ufundowane w ramach realizowanego projektu i wręczone na uroczystych obchodach Dnia Ziemi.

.

 

 

 

 

 

K.P-N

 

SZKOLNE ELIMINACJE DO KONKURSU PLASTYCZNEGO

 

Uczniowie naszej szkoły co roku biorą udział w konkursach organizowanych przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki. W tym roku zaprosił on uczniów do udziału w projekcie z zakresu edukacji ekologicznej – konkurs plastyczny pn. „Pociąg współpracy Polsko-Szwajcarskiej” Odnawialne Źródła Energii w mojej okolicy.

Projekt miał na celu pokazywanie korzyści jakie niesie ze sobą ekologiczny sposób życia, a także propagowanie działań na rzecz ochrony środowiska i codziennego zachowania ekologicznego w najbliższy otoczeniu. Ponad to ma zwrócić uwagę na zwiększenie  wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii w najbliższej okolicy oraz  przekazywać wiedzę związaną z efektywnym zarządzaniem energią. W tym roku konkurs zorganizowany był w czterech kategoriach. Po wykonaniu prac nauczyciele - opiekunowie konkursu wyłonili z każdej kategorii wiekowej po 2 najlepsze prace i przesyłali je do Związku.

 

Wyniki szkolnych eliminacji w poszczególnych kategoriach:

 Dzieci przedszkolne - do 6 lat

miejsce I - Oliwia Zegarowska

miejsce II - Kacper Foryś

Szkoła podstawowa klas I - III

miejsce I - Kinga Smalara

miejsce II - Gabryiela Gierut

miejsce III - Kamila Płaziak

Szkoła podstawowa klas IV - VI

miejsce I - Aleksandra Kopeć

miejsce II - Weronika Foryś

miejsce III - Gabriela Surdek

Gimnazjum:

miejsce I - Urszula Przewieda

miejsce II - Monika Chajec

 

Nagrody dla laureatów eliminacji szkolnych zostały ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską "Grosik" i wręczone na uroczystych obchodach Dnia Ziemi. Dziękuję wszystkim uczestnikom za plastyczne zmagania i zapraszam za rok.

K.P-N

 

Prace konkursowe -zobacz

 

 

KONKURS WIELKANOCNY

 

Tegoroczny Gminny Konkurs Wielkanocny odbył się pod hasłem "Stroik Wielkanocny". Organizatorem konkursu było Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku, celem konkursu było rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań sztuką, plastyką oraz powrót do tradycji związanych z okresem wielkanocnym. Naszą szkołę podczas konkursu reprezentowała w kategorii gimnazja i szkoły średnie praca Norberta Ząbika z klasy I. Praca zdobyła uznanie jury i Norbert otrzymał wyróżnienie. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i słodycze, a wszystkie stroiki mogliśmy podziwiać podczas zorganizowanej wystawy. Gratulujemy Norbertowi i życzymy kolejnych sukcesów.

K.P-N

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONKURS O TYTUŁ NAUKOWEJ SZKOŁY IGNACEGO

 

            Od listopada 2016 roku do marca 2017 roku w naszej szkole realizowany był program edukacyjny ,,Być jak Ignacy” połączony z konkursem o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego. Nasza szkoła jest jedną z 200 placówek w kraju, która bierze udział w jego  pierwszej edycji . Organizatorem konkursu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

            Celem tej kampanii jest popularyzowanie nauk matematyczno-przyrodniczych wśród dzieci, a jednocześnie propagowanie wiedzy na temat sylwetki Ignacego Łukasiewicza oraz rozwoju przemysłu naftowego i gazowego.

            W szkole przez te kilka miesięcy odbywały się zajęcia kółka naukowego, na które uczęszczało sześcioro dzieci z klas młodszych. Zajęcia oparte były przede wszystkim na działaniu uczniów. Wykonali oni wiele doświadczeń, obserwowali i wyciągali wnioski, a zabawa połączona z nauką sprawiała im wiele radości.

            Aby zrealizować cele konkursu, dzieci były na wycieczce w Muzeum PGNiG im. I. Łukasiewicza w Bóbrce. Zobaczyły stare szyby naftowe i ropę naftową w stanie naturalnym. Zwiedziły Budynek Administracyjny kopalni zwany Domem Łukasiewicza, a w nim oglądnęły kolekcję lamp naftowych, dawne laboratorium oraz starą aptekę. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii dzieci zobaczyły za apteczną ladą młodego farmaceutę Ignacego Łukasiewicza, który sprzedawał medykamenty i doradzał klientom, a dzięki specjalnym kompozycjom zapachowym zwiedzający czuli zapach starej apteki.   Następnie dzieci były w sali badań, wydobycia i rozsyłki gazu ziemnego. Na koniec wzięły udział w warsztatach o historii oświetlenia, gdzie wykonały lampę naftową.

             Na stronie www.bycjakignacy.pl  dzieci znajdowały gry, komiksy i filmy edukacyjne, które pomogły im samodzielnie odkrywać pasjonujący świat nauki.

 

 

KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

 

Jak co roku uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w konkursie na Szopkę bożonarodzeniową zorganizowanym przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku. Nasza szkoła przystąpiła do konkursowych eliminacji gminnych w kategorii - uczniowie szkoły podstawowej z szopką wykonaną przez ucznia kl. II Marcina Ząbika. Konkurs miał na celu pobudzenie artystycznej wyobraźni dzieci i młodzieży oraz możliwość zaangażowania całej rodziny w kultywowanie bożonarodzeniowej tradycji. Szopką Marcina można było podziwiać na wystawie w CKiCz w Brzostku. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody za udział w eliminacjach gminnych. Gratulujemy Marcinowi i zachęcamy większe grono uczniów do rozwijania talentów rękodzieła artystycznego i podjęcia wyzwania za rok.

K.P-N

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONKURS KOLĘDY OBCOJĘZYCZNEJ W KOŁACZYCACH

 

11 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach, odbył się ”Międzygimnazjalny Konkurs Kolędy Obcojęzycznej”. W tym roku naszą szkołę reprezentowały uczennice: Małgorzata Gierut, Monika Chajec, Kamila Kowalska oraz Annna Zegarowska. Wykonałyśmy dwie kolędy: norweską pt. „En Strejne Skinner i Natt” oraz hiszpańską pt.„Mas Alla”.

Konkurencja w tym roku była wysoka, gdyż do konkursu zgłosiło się łącznie 9 szkół, a więc miałyśmy trudne zadanie. Pomimo stresu, który towarzyszył nam przez chwilę zaśpiewałyśmy, dając z siebie wszystko, co dało się odczuć po gromkich brawach oraz zadowoleniu jurorów.

Po krótkiej naradzie wszystko się wyjaśniło. Pięć szkół dostało wyróżnienia, natomiast pozostałe zajęły kolejno I-IV miejsca. W tym roku nasza szkoła uplasowała się na 4 miejscu, z czego jesteśmy bardzo szczęśliwe!!! Dziękujemy bardzo Panu Stefanowi Kokoczce za przygotowanie nas do tego konkursu i liczymy, że w następnych latach powiedzie nam się jeszcze lepiej.

                                                                                       Zobacz  film

 

Uczennice klasy I gimnazjum - Monika i Ania

 

 

KONKURSY PLASTYCZNE

 

We wrześniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie pt. Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji oraz kuratoriami oświaty. Celem Konkursu było upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym wiedzy na temat prawidłowego żywienia oraz kształtowanie pozytywnej postawy wobec spożywania zdrowych produktów żywieniowych, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Przedmiotem Konkursu było wykonanie przez uczniów danej klasy pracy plastycznej na temat zdrowego żywienia.

K.P-N

Prace konkursowe -zobacz

 

 

 

W październiku chętni uczniowie wzięli udziału w III edycji konkursu plastycznego o tematyce morskiej pt. „Do czego MORZE służyć może” Celem konkursu jest promowanie, rozpowszechnianie i wzmacnianie morskiego wizerunku Polski, jako kraju morskiego, jak również rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej w odniesieniu do spraw morskich. Po rozstrzygnięciu konkursu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

K.P-N

Prace konkursowe -zobacz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE LITERACKIM „WIELKA TRÓJKA”

 Uczniowie naszego gimnazjum: Mateusz Karmelita z  klasy II oraz  Kamila Kowalska, Urszula Przewięda i Anna Zegarowska  z klasy I wzięli  udział w międzygminnym konkursie literackim „Wielka Trójka”, który został  zorganizowany  w listopadzie przez Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku. Celem konkursu było promowanie uzdolnionej literacko młodzieży, rozwijanie wyobraźni, zachęcanie do podejmowania prób własnej twórczości oraz doskonalenie umiejętności redakcyjnych

Tegoroczni uczestnicy konkursu mieli za zadanie zredagować opowiadanie z dialogiem i elementami opisu, które rozpoczynało się od zdania: „Gotowanie od zawsze było moją słabą stroną”. Po sprawdzeniu prac przez komisję konkursową  i uroczystym ogłoszeniu wyników okazało się, że Mateusz zdobył wyróżnienie. Jego opowiadanie pt. „ Nieudana zupa” zostanie opublikowane na łamach „ Wiadomości Brzosteckich”. 

Gratulujemy Mateuszowi  i  życzymy dalszych sukcesów w konkursach.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PODSUMOWANIE KONKURSU LITERACKIEGO  I PLASTYCZNEGO O HENRYKU SIENKIEWICZU

 

W listopadzie 13 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursach zorganizowanych z okazji obchodów Roku Henryka Sienkiewicza w ZS  w Januszkowicach. Celem konkursu literackiego było sprawdzenie znajomości biografii i twórczości Henryka Sienkiewicza oraz rozbudzanie zainteresowań jego powieściami i nowelami. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu zamieszczonego w gazetce szkolnej „Lider”, na który składały się różne zadania, m.in. krzyżówka, pytania sprawdzające znajomość bohaterów, wydarzeń i tytułów utworów tego pisarza. Uczennice, które bezbłędnie rozwiązały test    

„Ile wiem o Henryku Sienkiewiczu ?” wzięły udział w  losowaniu nagrody książkowej, którą wygrała Kamila Kowalska z klasy I gimnazjum. Ponadto wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały oceny z języka polskiego i słodycze.

W konkursie plastycznym na ilustrację do wybranej książki H. Sienkiewicza wyróżnienie i nagrodę zdobyła Weronika Foryś z klasy VI.

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            KONKURS RECYTATORSKI

DLA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS II i III

 

„WIERSZE J. TUWIMA i J. BRZECHWY”

 

Regulamin konkursu

 

1.    Cele konkursu:

- rozwijanie zdolności recytatorskich,

- zainteresowanie dzieci poezją,

- rozwijanie czytelnictwa,

- zachęcanie do występów na scenie,

- wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności.

   

2.    Warunki uczestnictwa:

- w konkursie mogą uczestniczyć dzieci w wieku 3-9 lat,

- do udziału w konkursie dzieci przygotowują się w domu,

- zgłoszenia udziału w konkursie dokonuje się u wychowawcy

  w terminie do 22 grudniaw oddziałach przedszkolnych zgłoszenia            

  dokonuje rodzic,

- dzieci recytują dowolnie wybrany wiersz lub fragment wiersza

  J. Tuwima lub J. Brzechwy

 

  3,4-latki -  min. 2 zwrotki  (8 wersów)

  5,6-latki -  min. 3 zwrotki  (12 wersów)

  7,8,9-latki -  min. 4 zwrotki  (16 wersów).

 

                   Konkurs odbędzie się w lutym

     

3.    Kryteria oceny:

- dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,

- poprawna i płynna recytacja,

- ogólny wyraz artystyczny (gest sceniczny, element ruchu).

 

4.    Nagrody:

- przewidziane są  nagrody główne (I, II, III miejsce)

  w każdej grupie wiekowej,

- wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział w konkursie,

- wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.

 

SREBRNY I BRĄZOWY MEDAL REPREZENTACJI SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM MIKOŁAJKOWY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ GMINY BRZOSTEK O PUCHAR BURMISTRZA BRZOSTKU.

 

 Odbywające się w Hali Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej rozgrywki przyciągnęły rekordową liczbę drużyn,które walczyły ze sobą o zwycięstwo. Organizatorami turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku oraz Gmina Brzostek. Drużyny reprezentujące naszą szkołę wystapiły w składzie:

Szkoła Podstawowa-Łukasz Kowalski,Patryk Krupka,Kamil Płaziak,Bartłomiej Pieczykolan,Karol Stasiowski,Kacper Henzel-Zbylut,Mateusz Jantoń.

Gimnazjum-Sławomir Raś,Patryk Garstka,Konrad Krupka,Przemysław Krupka,Krystian Cieplik,Mchał Kolbusz,Kacper Pruchnik,

Obie drużyny zaprezentowały sie znakomicie, odnosząc duży sukces zdobywając drugie i trzecie miejsce wsród dwunastu drużyn wystepujacych w turnieju w kategorii Szkół Podstawowych i siedmiu w kategorii Gimnazjów.Uczniowie naszej szkoły mieli mozliwość rywalizacji ze szkołami z gminy Kołaczyce,Brzyska oraz Frysztak.

Oprócz pucharów,dyplomów oraz srebrnych i brazowych medali,nasi uczniowie otrzymali równiez nagrody indywidualne.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Konrad Krupka otrzymując pamiątkową statuetkę oraz dyplom.Na szczególne wyróżnienie zasługują również uczniowie Łukasz Kowalski w kategorii Szkół Podstawowych oraz Sławomir Raś w kategorii Gimnazjów.

Wręczania nagród dokonał Zastępca Burmistrza Adam Kostrząb oraz Kierownik OSiR-u Andrzej Piękoś.

Pragnę podziękować wszystkim zawodnikom za bardzo dobrą postawę

i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów w rywalizacji sportowej.

 

Paweł Wiejowski

 

https://youtu.be/6ZPG9I8k6-g   film z dekoracji SP

  

Klasyfikacja końcowa w kategorii Szkół Podstawowych:

1. SP Grudna Górna

2. ZS Januszkowice

3. SP Brzostek

4. ZS Siedliska –Bogusz

5. ZS Nawsie Brzosteckie

6. SP Kamienica Górna

7. SP Gorzejowa

8. FC Sowina

9. Orliki Błażkowa

10. SP Kamienica Dolna

11. SP Przeczyca

12. SP Smarżowa

Klasyfikacja końcowa w kategorii Gimnazjów:

1. Gimnazjum Brzostek

2. ZS Siedliska-Bogusz

3. ZS Januszkowice

4. Gimnazjum Brzyska

5. ZS Nawsie Brzosteckie

6. Gimnazjum Błażkowa

7. ZS Gogołów

 

 

 

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

 

    Na dziewiątym miejscu zakończyły rywalizację dziewczęta naszego Gimnazjum  w Mikołajkowy Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt, gimnazjów z terenu Gminy Brzostek oraz sąsiednich gmin (Jodłowa, Brzyska, Kołaczyce). Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i stał na wysokim poziomie. Organizatorem turnieju był OSiR Brzostek oraz Gmina Brzostek. Do turnieju w kategorii  Gimnazjum zgłosiło się jedenaście drużyn. Dzięki nowoczesnej hali sportowej mecze mogły odbywać się równocześnie na trzech boiskach.  Turniej gimnazjalny został rozegrany systemem pucharowym do dwóch przegranych meczy. Nasza drużyna dziewcząt w składzie:Kinga Pruchnik, Aleksandra Stepień, Gabriela Matyasik,Angelika Stasiowska oraz Dominika Fundakowska rozegrała cztery mecze wygrywając dwa z nich ,zwyciężajac w ostatnim spotkaniu drużynę z Nawsia Brzosteckiego.

Wszyscy uczestniczące drużyny biorące udział w mikołajkowych zmaganiach, otrzymały pamiątkowe dyplomy, najlepsze drużyny pamiątkowe puchary oraz medale.

Wręczanie nagród dokonał Zastępca Burmistrza Adam Kostrząb oraz Kierownik OSiR-u Andrzej Piękoś.

Dziękuje bardzo naszej drużynie za postawę i zaangazowanie i życzę sukcesów w rywalizacji sportowej.

 

Paweł Wiejowski


Klasyfikacja końcowa turnieju szkół gimnazjalnych:
1. Gimnazjum Brzostek II
2. Gimnazjum Brzostek I
3. Gimnazjum Brzyska
4. ZS nr 1 Jodłowa I
5. ZS nr 1 Jodłowa II
6. Gimnazjum Błażkowa
7. ZSS Sowina
8. ZS Siedliska - Bogusz I
9. ZS Januszkowice
10. ZS Nawsie Brzosteckie
11. ZS Siedliska - Bogusz II

 

 

SUKCES NASZYCH UCZENNIC W KONKURSIE „ OCALIĆ OD ZAPOMNIENIE – SYLWETKA NAUKOWCA IGNACEGO ŁUKASIEWICZA”

 

Dnia 16 marca 2016 roku w Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku odbyły się eliminacje do konkursu „ Ocalić od zapomnienia – Sylwetka Ignacego Łukasiewicza”. Były trzy zakresy konkursu: wiedzy, plastyczny i prezentacji multimedialnej. W naszej szkole nauczycielem prowadzącym konkurs  była pani Iwona Szczucińska – Woźniak. Z naszego gimnazjum w konkursie wzięło udział 4 uczennice.

Oto wyniki uczestniczek konkursu z naszej szkoły:

II miejsce  Paulina Chajec - kategoria wiedza o życiu i działalności Ignacego Łukasiewicza oraz właściwościach ropy naftowej i jej produktów.

III miejsce Barbara Bronowicz – kategoria praca plastyczna

Wyróżnienie Barbara Gierut – kategoria plastyczna

III miejsce Karolina Winiarska – kategoria prezentacja multimedialna

Rozdanie nagród nastąpiło 29 kwietnia 2016 roku o godz 10.00 w Gimnazjum w Brzostku.

Uczestniczka konkursu Paulina Chajec

 

WITAJ BRUKSELO!

 

28 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Siedliskach-Bogusz odbył się konkurs „Gmina Brzostek w Unii Europejskiej”. Wśród jego laureatów znalazła się uczennica klasy
II gimnazjum Dominika Krupka, która wraz z koleżankami z Brzostku i Siedlisk-Bogusz wyjedzie na zaproszenie europosła Tomasza Poręby do Brukseli. Aby zdobyć tę nagrodę Dominika musiała wykazać się wiedzą o Unii Europejskiej oraz wykonać i przedstawić prezentację dotyczącą wykorzystania środków unijnych w  naszej gminie.

Gratulujemy Dominice i życzymy udanego pobytu w Brukseli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WOJEWÓDZKI KONKURS FOTOGRAFICZNY

 

Drodzy Uczniowie!

Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolny w Wiśniowej i organizatorzy serdecznie zapraszają uczniów klas IV – VI do udziału w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Twarz naszej Ziemi – przyroda, kultura, ludzie” pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i medialnym patronatem TVP Rzeszów.

Zgłoszenia należy składać do opiekuna SU p. Stefana Kokoczki


Szczegółowe informacje zawiera dołączony regulamin: Czytaj! .

 

 

 

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

 

      W dniu 16 marca odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Czytelniczego pod hasłem „Czy znasz Mikołajka i Miziołka ?”  Jego celem  było mobilizowanie uczniów do czytania, rozbudzanie   zainteresowań współczesną literaturą dla dzieci, sprawdzenie stopnia znajomości treści książek: R. Goscinnego, J. J. Sempé „Mikołajek” oraz J. Olech „Dynastia Miziołków”. 

W konkursie adresowanym dla uczniów kl. IV-VI wzięły udział  chętne uczennice. Niestety, żaden z chłopców nie zgłosił się do rywalizacji. Uczestniczki konkursu musiały wykazać się doskonałą znajomością podanej lektury. Rozwiązywały test, który zawierał zadania wielokrotnego wyboru oraz  pytania sprawdzające treść przeczytanych książek.

W zmaganiach konkursowych zwyciężyły:

I miejsce – Urszula Przewięda – kl. VI

II miejsce – Kinga Winiarska – kl. IV

III miejsce – Martyna Kowalska – kl. V

Wyróżnienia zdobyły:

Aleksandra Kopeć – kl. V

Julia Surdek – kl. IV

Monika Chajec – kl. VI

Zwyciężczynie i uczestniczki konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

   Organizatorzy wyróżnili również autorów najlepszych prac plastycznych wykonanych po przeczytaniu wybranych książek zakupionych do biblioteki szkolnej w ramach programu „Książki naszych marzeń”. Najciekawsze rysunki można zobaczyć na wystawie w szkole. Wykonali je następujący uczniowie:

kl. V – Aleksandra Kopeć, Martyna Nylec, Maria Kolbusz, Katarzyna Matyasik

kl. VI – Monika Chajec, Urszula Przewięda, Marta Skórka, Sławomir Raś, Piotr Krupka.

     Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do dalszego czytania książek!

 

 

KONKURSU NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

 

W grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na Szopkę bożonarodzeniową zorganizowanym przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku. Konkurs miał na celu pobudzenie artystycznej wyobraźni dzieci i młodzieży oraz możliwość zaangażowania całej rodziny w kultywowanie bożonarodzeniowej tradycji. Prace, które napłynęły na konkurs, były pomysłowe i wykonane ciekawymi technikami. Podczas szkolnych eliminacji komisja konkursowa nagrodziła następujących uczniów:

 

- w kategorii szkoła podstawowa:

I miejsce  Kinga Smalara z kl. II

II miejsce Norbert Ząbik z kl. VI

III miejsce Dawid Długosz kl. II

wyróżnienie Urszula Przewięda z kl. VI

 

Wytypowane prace zostały przekazane do Gminnego Ośrodka Kultury w Brzostku. Podczas gminnych eliminacji jury konkursowe przyznało w kategorii szkoła podstawowa III miejsce naszej uczennicy Kindze Smalara z kl. II. Gratulujemy Kindze i życzymy kolejnych sukcesów. Uczestnicy otrzymają dyplomy pamiątkowe i nagrody za udział. Wszystkie szopki można podziwiać do końca stycznia na wystawie w Domu Kultury w Brzostku.

 

Opiekun konkursu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONKURS  NA STROIK BOŻONARODZENIOWY

 

    Konkurs  na stroik Bożonarodzeniowy, organizowany przez Samorząd Uczniowski został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa  nagrodziła w bieżącym roku szkolnym następujących uczniów:

 

W kategorii klas I-II SP:

I miejsce - Marcin Ząbik, kl. I

II miejsce - Gabriela Gierut, kl. II

III miejsce - Kinga Smalara, kl. II

 

W kategorii klas IV-VI SP:

I miejsce - Monika Chajec, kl. VI

II miejsce - Norbert Ząbik, kl. VI

II miejsce - Urszula Przewięda, kl. VI

 

 

Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy (wręczenie nagród obędzie się podczas zabawy choinkowej).

Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału

w konkursach organizowanych w naszej szkole.

SU Celina Kowalska i Stefan Kokoczka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROMOCJA CZYTELNICTWA WŚRÓD UCZNIÓW

 

Nasza szkoła przystąpiła do realizowanego przez MEN w 2015 roku programu „Książki naszych marzeń”. Jego  celem jest promować czytelnictwo wśród uczniów szkół podstawowych, dzięki doposażeniu bibliotek szkolnych w pozycje wybrane przez uczniów. Dzięki dotacji biblioteka w naszej szkole zakupiła wiele ciekawych książek o tematyce bliskiej współczesnym uczniom. Mają one zaciekawić i rozwijać zainteresowania dzieci.

 W ramach realizacji ministerialnego programu aktorzy z kl. VI przygotowali przedstawienie czytelnicze pt. „ Dziwny sen Hani”. Wcielając się w baśniowe postacie, przypomnieli swoim kolegom, że nie wolno niszczyć książek. Na szkolnej scenie zaprezentowali się bohaterowie baśni, którym młodzi czytelnicy wyrządzili krzywdę:

Krasnal(  Kamila)-  niegrzeczni chłopcy pokłuli go cyrklem i wymazali mu  wąsy

Kot w butach ( Anna)  -  poplamiono mu piękne ubranie

Czerwony Kapturek ( Ola)  - dziewczynka straciła koszyczek z przysmakami dla babci

Kopciuszek ( Monika) –  czytelnicy przemalowali bohaterce złoty pantofelek w kalosz

Pinokio ( Dawid) -  chłopcy dorysowali pajacowi zbyt długi nos

Sierotka Marysia ( Kasia) – łobuzy wyrwali kartki z jej gąskami

Żabi Król ( Kamil) –  bezmyślne dzieci zniszczyły jego królewnę i przyszłą żonę.

Na koniec baśniowe postacie zwróciły się o pomoc do Hani ( Ula), która lubiła książki i zawsze je szanowała. Wtedy dziewczynka, budząc się ze snu, wpadła  na pomysł, aby zaangażować chłopców ( Dawid i Sławek) do pracy w bibliotece.  

Po przedstawieniu aktorzy,  we współpracy z nauczycielami, zorganizowali dla uczniów klasy II szkoły podstawowej Turniej literacki pod hasłem „W krainie baśni”. Konkurs składał się z kilku konkurencji, które sprawdzały znajomość dziesięciu baśni J. Ch. Andersena i Ch. Perraulta , które dzieci przeczytały w domu. Uczestnicy rozwiązywali zagadki baśniowe, krzyżówkę, dobierali przygotowane rekwizyty i określenia do baśni, odpowiadali na krótkie pytania, rozpoznawali bohaterów i tytuły utworów na podstawie wysłuchanych fragmentów.  Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością przeczytanych baśni. Najlepsze wyniki uzyskały dziewczynki:

Julita Magiera – I miejsce

Nadia Brągiel   - II miejsce

Justyna Krupka – III miejsce

Wszystkie laureatki otrzymały ordery „Znawca baśni”, a także dyplomy i nagrody książkowe, podobnie jak pozostali uczestnicy konkursu. Zaciętą rywalizację drugoklasistów obserwowali i nagradzali brawami uczniowie szkoły podstawowej, zaproszeni rodzice oraz nauczyciele.

Działania promujące czytelnictwo w naszej szkole będą kontynuowane w przyszłości. Zapraszamy wszystkich młodych czytelników do lektury  nowych książek zakupionych do biblioteki szkolnej!

 

 

 

TALENTY LITERACKIE SĄ WŚRÓD NAS !!!

 

 

            W poniedziałek 30 listopada 2015 r. o godz. 10.00 w Domu Kultury w Brzostku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników gminnego konkursu literackiego dla gimnazjalistów „Wielka Trójka” , którego organizatorem było Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku, natomiast honorowym patronem Redakcja „Wiadomości Brzosteckich”. Celem konkursu było odkrywanie talentów oraz promowanie uzdolnionej literacko młodzieży. Jego uczestnicy stanęli przed nielada wyzwaniem. Ich zadaniem było napisanie opowiadania twórczego z dialogiem i elementami opisu, którego temat brzmiał: ,,Nie wiem, jak zacząć". W konkursie tym już po raz drugi wzięła udział nasza uczennica z klasy III gimnazjum Karolina Winiarska (w ubiegłym roku zajęła drugie miejsce), która znalazła się w gronie ,,Wielkiej Trójki". ,,Wielka Trójka" to autorzy najlepszych prac, które otrzymały trzy równorzędne pierwsze miejsca i wyróżnienia. Należy dodać, że praca Karoliny, która podjęła problem rasizmu, otrzymała najwięcej wyróżnień od członków jury. Komisja konkursowa podczas podsumowującego wystąpienia zwróciła uwagę na walory literackie i oryginalność prac oraz na dojrzałość myślenia i analizowania zjawisk i problemów współczesnego świata. Prace te będą wkrótce prezentowane na łamach najbliższych wydań ,,Wiadomości Brzosteckich". Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze, a ,,Wielka Trójka" dodatkowo nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Brzostek Pana Wojciecha Staniszewskiego. Ponadto laureatom zostały wręczone przez Panią Irenę Nosal tomiki poezji Mariana Nosala - brata nieżyjącego już długoletniego redaktora naczelnego ,,Wiadomości Brzosteckich".

            Jesteśmy dumni z Karoliny!!! Podziwiamy jej niezwykły talent literacki oraz życzymy dalszych sukcesów!!!         Opiekun: Marta Karmelita

                                                                                                               

 

PRACE UCZNIÓW NA KONKURS "WY(ko)MIKSUJ SIĘ Z DOPALACZY"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONKURS ZBIÓRKI ZUŻYTYCH BATERII DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

Nasza szkoła bierze udział w pierwszej edycji Konkursu ,,Edukujemy-Pomagamy” ogłoszonego przez firmę REBA.

Do 31 marca 2016 roku zbieramy zużyte baterie i akumulatory przenośne (są w elektronarzędziach, systemach alarmowych, kamerach wideo, telefonach komórkowych i przenośnych, laptopach).

Baterie i akumulatory wrzucamy do pojemnika umieszczonego w klasie pierwszej na parterze.

Będziemy rywalizować o nagrody w dwóch kategoriach na terenie województwa podkarpackiego:

·         największa masa baterii zebrana przez naszą szkołę;

·         średnia masa zebrana na jednego ucznia.

 

 

Bądź EKO i weź udział w konkursie!

 

SŁONECZNE DNI ZE ZWIĄZKIEM DORZECZA WISŁOKI

SUKCES PLASTYCZNY ALEKSANDRA KOPEĆ

 

W dniu 01.06.2015roku, na Rynku w Pilźnie odbyła się impreza plenerowa „Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki” zorganizowana przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki. Celem tej akcji jest ochrona środowiska i klimatu poprzez wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii tj. słonecznej, wiatrowej, wodnej i geotermalnej.  „Słoneczne wydarzenia” obejmowały „bieg po słońce”, pokazy solarne, quizy, gry, zabawy  oraz konkursy plastyczne. Podczas imprezy odbywały się również m.in. dziecięce występy artystyczne i wokalne oraz zabawy z udziałem artystów ulicznych . Po eliminacjach szkolnych oraz gminnych w konkursie plastycznym z naszej szkoły zostały wyróżnione: Justyna Foryś i  Karolina Kopeć z kl. IIG oraz Aleksandra Kopeć z kl. IV, której praca zdobyła duże uznanie i zakwalifikowała się do międzygminnego etapu konkursu. Ten etap konkursu odbywał się w trakcie imprezy i polegał na wykonaniu pracy plastycznej o tematyce ekologicznej, pt.: „Świat wykorzystujący odnawialne źródła energii w przyszłości”, technika pracy - kredki olejowe. Gratulujemy Oli i życzymy kolejnych sukcesów plastycznych.

Na całą imprezę pojechałyśmy pod opieką pani Wandy Jamróz. Wszystkie dostałyśmy cenne nagrody rzeczowe i szczęśliwe wróciłyśmy do domu.

Karolina Kopeć

 

SZKOLNE ELIMINACJE DO KONKURSU PLASTYCZNEGO

 

W ramach akcji „Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach do konkursu plastycznego. Przedmiotem eliminacji było wykonanie pracy plastycznej  o tematyce ekologicznej, dotyczącej oszczędzania energii oraz promującej odnawialne źródła energii takie jak energię słoneczną, wiatrową, wodną i geotermalną oraz ukazującej korzyści dla człowieka i środowiska związane z ich wykorzystaniem. Do kolejnego etapu przechodzę po dwie najlepsze prace uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i uczniów klas I-III gimnazjum. Wyniki szkolnych eliminacji:

Szkoła podstawowa:

miejsce I - Aleksandra Kopeć z kl. IV

miejsce II - Urszula Przywara z kl. V

miejsce III - Monika Chajec z kl. V

 

Gimnazjum:

miejsce I - Karolina Kopeć z kl. IIG

miejsce II - Justyna Foryś z kl. IIG

Opiekun konkursu

 

 

 

PODZIĘKOWANIE WOJEWODY PODKARPACKIEGO

PANI MAŁGORZATY CHOMYCZ-ŚMIGIELSKIEJ

 

W okresie przedświątecznym chętni uczniowie szkoły podstawowej pod kierunkiem nauczycielki Pani Wandy Jamróz uczestniczyli w konkursie plastycznym pod nazwą "Kartka Wielkanocna Wojewody Podkarpackiego", którego organizatorem był Urząd Wojewódzki w Rzeszowie. Celem było przedstawienie atmosfery Świąt Wielkanocnych oraz zachęcenie do kultywowania tradycji. Uczniowie mieli wykazać się samodzielnością, starannością, pomysłowością, i pięknem, które w niezwykły sposób oddają nastrój świąt. W wyniku eliminacji szkolnych prace uczniów: Kamili Kowalskiej, Dawida Garstki, Adriana Ząbika, Moniki Chajec i Pauliny Chajec przesłane zostały do Urzędu Wojewódzkiego. Po rozstrzygnięciu konkursu wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali od Wojewody Podkarpackiego Pani Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej podziękowanie, gratulacje i życzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONKURSY WIELKANOCNE

 

     Jak co roku Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku zorganizowało konkursy wielkanocne. "Konkurs na Najładniejszą Pisankę Wielkanocną" - mający na celu zachowanie i promowanie tradycji wykonywania pisanek i "Konkurs na Kartkę Wielkanocną" - jego celem było pogłębianie wiedzy na temat symboli związanych z Wielkanocą oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci i młodzieży. W konkursach wzięli udział uczniowie naszej szkoły odnosząc sukcesy.

W konkursie na kartkę w kategorii szkoły podstawowe I miejsce zajęła Monika Chajec, a III Kamila Kowalska uczennice klasy V, natomiast w konkursie na pisankę wyróżnione zostały prace Nadii Brągiel uczennicy klasy 1 i Urszuli Przywara uczennicy klasy V. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy uczestnikom i zachęcamy większe grono uczniów do rozwijania talentów rękodzieła artystycznego i podjęcia wyzwania za rok.

Wszystkie prace zostały wyeksponowane podczas wystawy w CKiCz, z której zdjęcia możecie zobaczyć tutaj. http://www.brzostek.cal24.pl/centrum-kultury-i-czytelnictwa/47-wystawa-pisanek-i-kartek-swiatecznych-w-centrum-kultury-i-czytelnictwa

 

 

 

 

 

 

KONKURS  NA PALMĘ I STROIK WIELKANOCNY

 

Konkurs  na Palmę i Stroik Wielkanocny, organizowany przez Samorząd Uczniowski został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa  nagrodziła w bieżącym roku szkolnym następujących uczniów:

 

W kategorii "Palma Wielkanocna"

I miejsce - Adrian Ząbik kl. III

II miejsce - Urszula Przewięda kl. V

 

W kategorii "Stroik Wielkanocny"

I miejsce - Adrian Ząbik kl. III

II miejsce - Norbert Ząbik kl. V

III miejsce - Monika Chajec kl. V

 

 

Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy (wręczenie nagród obędzie się przy najbliższym apelu).

Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału

w konkursach organizowanych w naszej szkole.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

 

13 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w gminnych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". W turnieju naszą szkołę reprezentowali w kategorii - szkoła podstawowa Dawid Kolbusz z kl. V i Paulina Chajec z kl. VI oraz w kategorii - gimnazjum  Anna Ochałek i Rafał Garstka uczniowie klasy I.

Podczas turnieju uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzą na temat techniki pożarniczej oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej. Spośród uczestników jury wyłoniło po 2 osoby w każdej grupie wiekowej, które będą reprezentowały gminę na szczeblu powiatowym. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody za udział.

 Opiekunowie

 

 

 

 

 

 

KONKURS NA STROIK WIELKANOCNY

 

 

Czytaj dalej!

 

SUKCES NASZYCH UCZENNIC W I POWIATOWYM KONKURSIE

PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

 

Szóstego marca bieżącego roku dwie uczennice z naszej szkoły Małgorzata Gierut z klasy IG i Karolina Stasiowska z klasy IIIG wzięły udział w I Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku – Kleciach.

Do konkursu należało przygotować piosenkę w języku niemieckim, angielskim lub rosyjskim, której tematem jest kobieta. Nasze uczennice zaśpiewały w duecie piosenkę w języku angielskim pt. "Man! I Feel like a women" - Shania Twain. Konkurs podzielony był na solistów, duety i zespoły, a jego uczestnicy reprezentowali gimnazja i szkoły średnie z powiatu dębickiego.

"Przez cały czas wraz z opiekunem panią Barbarą Bartulą z niecierpliwością czekałyśmy na występ. Poziom, jaki prezentowali wszyscy uczestnicy był bardzo wysoki, ale pomimo to zdobyłyśmy III miejsce w kategorii "duety". Byłyśmy bardzo zadowolone, a nauczyciele, którzy przygotowywali nas do konkursu, tj. pani Maria Przewoźnik i pan Stefan Kokoczka byli z nas ogromnie dumni.

Za zajęcie miejsca na podium otrzymałyśmy nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wróciłyśmy pełne motywacji z uśmiechem na twarzy. Myślę, że chętnie będziemy wspominać ten dzień i uczestniczyć w tego rodzaju konkursach."

Uczestniczka konkursu Małgorzata Gierut

 

 

KONKURSY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

 

 

      28 stycznia w oddziałach przedszkolnych w ramach realizacji  projektu „Przedszkole Talentów”,  przeprowadzono : Konkurs recytatorski „Poezja J.Tuwima i J. Brzechwy oraz Konkurs Piosenki Dziecięcej. Miały one na celu rozwijanie zdolności artystycznych dzieci, rozwijanie zainteresowań, zachęcanie do występów przed publicznością.

Laureaci konkursów

Konkurs recytatorski: Kacper Stasiowski
                                       Weronika Pieniądz

Konkurs piosenki: Magdalena Nylec, Kacper Stasiowski
                                 Wiktoria Karmelita
                                 Malwina Nylec
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz upominki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONKURS  NA STROIK BOŻONARODZENIOWY

 

Konkurs  na stroik Bożonarodzeniowy, organizowany przez Samorząd Uczniowski został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa  nagrodziła w bieżącym roku szkolnym następujących uczniów:

 

W kategorii klas I-III SP:

I miejsce Julia Dziedzic kl. III i Adrian Ząbik kl. III

 

W kategorii klas IV-VI SP:

I miejsce Monika Chajec kl. V

II miejsce Urszula Przewięda kl. V

 

W kategorii klas I-III gimnazjum

I miejsce Barbara Bronowicz kl. II gimnazjum

 

Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy (wręczenie nagród obędzie się podczas zabawy choinkowej).

Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału

w konkursach organizowanych w naszej szkole.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LITERACKI LAUR KAROLINY

 

24 listopada br. szkolnego trzy gimnazjalistki naszego zespołu, tj. Karolina Winiarska z klasy II, Kinga Węgrzyn i Sylwia Cieplik z klasy III, wzięły udział w konkursie literackim pt. ,,Ja piszę! Z polotem i wyobraźnią” organizowanym  dla gimnazjalistów z gimnazjów Gminy Brzostek  oraz sąsiednich gmin przez Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku wspólnie z lokalnym miesięcznikiem ,,Wiadomości Brzosteckie”. Przedmiotem konkursu było zredagowanie twórczego i oryginalnego opowiadania z dialogiem.

Uroczyste rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i upominków, których sponsorem był ustępujący Burmistrz Miasta i Gminy Brzostek Pan Leszek Bieniek, miało miejsce 8 grudnia w sali kinowej Domu Kultury w Brzostku. Okazało się, że jedna z naszych uczennic, Karolina Winiarska, zajęła II miejsce i tym samym otrzymała wartościową nagrodę, która z pewnością będzie dla niej motywacją do pielęgnowania i rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień.

Jesteśmy niezwykle dumni z Karoliny i życzymy jej dalszych sukcesów!

 

                                                                                                              Opiekunka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

 

       W poniedziałek 09.06.2014 r. na „Orliku” w Siedliskach Bogusz odbył się turniej piłkarski w którym uczestniczyli również uczniowie naszego gimnazjum. Organizatorem turnieju był klub Sokół Siedliska Bogusz. Turniej stał na wysokim poziomie a rywalizacja była bardzo zacięta.  Spośród pięciu drużyn które uczestniczyły w turnieju, w systemie rozgrywek ”każdy z każdym” nasi uczniowie wywalczyli drugie miejsce ulegając jedynie drużynie z Brzostku powtarzając tym samym sukces młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej, którzy zdobyli drugie miejsce  01.04.2014r. na „Orliku” w Brzostku. Ogromnym sukcesem jest również zdobycie przez naszego ucznia Kamila Machowskiego nagrody indywidualnej dla najlepszego bramkarza turnieju. Wśród nagród indywidualnych otrzymanych przez naszych uczniów są również nagrody dla najlepszych strzelców i zawodników turnieju. Te wyróżnienia wraz z nagrodami otrzymali: Krystian Cieplik (turniej piłkarski ”Orlik” Brzostek w dn.01.04..2014r-najlepszy strzelec turnieju.),Sławomir Raś (turniej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Brzostku dn.03.06.2014r.-najlepszy zawodnik turnieju.)Na uwagę i wyróżnienie zasługuje również kolejny sukces Krystiana Cieplika w Eliminacjach Gminnych do XV Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego. Krystian zajął trzecie miejsce na 24 uczestników turnieju w jego kategorii wiekowej, otrzymując puchar i pamiątkowy dyplom. Dziękuję wszystkim uczestnikom zawodów i turniejów sportowych za zaangażowanie oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.

     Składam również serdeczne podziękowania Pani dyrektor Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza  w Januszkowicach mgr Ewie Ziaja za umożliwienie startu naszych uczniów we wszystkich zawodach i turniejach oraz zapewnienie bezpiecznego dojazdu i powrotu z   zawodów sportowych.

 

Nauczyciel wych-fiz

mgr Paweł Wiejowski

 

Galeria zdjęć z rywalizacji sportowej -  zobacz galerię zdjęć

 

 

 

NAMALUJ KOLORY WOLNOŚCI!

 

W maju uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym pt. „Kolory wolności”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych. Patronatem przedsięwzięcia był Marszałek Sejmu - Ewa Kopacz.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów zagadnieniami związanymi z wydarzeniami sprzed 25 lat - przełomowymi wyborami do Sejmu w 1989 r. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej w formacie A3 przy wykorzystaniu technik rysunku, malarstwa lub kolażu, nawiązującej do tematu konkursu. W konkursie wzięło udział piętnastu uczniów naszej szkoły.

Opiekun K. Pietrucha-Nowak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONKURS EKOLOGICZNY

 

W ramach akcji edukacyjno-informacyjnej „Nasze dzieci segregują śmieci” odbył się konkurs dotyczący ochrony środowiska, w tym segregacji odpadów w Gminie Brzostek. Prace konkursowe można było wykonac  w następujących formach: bajka edukacyjna, praca plastyczna, gra edukacyjna. Przedszkolaki z naszych oddziałów brały  udział w tym konkursie: Julia Kowalska, która wykonała pracę plastyczną na temat segregacji śmieci  i Mateusz Chajec, który przy pomocy rodziców napisał edukacyjną bajkę ekologiczną. Obydwoje zostali wyróżnieni podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu, który odbył się 16.05.2014r  w Sali Widowiskowej  Domu Kultury w Brzostku. Nasi przedszkolacy otrzymali dyplomy wraz z atrakcyjnymi nagrodami, a także mogli obejrzeć bardzo ciekawe widowisko edukacyjno-ekologiczne pod tytułem: „W poszukiwaniu leśnego szumu” w wykonaniu teatru Marionetka z Krakowa. Dzieci wróciły zadowolone i zapewniały, że będą brac udział w podobnych konkursach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UWAGA – KONKURS !!!

 

Samorząd Uczniowski przy Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Januszkowicach ogłasza konkurs pt. ,,Strzał w dziesiątkę”. Konkurs dotyczy klas gimnazjalnych i będzie trwał od 1 maja do 10 października 2014 roku. Konkurs ,,Strzał w dziesiątkę” ma być okazją do rozważań o korzyściach wynikających z integracji europejskiej, skłaniać do refleksji nad tym, co Polska wniosła do wspólnej Europy, a także do przedstawienia wizji roli Polski w Unii Europejskiej w przyszłości.

Zadaniem uczniów jest przygotowanie trzyminutowej reklamy pokazującej na przykładzie jak zmieniło się ich, bądź znanej im osoby/osób życie, od kiedy Polska weszła do UE oraz opisanie przygotowanego i zrealizowanego przez siebie projektu. Uczniowie będą musieli umieścić filmik wraz z odpowiednim opisem w Internecie.

Zgłoszenia do konkursu: do 28 czerwca 2014 r.

Termin nadsyłania prac: do 06 października 2014r.

 

Uczniowie chętni do wzięcia udziału w konkursie proszeni są o kontakt

z opiekunem SU p. Stefanem Kokoczką

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

 

Sekretarz SU Karolina Długosz

 

 

 

SZKOLNE ELIMINACJE DO KONKURSU PLASTYCZNEGO

 

W ramach akcji „Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach do konkursu plastycznego. Przedmiotem eliminacji było wykonanie pracy plastycznej  o tematyce ekologicznej, dotyczącej oszczędzania energii oraz promującej odnawialne źródła energii takie jak energię słoneczną, wiatrową, wodną i geotermalną oraz ukazującej korzyści dla człowieka i środowiska związane z ich wykorzystaniem. Do kolejnego etapu przechodzę po dwie najlepsze prace uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i uczniów klas I-III gimnazjum. Wyniki szkolnych eliminacji

Szkoła podstawowa:

miejsce I - Monika Chajec

miejsce II ex aequo - Anna Zegarowska, Sławomir Raś

miejsce III ex aequo - Ilona Bronowicz,  Dawid Kolbusz

wyróżnienia - Kamila Kowalska, Emilia Dziedzic, Olga Pruchnik, Urszula Przewięda, Dominika Fundakowska

Gimnazjum:

miejsce I - Karolina Długosz

Naszą szkołę reprezentować będą prace Moniki Chajec z klasy IV i Ilony Bronowicz z klasy V oraz Karoliny Długosz z klasy I gimnazjum.

Prace konkursowe -zobacz

 

 

 

 

 

KONKURS PLASTYCZNY

 

W marcu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach do IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem "Bezpiecznie na wsi - nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu!". Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachować związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzania wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem maszyn i urządzeń wykorzystywanych w pracy rolnika. Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Prace konkursowe przygotowywali uczniowie szkoły podstawowej w następujących kategoriach wiekowych.

I grupa - klasy 0-III szkoły podstawowej

II grupa - klasy IV - VI szkoły podstawowej

Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, o tematyce związanej hasłem konkursu.

 

Podczas szkolnych eliminacji komisja konkursowa nagrodziła następujące osoby:

I grupa

1 miejsce ex aequo zdobyły - Weronika Bronowicz kl. II i Julia Dziedzic kl. II

2 miejsce ex aequo zdobyły - Emilka Płaziak kl. II i Aleksandra Kopeć kl. III

3 miejsce - Kinga winiarska kl. II

 

II grupa

1 miejsce ex aequo zdobyły - Monika Chajec kl. IV i Kamila Kowalska kl. IV

2 miejsce ex aequo zdobyły - Ilona Bronowicz kl. V i Gabryiela Matyasik kl. VI

3 miejsce zdobyła - Małgorzata Gierut kl. VI

 

Wyróżnienia: Anna Zegarowska kl. IV, Norbert Ząbik kl. IV, Monika Kolbusz kl. VI, Kinga Pruchnik kl. VI i Ola Stępień kl. VI.

 

Nagrodzone prace wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach plastycznych.

Opiekun K. Pietrucha-Nowak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONKURS NA WYKONANIE STROIKÓW ORAZ PALM WIELKANOCNYCH NA RZECZ SZKOLNEJ KATOLICKIEJ ORGANIZACJI CARITAS

 

1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum;

2. Wszystkie materiały potrzebne do wykonania stroika, czy też palmy są dowolne;

3. Każdy uczestnik konkursu wykona co najmniej jedną palmę lub jeden stroik; 

4. Komisja konkursowa oceniać będzie pomysłowość, estetykę wykonania oraz walory dekoracyjne stroików i palm;

5. Wykonane stroiki/palmy oddajemy opiekunowi SU, pani Celinie Kowalskiej najpóźniej do dnia 04.04.2014 r.

6. Wszystkie stroiki/palmy zostaną przekazanie na rzecz stowarzyszenia Caritas.

7. 3 najwyżej ocenione prace zostaną umieszczone na stronie internetowej naszej szkoły, a ich autorzy otrzymają nagrody.

Organizator konkursu: Samorząd Uczniowski ZS Januszkowice

 

 

 

 

 

 

TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

 

10 marca odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". W turnieju naszą szkołę reprezentowali wyłonieni w eliminacjach szkolnych Anna Ochałek i Rafał Garstka uczniowie klasy VI.

Podczas turnieju uczestnicy musieli popisać się znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej. Spośród uczestników jury wyłoniło po 2 osoby w każdej grupie wiekowej, które będą reprezentowały gminę na szczeblu powiatowym. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły Anna Ochałek, która zdobyła II miejsce w grupie - uczniowie szkół podstawowych.

 

Gratulujemy Ani wiedzy i życzymy sukcesu w kolejnym etapie konkursu.

Opiekunowie

 

 

KONKURS NA NAJLEPSZY FLASH MOB

NA TEMAT PROMOCJI 10-LECIA POLSKI W UE

 

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie

Razem z Fundacją Schumana zapraszamy do udziału w konkursie na flash mob, który w ciekawy i angażujący lokalną społeczność sposób będzie promował temat 10-lecia Polski w UE oraz zachęcał do udziału w zbliżających się wyborach do PE. Zapraszamy do udziału w konkursie szkolne kluby europejskie, jak i te szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne, które chciałyby taki klub dopiero założyć. 

Na zgłoszenia czekamy do 10 kwietnia.

Informacja o konkursie skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. 

 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

W tym roku mija 10 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej a 25 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Z tej okazji zorganizujcie w swojej miejscowości tzw. flash mob, który w ciekawy i angażujący lokalną społeczność sposób będzie promował temat 10-lecia Polski w UE oraz zachęcał do udziału w zbliżających się wyborach do PE.

Przygotujcie także multimedialną relację z waszego flash mobu. Może to być na przykład krótki videoklip. Zorganizujcie jak najszerszą dystrybucję swojego materiału – na youtube, na pokazach w szkole lub w innych instytucjach, poprzez stronę internetową szkoły, facebook’owy profil, lokalną telewizję itp.

 

Wszystkie dokumenty są do pobrania na stronie Fundacji Schumanahttp://www.schuman.pl/pse-konkurs

 

Krótka historia flash moba

W swojej pierwotnej wersji był to tłum ludzi, który zbierał się w jednym miejscu, zachowując się w nietypowy sposób, wykonując niespotykane ruchy, robiąc tak zwane zamieszanie, po czym błyskawicznie się rozpraszał. Pierwsze flash mob'y były organizowane tylko w celach artystycznych. Obecnie terminem flash mob określa się prawie każdą zorganizowaną i sfilmowaną aktywność tłumu w przestrzeni publicznej, niezależnie od przebiegu sytuacji i celu. Wiele takich inicjatyw znajdziecie m.in. na kanale YouTube, wystarczy wpisać hasło "flash mob".

 

NAGRODY:

Autorom najlepszych projektów Organizatorzy sfinansują przyjazd do Warszawy na obchody Dnia Europy i Paradę Schumana , w dniu 10 maja 2014r. Wszystkie zgłaszane projekty będą promowane w ramach strony internetowej i na facebook’owym profilu Fundacji Schumana. Dla twórców trzech najwyżej ocenionych projektów przewidujemy dodatkowe atrakcje.

 

Powyższe informacje znajdziecie także na stronie http://ec.europa.eu/polska/news/announcements/140307_flesz_na_europe_pl.htm

 

Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie, a zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do opiekuna SU w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza w Januszkowicach, p. Stefana Kokoczki

 

Materiał zaczerpnięty ze strony internetowej: http://ec.europa.eu/polska/news/announcements/140307_flesz_na_europe_pl.htm

 

 

 

KONKURS CZYTELNICZY DLA UCZNIÓW KLAS IV- VI

 

          W ostatnim tygodniu lutego w naszej szkole odbył się Konkurs Czytelniczy

„ Czy znasz twórczość Frances Hodgson Burnett?”

Celem konkursu było rozwijanie zamiłowań czytelniczych poprzez poznanie twórczości angielskiej pisarki, której książki cieszą się od lat dużą popularnością wśród wielu pokoleń czytelników na całym świecie. Jej mali bohaterowie to osoby wrażliwe, pełne ufności i dobroci, to dzieci doświadczone nieszczęściem, których smutny los jest obojętny społeczeństwu.

        Konkurs składał się z dwóch etapów – pisemnego i ustnego.

W pierwszym etapie wzięło udział 11 chętnych uczniów z klasy IV, V i VI. Po sprawdzeniu pisemnego sprawdzianu z treści książek „Tajemniczy ogród” oraz „Mała księżniczka” komisja konkursowa zakwalifikowała do finału najlepszych uczestników, którzy zdobyli co najmniej 80% poprawnych odpowiedzi.

Drugi etap turnieju wiedzy składał się z pięciu kategorii zadań. Zawodnicy porządkowali chronologicznie najważniejsze wydarzenia z powieści, odgadywali cytaty- kto wypowiedział dane słowa, o kim mowa w podanym opisie, odpowiadali na wybrane losowo pytania dotyczące treści przeczytanych lektur.

       Zaciętej rywalizacji uczniów w finale przyglądali się: Pani Dyrektor oraz  koledzy i koleżanki z klasy, którzy dopingowali swoich zawodników i nagradzali ich odpowiedzi brawami. Wszyscy finaliści wykazali się bardzo dobrą znajomością książek F. Burnett, zdobyli uznanie jury konkursu i zgromadzonej widowni.   

Po podsumowaniu wyników najwięcej punktów zdobyli następujący uczniowie:

 

I miejsce – Kolbusz Dawid – kl. IV

II miejsce – Chajec Paulina – kl. V

III miejsce- Garstka Dawid i Zegarowska Anna – kl. IV

 

Wyróżnienia otrzymali:

Karmelita Mateusz – kl. V

Chajec Monika – kl. IV

Kowalska Kamila – kl. IV

 

       Pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i słodycze dla finalistów ufundowała  Spółdzielnia Uczniowska „Grosik’ i Samorząd Uczniowski.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy  sukcesów w następnych konkursach.

 

                                                    Organizatorzy - nauczyciele  przedmiotów humanistycznych

 

 

 

KONKURS  NA  STROIK BOŻONARODZENIOWY ROZSTRZYGNIĘTY !

 

Organizowany przez Samorząd Uczniowski konkurs  na stroik Bożonarodzeniowy został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa  nagrodziła następujące osoby:

W kategorii kl I – III SP:

I – miejsce Adrian  Ząbik kl II

W kategorii kl IV – VI SP:

I miejsce – Monika Chajec kl IV

II miejsce – Gabriela Matyasik

                        Ilona Bronowicz

III miejsce -  Anna Boroń

W kategorii kl I-III G:

I miejsce – Kamil Machowski

II miejsce – Karolina Długosz

III miejsce – Barbara Bronowicz

Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy (wręczenie nagród obędzie się podczas zabawy choinkowej ). 

Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych w naszej szkole.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIELKI SUKCES LITERACKI SYLWII CIEPLIK -  UCZENNICY NASZEGO GIMNAZJUM

 

            W październiku br. Związek Dorzecza Gmin Wisłoki z siedzibą w Jaśle, którego członkiem jest również nasza Gmina Brzostek, w ramach jednego ze swoich działań statutowych, tj. edukacji ekologicznej, ogłosił konkurs literacki dla szkół podstawowych i gimnazjów 20 gmin stowarzyszonych w Związku pod hasłem: ,,O odpadach pisać wypada”. Uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych mieli opracować wiersz, natomiast gimnazjaliści esej. Prace oceniano pod kątem przesłania ekologicznego, zgodności z tematem i celami konkursu, wiedzy na temat segregacji odpadów, poprawności gramatycznej i ortograficznej, pomysłowości oraz oryginalności.

Uroczyste podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem nagród laureatom miało miejsce 09 grudnia br. w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury. Najciekawsze utwory literackie zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Zwycięzcy, czyli uczniowie, którzy zdobyli trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach, otrzymali aparaty fotograficzne, publikacje przyrodnicze, natomiast autorzy prac wyróżnionych dyplomy i plecaki. Nagrody wręczali burmistrzowie i wójtowie poszczególnych gmin. Ponadto nagrodzonym gratulował Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki Pan Andrzej Czernecki. W sumie pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe odebrało około 80 uczniów ze wszystkich 20 gmin związkowych. Warto dodać, że w konkursie brało udział około 140 prac. Nagrody rzeczowe oraz pomoce dydaktyczne dla szkół, z których pochodzą laureaci konkursu, ufundował Związek oraz główny sponsor – firma Plastekol z Jasła.

Jako społeczność Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Januszkowicach mamy szczególny powód do dumy, ponieważ nasza uczennica – Sylwia Cieplik z klasy II gimnazjum zajęła I miejsce w kategorii tekst literacki – esej. Jej praca zdobyła wielkie uznanie jury konkursu i została uznana za najlepszą z wszystkich, tj. około 40 nadesłanych prac z gimnazjów z obszaru 20 gmin związkowych.

Sylwia oraz jej opiekunka  przyjęły na swoje ręce gratulacje od Burmistrza Miasta Brzostek Pana Leszka Bieńka.

 Gratulujemy Sylwii zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów literackich i nie tylko.

Opiekun Sylwii:

Marta Karmelita

 

 

UWAGA – KONKURS !!!

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

ZESPOŁU SZKÓŁ IM. ADAMA MICKIEWICZA W JANUSZKOWICACH

OGŁASZA KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY I NAJCIEKAWSZY STROIK BOŻONARODZENIOWY.

KONKURS DOTYCZY UCZNIÓW KLAS:

II-III NAUCZANIA ZINTEGROWANEGO

IV – VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

I-III GIMNAZJUM.

PRACE KONKURSOWE NALEŻY OPISAĆ I SKŁADAĆ U OPIEKUNA SU p. CELINY KOWALSKIEJ NIE WCZEŚNIEJ NIŻ W DNIU 17. 12. 2013r WTOREK.

NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ NAGRODY RZECZOWE

PRACE KONKURSOWE ZOSTANĄ PRZEZNACZONE NA RZECZ

PARAFIALNEJ ORGANIZACJI CHARYTATYWNEJ CARITAS.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

 

 

NASZE UCZENNICE W FINALE KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI RELIGIJNEJ

 

    Dnia 5 listopada 2013 roku uczennice Zespołu Szkół w Januszkowicach – Sylwia Cieplik  

i Kinga Węgrzyn z  kl. II gimnazjum oraz Kamila Kowalska i Anna Zegarowska z kl. IV szkoły podstawowej - wzięły udział w gminnych eliminacjach Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej, który corocznie organizuje Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku.

Zgodnie z regulaminem konkursu zaprezentowały po dwa  teksty różnych autorów, które  przygotowały wraz z nauczycielami –opiekunami merytorycznymi.

 Jury zakwalifikowało   8 najlepszych uczestniczek do finału konkursu, który odbędzie się 20 listopada bieżącego roku w Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy.

   Wśród wyróżnionych  znalazły się wszystkie nasze uczennice. Sylwia i Kinga wystąpią w finale po raz drugi, recytując wiersze Jana Twardowskiego i Romana Brandstaettera.     Ania zaprezentuje  humorystyczne wiersze o aniołach Tomasza Czuka i Beaty Kołodziej. Natomiast Kamila , mająca już na swoim koncie sukcesy muzyczne, zmierzy się   z  poezją śpiewaną. Wykona  utwory: „Panie, który jesteś” oraz „Nie umiem dziękować Ci, Panie”.

Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu powiatowym.

                                                                                                                

 

SŁONECZNE DNI ZE ZWIĄZKIEM DORZECZA WISŁOKI

 SUKCES GRZEGORZA JEDZINIAKA UCZNIA  ZESPOŁU SZKÓŁ   W   JANUSZKOWICACH W II EDYCJI  BIEGU PO SŁOŃCE

 

W dniu 10 maja 2013 roku na stadionie Czarnych Jasło przy ul. Śniadeckich  oraz na terenie Ogrodu Jordanowskiego odbyła się kolejna edycja „Słonecznych Dni” ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki.

 ”Słoneczne Dni” są kampanią o charakterze edukacyjnym i informacyjnym, której celem jest ochrona środowiska i klimatu poprzez wykorzystanie energii słonecznej, w tym przede wszystkim kolektorów słonecznych i systemów fotowoltaicznych. 
            W ramach „słonecznego wydarzenia” Związek Gmin Dorzecza Wisłoki realizuje akcję edukacyjną skierowaną w szczególności do dzieci i młodzieży ze szkół z terenu 20 gmin należących do Związku tj. Miasta Jasła oraz Gmin: Brzostek, Brzyska, Czarna, Chorkówka, Dębica, Dębowiec, Jasło, Jedlicze, Jodłowa, Kołaczyce, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Pilzno, Sękowa, Skołyszyn, Szerzyny, Tarnowiec i Żyraków, obejmującą: „bieg po słońce”, pokazy solarne, quizy, gry i zabawy oraz konkursy plastyczne. Imprezie  towarzyszyły występy dziecięcych grup tanecznych i wokalnych, a także artystów teatru ulicznego.

Po przeprowadzonych eliminacjach gminnych naszą szkołę w „biegu po słońce” reprezentowali uczniowie Barbara Gierut i Grzegorz Jedziniak,a w konkursie plastycznym Karolina Kopeć. ”Bieg po słońce” w kategorii chłopców szkół podstawowych zakończył się wielkim sukcesem ucznia Grzegorza Jedziniaka, który ukończył bieg z bardzo dobrym wynikiem zajmując miejsce na podium.

W konkursie plastycznym wyróżnienie otrzymała Karolina Kopeć.

Bardzo dobra, wręcz wzorowa organizacja imprezy, piękna słoneczna pogoda oraz cenne nagrody dla zwycięzców i uczestników były dopełnieniem sukcesu naszych uczniów.      

                                                                                                                                                    Paweł Wiejowski

 

SUKCES DOMINIKI – OKNEM NA ŚWIAT

 

 

„Die Grenzen meiner Sprache bedeuten die Grenzen meiner Welt“

Ludwig Wittgenstein

 

„Granice mojego języka są granicami mojego świata”

 

 

 

 

Dominika Karmelita, uczennica klasy III gimnazjum w Zespole Szkół                         im. A. Mickiewicza w Januszkowicach kolejny już raz została wyróżniona za swoje szczególne osiągnięcia w nauce z języka niemieckiego. W bieżącym roku szkolnym uzyskała ona tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego w Rzeszowie organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Od najmłodszych już lat rozwijała ona swoją wiedzę z tego przedmiotu, komunikując się w bardzo naturalny i spontaniczny sposób w j. niemieckim. Było to możliwe dzięki żywemu kontaktowi z tym językiem, poprzez oglądanie od dziecka niemieckojęzycznych bajek za pomocą przekazu satelitarnego.

W szkole podstawowej pod opieką nauczyciela j. niemieckiego kształtowała                i nabywała nowe umiejętności i wiadomości, które rokrocznie były poddawane ocenie ekspertów oceniających konkursy językowe. W efekcie zawsze stała na najwyższym podium, jednakże największym jej pierwszym i znaczącym sukcesem w tej dziedzinie był fakt uzyskania już w klasie V i VI szkoły podstawowej tytułu laureata w kuratoryjnym konkursie w Rzeszowie. Tym samym tytułem potwierdziła również bardzo wysoki poziom swojego zaawansowania językowego, będąc uczennicą klasy I gimnazjum. Warto tutaj podkreślić, że Dominika reprezentowała wówczas bardzo wysoki poziom opanowania języka, konkurując na równi z uczniami klas drugich i trzecich gimnazjum, których poziom umiejętności jest o wiele wyższy. Dzięki udokumentowanym osiągnięciom tak wysokiej rangi Dominika jest także zwolniona z Egzaminu Gimnazjalnego w części językowej, dzięki czemu zyska więcej czasu na przygotowywanie się do innych, zawartych w nim przedmiotów.

Obecnie uczennica kończy III etap edukacyjny w naszej szkole, a dalszą naukę będzie kontynuować w wybranej szkole średniej. Mam nadzieje, że poza murami naszej placówki Dominika nadal będzie kształcić i rozwijać nabytą wiedzę i umiejętności językowe, nie tylko z j. niemieckiego, ale także z j. angielskiego, z którego osiąga też bardzo wysokie wyniki. Znajomość języków obcych z pewnością pomoże jej w przyszłej karierze zawodowej oraz otworzy przed nią wachlarz nowych i interesujących możliwości na różnych płaszczyznach dorosłego życia w kraju i za granicą.

 

Doceniając szczególne osiągnięcia Dominiki z języka niemieckiego składam jej serdeczne gratulacje, życząc powodzenia w dalszej edukacji.

 

nauczyciel j. niemieckiego Stefan Kokoczka

 

 

 

 

 

 

SUKCES W KONKURSIE PIOSENKI ANGIELSKIEJ W DĘBICY

,,ENGLISH SONG COMPETITION”

 

 

Dnia 10 kwietnia 2013 roku dwie uczennice naszej szkoły kolejny już raz wzięły udział w VIII Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej  ,,English Song Competition”      w Dębicy.

W duecie „Happy Girls” wystąpiły - Karolina Mokrzycka z klasy IV i Małgorzata Gierut z klasy V, które przepięknie wykonały utwór Rihanny pt. „Diamonds”.

Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników oraz obradach jury, nastąpiło ogłoszenie wyników. Spośród wszystkich duetów i zespołów wyróżniono ex aequo trzy najlepsze, wśród których znalazły się nasze reprezentantki, z czego jesteśmy bardzo dumni. Później nastąpiło rozdanie nagród i dyplomów oraz podziękowanie przez organizatorów wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie. W naszym Zespole Szkół w Januszkowicach mamy wielu uczniów utalentowanych muzycznie, których serdecznie zachęcam                     do prezentowania swoich umiejętności w tego typu przedsięwzięciach. Bardzo dziękuję również rodzicowi, Pani Agacie Gierut, która poświęciła swój czas, zawożąc uczennice           do Dębicy oraz uczestnicząc w konkursie.

Opiekun

Stefan Kokoczka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs plastyczny „PANI WIOSNA” rozstrzygnięty.

 

Komisja konkursowa w składzie:

- pani Wanda Jamróz

- pani Małgorzata Gajda-Pęciak

- pani Celina Kowalska

- pan Stefan Kokoczka

Oceniła prace konkursowe uczniów klas I-III. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce- Monika Chajew kl III

 II miejsce- Urszula Przewięda kl III

III miejsce- Julia Dziedzic kl I

Wyróżniono także prace uczniów:

Weronika Foryś kl II

Aleksandra Kopeć kl II

Sławomir Raś kl III

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach organizowanych w naszej szkole.

Zobacz prace

Samorząd Uczniowski

 

 

 

 

NAGRODA DLA PIERWSZAKA

 

            Kinga Winiarska, uczennica klasy I szkoły podstawowej zdobyła nagrodę na szczeblu gminnym w kategorii - uczniowie klas I-III  XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego 2012/2013 dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem ,,Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”.

            Jej praca weźmie udział w eliminacjach powiatowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gaudium in litteris est

 

 

DZIENNIKARSKIE SUKCESY UCZENNIC ZESPOŁU SZKÓŁ W JANUSZKOWICACH

 

      Łacińską sentencją, która w tłumaczeniu na język polski brzmi: „Nauka daje radość”, można określić ostatnie osiągnięcia literackie uczennic januszkowickiej szkoły.

11 marca 2013 roku uczestniczyły one wraz z  polonistką C. Węgrzyn w finale wojewódzkiego konkursu „ Naziemna telewizja cyfrowa w moim domu”, który odbył się w sali kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Podczas uroczystości Wicewojewoda Podkarpacki Alicja Wosik podziękowała uczniom za piękne prace konkursowe, a nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i pomoc. Następnie  wręczyła nagrody i wyróżnienia laureatom.

     Konkurs, który został zorganizowany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty Jacka Wojtasa, odbył się pod patronatem honorowym Wojewody Podkarpackiego Małgorzaty Chomycz- Śmigielskiej. Wzięły w nim udział publiczne i niepubliczne przedszkola oraz szkoły różnego typu z naszego województwa. Placówki zgłaszały projekty autorskie lub zespołowe w następujących kategoriach: plakat, obraz, grafika, reportaż, hasło, spot i film edukacyjny, a także prezentacja multimedialna. Zainteresowanie konkursem było ogromne. Przedszkola i szkoły podstawowe zgłosiły ponad 1 tysiąc prac plastycznych, natomiast gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne 209 prac plastycznych i 178 projektów w kategorii słowo i obraz.

     Wśród 130 reportaży nadesłanych na konkurs II miejsce zajęła Kinga Węgrzyn, uczennica klasy pierwszej gimnazjum, za tekst „Telewizja wczoraj i dziś”.                 

 Na III miejscu uplasowała się Karolina Winiarska, uczennica klasy szóstej szkoły podstawowej, za reportaż pt. „Naziemna telewizja cyfrowa - nasze nowe i lepsze okno na świat”. Natomiast wyróżnienie zdobyła Dominika Karmelita, uczennica klasy trzeciej gimnazjum, która napisała reportaż„Nie dajmy się zaskoczyć naziemnej telewizji cyfrowej!” Laureatki, dzięki zdolnościom pisarskim i wiedzy zdobywanej pod okiem polonistek oraz wskazówkom opiekuna prac pani Alicji Czapli, wykazały się ciekawym ujęciem tematu oraz doskonałą znajomością specyfiki gatunków publicystycznych.

Szeroka wiedza na temat telewizji cyfrowej oraz  innych nowoczesnych zdobyczy techniki, zdolność obserwacji i trafne wnioskowanie,  które zostały zauważone i docenione  przez  jury konkursu, będą na pewno przydatne  uczennicom także w codziennym życiu.

Gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów w konkursach oraz radości płynącej z wiedzy!

 

                                                                                                                                                    C. Węgrzyn

 

KONKURS PANI WIOSNA

 

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

 

Nasza szkoła przystąpiła do VII Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w dwóch kategoriach:

- uczniów szkoły podstawowej (Ząbik Adrian z kl.I, Kopeć Aleksandra z kl.II, Raś Sławomir z kl.III )

- szopka rodzinna ( Gierut Barbara i Foryś Justyna z kl.VI ).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe za udział w eliminacjach gminnych.

 

Organizator konkursu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JESTEŚMY W FINALE – VIII EDYCJI MIĘDZYGIMNAZJALNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO W KOLACZYCACH

 

Dominika Karmelita, uczennica klasy III gimnazjum oraz Justyna Mokrzycka, uczennica klasy II gimnazjum w Zespole Szkół im A. Mickiewicza w Januszkowicach wzięły udział w VIII edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego na etapie szkolnym w kategorii – język niemiecki, organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach.

Informujemy, iż do finału w/w konkursu, który będzie miał miejsce 6 marca 2013 r w LO Kołaczyce zakwalifikowały się nasze obydwie uczennice.

Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia i życzymy sukcesu na kolejnym etapie.

Nauczyciel j. niemieckiego Stefan Kokoczka

 

 

 

III POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

 

 

III Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, odbył się 17 i 18 stycznia w Domu Kultury "Śnieżka" w Dębicy. Konkurs ten miał na celu ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, poznawanie nieznanych i zapomnianych polskich kolęd oraz pastorałek, a także prezentację efektów pracy młodych wykonawców i ich nauczycieli. Przegląd adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Naszą szkołę na konkursie tym reprezentowała Kamilka Kowalska z klasy III. Wystąpiła ona z kolędą „Gdy śliczna Panna” oraz pastorałką „Uciekali, uciekali”. Za swój występ Kamilka otrzymała wyróżnienie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SUKCES NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE

JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Bez znajomości

języków obcych

 człowiek czuje się gorzej

 niż bez paszportu

 

Antoni Czechow.

 

Dominika Karmelita, uczennica klasy III gimnazjum została zakwalifikowana do wojewódzkiego etapu Konkursu Języka Niemieckiego, organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie w roku szkolnym 2012/2013.

Obecnie uczennica jest po dwóch etapach konkursu, tj. szkolnym i rejonowym, co zawdzięcza swojej ciężkiej pracy oraz wewnętrznej motywacji.

 

ŻYCZYMY WSZYSCY SUKCESU

NA NAJWYŻSZYM SZCZEBLU KONKURSU

 

Nauczyciel j. niemieckiego w ZS Januszkowice

Stefan Kokoczka

 

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „STROIK BOŻONARODZENIOWY”

 

W dniu 19.12.2012r komisja konkursowa dokonała oceny prac uczniów biorących udział w konkursie „Stroik Bożonarodzeniowy” organizowany przez Samorząd Uczniowski.

Wyniki przedstawiają się następująco: - trzy pierwsze miejsca przyznano uczniom:

 

1. Kamil  Machowski  kl I G

 

2. Barbara Bronowicz  kl VI

 

3. Karolina  Długosz kl VI

 

Wyróżnienie otrzymali:

 

  Małgorzata Gierut  kl V

 

  Monika Chajec  kl III SP

 

  Ilona Bronowicz kl IV

 

 

 

 

 

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie .Wszystkie wymienione wyżej osoby zostaną nagrodzone. Pieniądze ze sprzedaży konkursowych stroików  zostaną przekazane  na rzecz parafialnej organizacji charytatywnej Caritas.

 

Organizatorzy

 

 

 

 

 

PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W PROJEKCIE " SZUKAMY RADY NA NASZE ODPADY"

 

KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

 

 

 

            Nasza szkoła przystępuje do konkursu.

Prace należy dostarczyć do dn.18.12.2012 r.

Ilość prac dostarczonych na etap gminny jest ograniczona (po 3 z każdej kategorii).

W przypadku dużej ilości prac będą przeprowadzone eliminacje szkolne.

Prace nagrodzone zostaną przekazane na finał powiatowy do Dębicy.

Z pozostałych prac dostarczonych na konkurs zostanie przygotowana wystawa w Domu Kultury w Brzostku.

 

Regulamin konkursu

 

SUKCES DOMINIKI W KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO

 

Uczennica klasy III Gimnazjum w Zespole Szkół w Januszkowicach kolejny raz spróbowała swoich sił w tegorocznym Konkursie Języka Niemieckiego, organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.

7 listopada podeszła ona do szkolnego etapu konkursu, zmagając się z trudnymi zadaniami, testującymi szeroki zakres wiedzy w tej kategorii.

Wysiłek, który uczennica włożyła   w przygotowanie do konkursu został uwieńczony powodzeniem. Uzyskana liczba punktów pozwoliła jej zakwalifikować się do etapu rejonowego, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Fakt ten doda jej motywacji w dalszym kształceniu oraz siły w przezwyciężeniu kolejnych zadań konkursowych, które będą miały miejsce 7 grudnia 2012 roku w Rzeszowie. Dziękujemy za tak wspaniały wynik i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciel j. niemieckiego Stefan Kokoczka

 

 

 

 

 

 

NAGRODY W KONKURSIE PLASTYCZNYM „SZUKAMY RADY NA NASZE ODPADY”

 

W dniu 13 listopada 2012r. w Jasielskim Domu Kultury odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Szukamy rady na nasze odpady” zorganizowanego przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki.

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami konkursu:

W kategorii wiekowej klas I-III szkoły podstawowej na formę przestrzenną wykonaną z odpadów opakowaniowych – Aleksandra Kopeć-ucz. klasy III.

W kategorii klas IV-VI na komiks ekologiczny związany z promowaniem selektywnej zbiórki odpadów – Karolina Kopeć-ucz. klasy VI.

Gimnazja naszej gminy jako jedyny reprezentował Albert Mokrzycki-ucz. klasy II.

Cenne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy uczniowie otrzymali z rąk Pana Leszka Bieńka Burmistrza Miasta Brzostek.

Pomysłowość, różnorodność, piękno oraz wysiłek włożony w wykonanie prac można było podziwiać na zorganizowanej wystawie.

 

Wanda Jamróz

 

 

 

 

 

 

 

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ W DĘBICY

 

 

Dnia 17 kwietnia 2012 roku uczennice klasy szóstej naszej szkoły po raz kolejny wzięły udział w VII Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej  ,,English Song Competition” w Domu Kultury ,,Śnieżka” w Dębicy.

Jako pierwsza z 27 solistów oraz 6 duetów i zespołów wystąpiła Kinga Węgrzyn, która zaśpiewała piosenkę Alexis Jordan pt. ,,Happiness”. Podczas jej występu dziewczyny        z klasy czwartej, tj. Ania, Gosia, Justyna i Gabrysia zaprezentowały układ taneczny, natomiast jako 24. z kolei wystąpiła Karolina Stasiowska w utworze Blindy Carlise pt. ,,Laluna”. W rytmie tej piosenki zatańczyły również te same dziewczyny.

Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników, jury miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ musiało wyłonić najlepszych. Zwyciężyły uczennice z dębickich szkół podstawowych. Nasze reprezentantki zajęły miejsca tuż za nimi i znalazły się wśród najlepszych w pierwszej dziesiątce, zdobywając nowe doświadczenia.

Podczas obrad jury odbył się konkurs na uzupełnienie tekstu angielskiej piosenki, która była w tym czasie odtwarzana. Później nastąpiło rozdanie nagród i nasze uczennice otrzymały upominki za udział w konkursie w postaci dyplomów, przyborów szkolnych            i angielskich książek. Osoby, które zaprezentowały ciekawe układy taneczne, także zostały nagrodzone.

Uczennice Szkoły Podstawowej w Januszkowicach mogły zaprezentować swoje umiejętności językowe i talenty muzyczne dzięki pracy nauczycieli: pana Stefana Kokoczki  oraz pani Marii Przewoźnik.

Uczennica klasy VI Kinga Węgrzyn

 

 

I MIEJSCE W GIMNAZJALNYCH ZAWODACH PIŁKI SIATKOWEJ

 

     W dniu 15.02.2012 roku na sali gimnastycznej w Nawsiu Brzosteckim odbyła się Gminna Gimnazjada w Piłce Siatkowej. Jej organizatorami  byli: Zespół Szkół w Nawsiu Brzosteckim i Szkolny Klub Sportowy „Błękitni”. Zawody przebiegały w życzliwej i przyjaznej atmosferze, a sędziowie  i opiekunowie młodzieży:  Pani Zofia Rogowska, Pan Piotr Szczuciński i Pan Paweł Wiejowski czuwali nad bezpiecznym i prawidłowym ich przebiegiem .W sportowej rywalizacji najlepsi okazali się uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół w Januszkowicach .Odnosząc zwycięstwa we wszystkich rozegranych spotkaniach, zajęli pierwsze miejsce zarówno w   kategorii dziewcząt, jak i chłopców.

     Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Aleksandra Dziedzic, Magdalena Augustyn, Ewelina Płaziak, Paulina Bartosz, Beata Rusztowicz, Joanna Foryś, Katarzyna Białoń, Patryk Kolbusz, Dominik Jasik, Patryk Mamroł, Łukasz Augustyn, Michał Matyasik, Krystian Nawracaj.

     Gratuluję młodzieży i życzę kolejnych  sukcesów sportowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                      nauczyciel wychowania fizycznego

                                                                                                                                       mgr Paweł Wiejowski

 

 

 

SZOPKA BOŻONARODZENIOWA ANI

 

Dnia 5 stycznia 2012 r. uczennica klasy czwartej Ania Ochałek wzięła udział w XIX edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Rzeszowie. Wykonała szopkę wykorzystując nasiona różnych roślin. Jej praca otrzymała wyróżnienie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DOMINIKA PRZED WOJEWÓDZKIM ETAPEM KONKURSU

JĘZYKA NIEMIECKIEGO 2011/2012

 

Dominika Karmelita uczennica klasy II gimnazjum w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza w Januszkowicach osiąga nadal bardzo dobre wyniki w konkursach języka niemieckiego. W obecnym roku szkolnym nasza uczennica ma już za sobą szkolny i rejonowy etap Konkursu Języka Niemieckiego, organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie, dzięki czemu została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego.

Ogromna wiedza i umiejętności, jakie posiada uczennica, ale także stała i wytężona praca w tym kierunku umożliwiają jej osiąganie tak dużych sukcesów. Przed Dominiką przygotowania do następnego etapu konkursu oraz oczekiwanie na pozytywny wynik.

 

Serdecznie gratuluję i życzę wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

 

                                                                       Nauczyciel języka niemieckiego Stefan Kokoczka

 

 

 

 

 

 

KONKURS LITERACKI – MAMY NAGRODĘ!

 

Patrycja Stasiowska, uczennica klasy III gimnazjum w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza w Januszkowicach została laureatką Konkursu na najlepszy wiersz wpisujący się w tematykę Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i hasło Programu „Człowiek najlepsza inwestycja”, ogłoszonym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, zajmując III miejsce.

Konkurs został skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mających siedzibę na terenie województwa podkarpackiego, a jego celem było propagowanie roli Europejskiego Funduszu Społecznego i Programu Kapitał Ludzki dla mieszkańców Podkarpacia. To właśnie praca naszej uczennicy w kategorii szkół gimnazjalnych została tak wysoko oceniona, otrzymując trzecią nagrodę w postaci Kamery video.

Poprzez krótką formę literacką Patrycja wyraziła swoją ocenę na temat znaczenia wsparcia jakie uzyskują mieszkańcy Podkarpacia dzięki realizacji projektów ukierunkowanych na rozwiązywanie ważnych problemów społecznych i zawodowych oraz niwelowania barier w dostępie do edukacji.

Wiedzę na temat korzyści, które są efektem realizacji w/w projektów Patrycja zaczerpnęła również dzięki obecnemu uczestnictwu w projekcie „Wiejska szkoła w środku Europy bez różnic”(projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego), realizowanego przez nasza placówkę, którego Beneficjentem jest Gmina Brzostek/Zespół Szkół im. A. Mickiewicza w Januszkowicach

 

Serdecznie gratulujemy naszej Laureatce, prezentując poniżej nagrodzony wiersz.

 

Opiekun :Stefan Kokoczka

Wiersz PO KL

 

Kapitał ludzki bez zastanowienia 
Ułatwia Szybki wzrost poziomu zatrudnienia
 
Podnosi poziom wykształcenia…. 
Zmniejsza obszary  wykluczenia 
  
Są to cechy jedne z wielu 
Więc dołącz do nas przyjacielu 
Bo gdy w świat nauki wejdziesz
Uczyć się cały czas będziesz.

 

Patrycja Stasiowska

Zespół Szkół im. A. Mickiewicza w Januszkowicach

 

(materiał zaczerpnięty ze strony - Adres: http://pokl.wup-rzeszow.pl/pl/3/3/994/0/1/archiwum.html)

 

 

 

 

 

KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

 

Ponownie w tym roku zapraszamy uczniów do udziału w Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Aby brać udział w tym konkursie prace należy dostarczyć do szkoły już do dnia 19 grudnia 2011 r. do godz. 11.00.

Najlepsze (po trzy z każdej kategorii) przekazane będą do Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku i wezmą udział w eliminacjach gminnych.

Oto regulamin konkursu …

 

 

 

KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

 

            Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie szopek bożonarodzeniowych. Prace należy dostarczyć do szkoły  do dnia 4 stycznia 2012 roku, natomiast chęć udziału w konkursie należy zgłosić do dnia 22 grudnia 2010 roku nauczycielowi Danucie Lechwar.

            W przypadku dużej ilości dostarczonych prac, powołana komisja wybierze 5 szopek, które zostaną przekazane do Rzeszowa.

            Oto regulamin konkursu…

 

 

KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ

 

  Dnia 27 października 2011 r. uczennica naszego gimnazjum Wioleta Wojdyła po raz kolejny wzięła udział w gminnych eliminacjach Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej, które miały miejsce w Domu Kultury w Brzostku. Występ Wioli ponownie zakończył się sukcesem, gdyż, tak jak w ubiegłym roku, zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się 17 listopada br. w Domu Kultury ,,Śnieżka” w Dębicy.

Gratulujemy Wioli i jednocześnie życzymy sukcesu na szczeblu powiatowym.

 

                                                                                     

 

 

 

 

 

 

 

Opiekun

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POWIATOWY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

 

W sobotę 22 października przy Szkole Podstawowej w Brzostku odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowany przez Automobilklub "Stomil" w Dębicy. W zawodach wzięło udział ponad stu uczestników, którzy reprezentowali szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz średnie powiatu dębickiego. Celem turnieju było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze.

W turnieju wzięły również udział drużyny z naszej szkoły w składzie: szkoła podstawowa -  Piotr Białoń, Piotr Stasiowski, Tomasz Długosz; gimnazjum - Patryk Mamroł, Patryk Kolbusz, Andrzej Stasiowski.

Uczestnicy musieli zmierzyć się z testem teoretycznym wiedzy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym składającym się z 20 pytań. Natomiast w części praktycznej pokonać na rowerze specjalnie przygotowany sprawnościowy tor przeszkód, składający się z pięciu przeszkód oraz poruszać się po miasteczku ruchu drogowego zgodnie z przepisami, stosując się do znaków drogowych. Po raz pierwszy na tego typu zawodach uczniowie mogli skorzystać z mobilnego miasteczka wyposażonego w sygnalizację świetlną, które zostało na tę okoliczność przywiezione z WORD-u w Rzeszowie.

Najbardziej zacięta rywalizacja miała miejsce na torze przeszkód, gdzie uczniowie musieli wykazać się nie lada umiejętnościami jazdy na rowerze.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji okazało się, że, mimo debiutu naszych drużyn na tego rodzaju imprezie oraz dużej konkurencji, uczniowie ZS w Januszkowicach uplasowali się na III miejscu.

Zawody zakończył pokaz straży pożarnej i pracowników pogotowia ratunkowego. Udzielali oni pomocy poszkodowanym w zaimprowizowanym wypadku drogowym. Galerię zdjęć z przebiegu konkursu można obejrzeć na stronie Gminy Brzostek.

                                                                                                         

Opiekunowie drużyn

 

 

 

NAGRODY ZA BATERIE

 

            W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła zebrała 45 kg zużytych baterii. Zamieniliśmy je na pomoce dydaktyczne dla szkoły – globus fizyczny oraz piłkę siatkową. Przedszkolaki najbardziej zaangażowały się w zbiórkę baterii, dlatego globus zostaje u nich!

            Zachęcamy wszystkich do dalszego zbierania! Baterie można przynosić do sali nr 7 (klasa trzecia sp.).

                                                                                         D.L.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VI POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

„ENGLISH SONG COMPETITION”

  

Dnia 14 kwietnia 2011 roku o godz. 10.00 w Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej „English Song Competition”.

Tegoroczną imprezę organizowali nauczyciele języka angielskiego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy przy współpracy Domu Kultury „Śnieżka”.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy V – Kinga Węgrzyn, która wykonała utwór Taylor Swift „You belong with me” oraz Karolina Stasiowska w utworze Inna „Hot”, która wystąpiła w układzie tanecznym z Patrycją Stasiowską i Katarzyną Zegarowską. Emocje były bardzo gorące, ponieważ jury musiało wybrać zwycięzcę spośród 44 uczestników. Jednak dziewczyny bardzo dobrze poradziły sobie i zrobiły duże wrażenie na publiczności.

Zarówno Kinga jak i Karolina zostały nagrodzone gromkimi brawami za swój występ                 i otrzymały zasłużone dyplomy oraz upominki za udział w konkursie. Gratulujemy !

Dziękujemy panu Stefanowi Kokoczce, nauczycielowi j. angielskiego – opiekunowi                    i organizatorowi tegorocznego wyjazdu oraz pani Marii Przewoźnik- nauczycielce muzyki w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza w Januszkowicach, która przygotowała nas pod kątem wokalnym.

 

Katarzyna Zegarowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CENTRUM KULTURY I CZYTELNICTWA W BRZOSTKU OGŁASZA KONKURS NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ.

Tematyka konkursu:

 

-wielkanocne tradycje i zwyczaje

-motywy tradycyjne lub współczesne.

 

Warunki uczestnictwa:

Konkurs obejmuje teren gminy Brzostek. Rozpatrywany będzie w III kategoriach wiekowych:

1.    dziecięca- szkoły podstawowe

2.    młodzieżowa- gimnazja, szkoły średnie

3.    osoby niepełnosprawne

W konkursie mogą brać udział tylko prace indywidualne. Każda placówka może dostarczyć po 5 prac w danej kategorii wiekowej. W przypadku dużej ilości prac przeprowadzone będą eliminacje szkolne.

Wykonanie prac:

-w konkursie biorą udział prace wykonane indywidualnie, samodzielnie przez ucznia,

-prace o wymiarach max. 13x19cm mogą być wykonane dowolną płaską techniką umożliwiającą ekspozycję w antyramach (w konkursie nie będą oceniane prace wykonane techniką komputerową).

Prace należy dostarczyć w terminie do 13.04.2011r. do Domu Kultury w Brzostku.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15.04.2011r.

 

 

WIELKI SUKCES NASZEJ UCZENNICY

 

 

Dominika Karmelita, uczennica klasy I gimnazjum została w roku szkolnym 2010/2011 laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego w Rzeszowie, organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

 

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu Szkół w Januszkowicach składają Dominice serdeczne gratulacje i życzą powodzenia w dalszej edukacji.

 

nauczyciel j. niemieckiego Stefan Kokoczka

 

 

 

SZOPKA ANI OCHAŁEK

 

Szopka Ani Ochałek uczennicy klasy III szkoły podstawowej otrzymała wyróżnienie w V Powiatowym Konkursie Szopki Bożonarodzeniowej w kategorii szopka rodzinna.

Dnia 2 lutego Ania wraz z rodzicami odebrała nagrodę w Galerii Sztuki MOK w Dębicy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Danuta Lechwar

 

NAJLEPSI UCZNIOWIE W SZKOLE

 

Najwyższe wyniki w nauce w I semestrze roku szkolnego 2010/2011 uzyskali:

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

 

KLASA I

Garstka Dawid, Kowalska Kamila, Kolbusz Dawid

 

KLASA II

Chajec Paulina, Mokrzycka Karolina, Pruchnik Kacper

 

KLASA III

Garstka Patryk, Ochałek Anna, Pruchnik Kinga

 

KLASA IV

Foryś Justyna – średnia ocen 5.00

 

KLASA V

Węgrzyn Kinga – średnia ocen 5.00

Mamroł Weronika – średnia ocen 5.00

 

KLASA VI

Mokrzycka Justyna – średnia ocen 5.00

 

GIMNAZJUM

 

KLASA II

Augustyn Magdalena – średnia ocen 5.00

 

CO DALEJ Z SZOPKAMI…

 

Szopka bożonarodzeniowa Ani Ochałek zdobyła I miejsce w eliminacjach gminnych w kategorii szopka rodzinna. Jej praca weźmie udział niebawem w eliminacjach powiatowych. Trzymamy kciuki!

 

 

SZOPKI BOŻONARODZENIOWE 2010

 

W tym roku tylko uczniowie klasy trzeciej szkoły podstawowej wzięli udział w Konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową.

W kategorii szopka rodzinna pracę wykonała Rodzina Ani Ochałek, natomiast w kategorii szkoła podstawowa –  Małgosia Gierut, Kinga Pruchnik i Krystian Cieplik.

Prace były wykonane różnymi technikami; z makaronu, z masy solnej, z papieru. Wszystkie szopki zostały przekazane do Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku, aby wziąć udział w eliminacjach gminnych.

D.L.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIELKI SUKCES

DOMINIKA PRZED WOJEWÓDZKIM ETAPEM KONKURSU

JĘZYKA NIEMIECKIEGO

 

Śledząc od dłuższego czasu kolejne postępy w nauce języka niemieckiego Dominiki Karmelity, możemy stwierdzić, iż jej wiedza z tego przedmiotu jest bardzo mocno ugruntowana już od najmłodszych lat. Ucząc się obecnie języka niemieckiego w szkole, Dominika nie zagłębia się specjalnie w pewne reguły gramatyczne, nie studiuje zasad ortografii, czy też fonetyki, ona po prostu komunikuje się w bardzo naturalny sposób. Jest świadoma, że język to narzędzie do porozumiewania się i to właśnie stara się ćwiczyć.

Myślę, że gdyby w konkursach na tym etapie nauczania byłaby oprócz części pisemnej również cześć ustna, miałaby ona możliwość pokazać coś więcej, coś, co w języku obcym jest moim zdaniem najważniejsze.

Dziś dowiadujemy się, że w obecnym roku szkolnym bez problemu poradziła sobie ze szkolnym i rejonowym etapem Konkursu Języka Niemieckiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie i została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego. Ogromna radość z owego faktu nie tylko dla niej lecz także dla całej Społeczności Szkolnej, co podnosi rangę naszego Zespołu Szkół w gminie, powiecie, a nawet województwie.

Przed Dominiką kolejne przygotowania do następnego etapu konkursu, a dla nas czas niecierpliwego oczekiwania na wynik.

 

Serdecznie gratuluję i życzę wytrwałości.

                                                                                                 Nauczyciel języka niemieckiego Stefan Kokoczka

 

 

WYNIKI KONKURSU NA STROIK BOŻONARODZENIOWY

 

Dnia 17 grudnia 2010 r. rozstrzygnięto konkurs na stroik bożonarodzeniowy, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski. Konkurs przeprowadzony był w trzech kategoriach wiekowych – klasy I-III nauczania zintegrowanego, klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy I-III gimnazjum. Łącznie komisja konkursowa w składzie:

-          Pani Ewa Ziaja –dyrektor szkoły

-          Pani Barbara Szczucińska –opiekun Spółdzielni Uczniowskiej

-          Pani Wanda Jamróz

-          Pani Marta Karmelita – opiekun Samorządu Uczniowskiego

-          Aleksandra Dziedzic – przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego

-          Beata Rusztowicz – członek Spółdzielni Uczniowskiej

-          Justyna Skórka - członek Spółdzielni Uczniowskiej

 

oceniła 23 stroiki. Zadanie to nie należało do łatwych, gdyż wszystkie prace były bardzo ładne i pomysłowe. Należy podkreślić, że uczniowie wykazali się ogromną pracowitością i starannością, w swoje prace włożyli dużo serca. W związku z powyższym w poszczególnych kategoriach wiekowych wyróżniono następujących uczniów:

-          klasy I-III nauczania zintegrowanego:

                           Monika Chajec – klasa I

                           Paulina Chajec – klasa II

                           Anna Ochałek – klasa III

                           Natalia Wiśniowska – klasa III

                           Gabriela Matyasik – klasa III  

-          klasy IV-VI szkoły podstawowej:

                                  Barbara Bronowicz – klasa IV

                                  Kinga Węgrzyn – klasa V

                                  Kamil Machowski – klasa VI

                                  Katarzyna Białoń – klasa VI                             

-   klasy I-III gimnazjum:

                                  Paweł Długosz – klasa III

 

Wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską, natomiast pozostali uczniowie, których prace były również bardzo ładne i ciekawe, zostali pocieszeni drobnymi upominkami.

            Wszystkim uczniom bardzo serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, którego celem było nie tylko kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz rozwijanie zainteresowań i talentów artystycznych uczniów, ale również wsparcie parafialnej organizacji charytatywnej Caritas, której zostały przekazane wszystkie prace. Dochód uzyskany ze sprzedaży stroików przeznaczy się na pomoc osobom potrzebującym z parafii Januszkowice.

 

 

                                                                                                            Organizator konkursu:

                                                                                                                Marta Karmelita

                                 

 

 

 

 

KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

 

                Zapraszamy wszystkich uczniów w naszej szkole do udziału w konkursie szopek bożonarodzeniowych.

 

Prace należy dostarczyć do szkoły do dnia 20 grudnia 2010 r. (poniedziałek).

 

            Najlepsze prace zostaną przekazane do GOK w Brzostku i będą brały udział w eliminacjach gminnych.

 

A oto regulamin konkursu…

 

 

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI RELIGIJNEJ

 

 

        Dnia 10 listopada 2010 roku uczennice Zespołu Szkół w Januszkowicach – Wioleta Wojdyła z  kl. II gimnazjum oraz Kinga Węgrzyn i Sylwia Cieplik z kl. V szkoły podstawowej,  wzięły udział w gminnych eliminacjach Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej, który corocznie organizuje Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku.

Zgodnie z mottem tegorocznej edycji konkursu „ ... być dobrym jak chleb” 41 uczestników zaprezentowało po dwa  teksty różnych autorów, które  przygotowali wraz z nauczycielami – opiekunami merytorycznymi.

Biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom, zwłaszcza recytatorów  ze szkół podstawowych, powołane przez organizatorów jury zrezygnowało w tym roku z przyznawania kolejnych miejsc w konkursie, ale zgodnie z regulaminem wyłoniło   8 najlepszych, którzy będą reprezentowali gminę na szczeblu powiatowym.

       Wśród wyróżnionych jednogłośnie  znalazła się Wiola Wojdyła,  laureatka I miejsca w ubiegłorocznym konkursie, która zachwyciła wszystkich wspaniałą interpretacją wierszy, wysoką kulturą słowa  oraz ogólnym wyrazem artystycznym.

Przygotowane utwory – „Tryptyk rzymski” Karola Wojtyły i „ Modlitwę II” Krzysztofa K. Baczyńskiego zaprezentuje Wiola ponownie w finale konkursu w Domu Kultury „Śnieżka”

w Dębicy 18. 11. 2010 r.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

                                                                                                                                   Opiekun – C. Węgrzyn

 

 

Zbieraj zużyte baterie - chroń środowisko!

 

W tym roku szkolnym nadal w naszej szkole zbieramy zużyte baterie i akumulatory małogabarytowe. Są one odpadami niebezpiecznymi, bo zawierają metale ciężkie oraz szereg substancji toksycznych i żrących. Dostając się do wody lub gleby, skażają je.     Możesz temu zapobiec! Wystarczy ,,wyłowić” je spośród innych odpadów wrzucanych do kosza, przynieść do szkoły (sala nr 3) i wrzucić do specjalnego pojemnika.

Każdy oddany do Organizacji Odzysku S.A. REBA kilogram baterii to punkt dla naszej szkoły, a punkty zamieniamy na pomoce dydaktyczne.

Pamiętaj, oddając zużyte baterie, dbasz o środowisko naturalne dla siebie i dla przyszłych pokoleń.

 

 

Opiekun: D.Lechwar

 

 

 

 

 

 

 

 

NAGRODY DLA ZWYCIĘZCÓW KONKURSU „ZBIERAMY ZUŻYTE BATERIE”

 

 

Dnia 23 czerwca 2010 r. zostały wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu ,,Zbieramy zużyte baterie". Nagrody ufundowała Spółdzielnia Uczniowska z naszej szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ROZŚPIEWANY PROMYCZEK Z NASZEGO ODDZIAŁU  PRZEDSZKOLNEGO.

 

 

„Bo fantazja, fantazja jest od tego, aby bawić się (…) na całego!” – to słowa piosenki „Fantazja”, którą nasz rozśpiewany przedszkolak zaprezentował na eliminacjach do I edycji Powiatowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej – „Rozśpiewane Promyczki” – w Dębicy i tym samym zakwalifikował się do finału, zdobywając tytuł – Osobowość Festiwalu.

 

2 czerwca odbyły się eliminacje do Powiatowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej – Dębica Śpiewa – „Rozśpiewane Promyczki”. Na eliminacjach zaprezentowało się 23 małych artystów z całego powiatu, w tym także reprezentująca nasz oddział przedszkolny – Kamila Kowalska. Zaśpiewała piosenkę „Fantazja” i razem z 13 innymi uczestnikami, dostała się do finału.

Młodzi finaliści po raz kolejny wystąpili przed publicznością na scenie Domu Kultury „Mors” w Dębicy 13 czerwca, gdzie wykonali ponownie, przygotowane do eliminacji utwory.

Jury oceniało każdego uczestnika  za coś, co szczególnie zwróciło ich uwagę: jednych nagradzano za interpretacje utworu, innych za ruch sceniczny, jeszcze innych za muzykalność.

Kamilka została wyróżniona z wszystkich uczestników za muzykalność, walory wokalne, ogólny wyraz artystyczny, interpretację utworu, otrzymując zaszczytny tytuł - Osobowości Festiwalu. Oprócz licznych upominków, którymi zostali obdarzeni finaliści, nagrodą było również nagranie wspólnej płyty CD w studiu nagrań w Dębicy.

Z niecierpliwością czekamy na płytę, która niebawem się ukażę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wychowawca

 

 

 

MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA ORAZ KONKURS ORTOGRAFICZNY W KLASACH I-III

 

W maju 2010 odbyły się w naszej szkole w klasach I-III konkursy:
-konkurs "Mistrz Tabliczki Mnożenia"
-konkurs ortograficzny
Mistrzem Tabliczki Mnożenia została Karolina Winiarska - ucz. kl. III.
W konkursie ortograficznym I miejsce ex equo zajęły Justyna Foryś i Karolina Winiarska. 
Gratulacje!
Uczennice te otrzymały nagrody książkowe.

                                                                                                                                                                          

                                                

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                      Barbara Bartula

 

 

 

POMOCE DYDAKTYCZNE ZA BATERIE

 

Są pierwsze pomoce dydaktyczne za zebrane baterie. Od Organizacji Odzysku S.A. Reba otrzymaliśmy piłkę siatkową oraz książkę ,,Odkrywam świat przyrody

 

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU SZKOLNEGO ,,ZBIERAMY ZUŻYTE BATERIE”

                                                                                      

Dobiegł końca konkurs dotyczący zbierania zużytych baterii. Oto wyniki zbiórki od 1 listopada 2009 do 1 czerwca 2010 roku.

 

           

Klasa

Ilość zebranych baterii w klasie

Uczeń z największą ilością baterii w klasie

Ilość baterii na koncie

5 latki

472

Patrycja Szarek

196

6 latki

844

Kamila Kowalska

329

Klasa I

654

Kacper Pruchnik   

209

Klasa III

60

Karolina  Długosz     

29

Klasa IV

267

Tomek Długosz

97

Klasa V

64

Agnieszka Jantoń

21

Klasa VI

21

Kamil Stasiowski

16

Klasa IG

54

Katarzyna Zegarowska 

54

Klasa IIG

255

Wiesław Lampara

94

 

 

Uczniowie w/w otrzymają nagrody ufundowane przez SU w Januszkowicach.

            Na wyróżnienie zasługują: Martynka Nylec – 5 latek, Eryk Przywara i Konrad Płaziak - 6 latki oraz Dominika Fundakowska z kl. I . Oni zebrali powyżej stu sztuk.

                       

Pomimo zakończenia konkursu, baterie zbieramy nadal !

 

Organizator

 

Konkurs historyczny

        Konkurs historyczny pod hasłem: „sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy...” – Katyń – 70 lat po zbrodni

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestnikami mogą być indywidualne osoby, samorządy uczniowskie, grupy uczniów. Liczebność grupy opracowującej pracę konkursową nie może przekraczać osiem osób. Podmiotami prowadzącymi i realizującymi konkurs są Instytut Pamięci Narodowej z siedzibą w Warszawie, Stowarzyszenie „Pokolenie” z siedzibą w Katowicach.

            Celem konkursu jest przywrócenie pamięci o postaciach polskich żołnierzy oraz cywilów zamordowanych w ramach zbrodni katyńskiej. Prace konkursowe mają mieć formę strony z albumu zawierającej informację o konkretnej ofierze zbrodni katyńskiej. Projekt strony, technika jej wykonania i zawartość jest dowolna – może zawierać m.in. biogram, opis, wiersz, tekst piosenki, zdjęcia, rysunki, etc.

Ocenie podlega zarówno zawartość merytoryczna, projekt graficzny, estetyka strony i wykonanie.

Uczestnicy konkursu zobowiązani są do dnia 25.06.10r. przesłać pracę konkursową w wersji elektronicznej   (utrwaloną na płycie CD lub DVD adres znany organizatorom.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 25.07.2010r.

Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać u p. C. Kowalskiej lub p. S. Kokoczki

i

 

 

PODSUMOWANIE KONKURSÓW W RZESZOWIE

 

         23 marca 2010 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się uroczyste posumowanie konkursów interdyscyplinarnych i przedmiotowych w obecnym roku szkolnym.

Do gości, którzy zostali zaproszeni przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie, Pana Jacka Wojtasa należeli laureaci ze szkół podstawowych i gimnazjów województwa podkarpackiego, rodzice laureatów, nauczyciele przygotowujący oraz dyrektorzy szkół.

Nasza szkolę reprezentował nauczyciel pan Stefan Kokoczka oraz tegoroczna Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, uczennica klasy VI Dominika Karmelita.

Po powitaniu wszystkich przybyłych gości Pan Marek Kądziołka, Dyrektor Wydziału Monitorowania i Wspierania Edukacji w Rzeszowie przedstawił zebranym analizę wyników przeprowadzonych konkursów, kierując do wszystkich obecnych wyrazy szacunku i podziękowania za odniesione sukcesy.

Następnie laureaci, rodzice, dyrektorzy oraz nauczyciele otrzymali nagrody i listy gratulacyjne z rąk Pana Dyrektora Marka Kądziołki oraz Pani wizytator Danuty Moskwy. Szkoły, które w obecnym roku szkolnym miały minimum pięciu laureatów, zostały uhonorowane mianem „Szkoła przyjazna rozwijaniu talentów uczniów zdolnych”.

Nauczyciel j. niemieckiego Stefan Kokoczka

 

 

 

Konkurs Wiedzy  MEGAMÓZGI 2010  !!!

 

Uczniowie naszego gimnazjum w tym roku szkolnym uczestniczyli w eliminacjach  Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy MEGAMÓZGI 2010 organizowanego przez Zespół Szkół w Siedliskach Bogusz. W dniu 18 marca 2010 roku na finał rozgrywek wyjechali następujący uczniowie; Magdalena Pieniądz, Iwona Samborska i Paweł Nylec. Zgodnie z regulaminem konkursu rywalizowali z najlepszymi w województwie pisząc test z pierwszej pomocy, bezpieczeństwa o ruchu drogowym, oraz przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i informatyki. Co prawda nie zakwalifikowali się do ścisłej czołówki ale godnie reprezentowali naszą szkołę. Razem z innymi obserwowali zmagania i rywalizację najlepszych, podziwiając ich wiedzę oraz ucząc się równocześnie. Wśród zaproszonych gości mgr Ewa Ziaja, wielka zwolenniczka tego typu form pogłębiania wiedzy. Za udział w konkursie szkoła otrzymała podziękowania a uczniowie pamiątkowe upominki. Organizatorom konkursu, uczestnicy dziękują za wspaniałą lekcję która będą pamiętać na pewno bardzo długo. Czy w przyszłym roku pojedziemy do Siedlisk Bogusz – zobaczymy …

                                                                                                                            Opiekun zespołu

 

 

 

 

DOMINIKA NA NAJWYŻSZYM PODIUM

W RZESZOWIE

 

     Uczennica klasy VI Dominika Karmelita została w roku szkolnym 2009/2010 laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego w Rzeszowie, organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Osiągając bardzo wysoki wynik udowodniła ona, że systematyczna praca i wytrwałość w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonego celu przynosi wymarzony sukces.

Szerszy artykuł i wywiad z laureatką ukaże się w marcowym numerze miesięcznika „Wiadomości Brzosteckie”

 

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu Szkół w Januszkowicach, doceniając szczególne osiągnięcia Dominiki z języka niemieckiego składają jej serdeczne gratulacje, życząc powodzenia w dalszej edukacji.

 

nauczyciel j. niemieckiego Stefan Kokoczka

 

 

FINALIŚCI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "STYPENDIADA POLONISTYCZNA"

 

 

     W dniach 10-11 grudnia 2009 roku uczniowie naszej szkoły z klas 4-6 wzięli udział w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Stypendiada Polonistyczna, który zorganizowała Firma Edukacyjna „ Orzeł”ze Skierniewic. W dwóch kategoriach – w Konkursie czytelniczym „I Ty bądź czytelny!” oraz w Konkursie ortograficznym „Ortograf”- do rywalizacji stanęło 8 uczniów. Testy, zróżnicowane poziomem dla poszczególnych klas, sprawdzały znajomość podanej lektury oraz umiejętność stosowania zasad polskiej ortografii.

     Najlepsze wyniki osiągnęła uczennica kl. IV Kinga Węgrzyn oraz uczeń kl.VI Marcin Mokrzycki, którzy uplasowali się  ex aequo w finałowej „dziesiątce” i zdobyli wyróżnienia.

Oboje wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad ortografii i zostali finalistami w konkursie „Ortograf”, a Kinga również - finalistką w konkursie czytelniczym, wykazując  dużą wiedzę z przeczytanej książki F. H. Burnett „Tajemniczy ogród”.

Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali dyplomy, dla finalistów dyplomy i nagrody rzeczowe, a dla najlepszych 2-miesięczne stypendia naukowe.

Gratulujemy sukcesów i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku.

 

                                      

                                                                                                                                       Organizatorzy:

                                                                                                                              nauczyciel  j. pol. C. Węgrzyn

                                                                                                                                i Firma Edukacyjna „Orzeł”   

 

 

DOMINIKA KARMELITA ZOSTAŁA ZAKWALIFIKOWANA

DO OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO 2010

 

       Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „der die das Kenner” dla uczniów szkół podstawowych należy do najbardziej prestiżowych konkursów w naszym kraju w swej kategorii. Niezmiernym sukcesem jest fakt, że to właśnie nasza uczennica, która niedawno zmagała się z testem etapu szkolnego VI edycji tegoż konkursu, została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego z doskonałym wynikiem. Praca Dominiki i jej wytrwałość w dążeniu do celu dostarczają znakomitych efektów, przynosząc chlubę naszej szkole.

Trzymajmy więc przysłowiowe „kciuki”, życząc dalszego powodzenia.

 

Nauczyciel języka niemieckiego mgr Stefan Kokoczka

 

 

 

KONKURS - „KOLĘDA OBCOJĘZYCZNA”

 

               27 stycznia 2010 r. Gimnazjaliści naszej szkoły uczestniczyli w VII Miedzygimnazjalnym Konkursie „Kolęda Obcojęzyczna”, który miał miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach. Oprócz uczniów naszego Zespołu Szkół do rywalizacji konkursowej przystąpili uczniowie z Gimnazjów z Brzostku, Siedlisk–Bogusz, Kołaczyc oraz z Jasła. Uczestnicy konkursu wykonali po dwa utwory muzyczne w wybranych językach obcych. Piękne kolędy w różnych aranżacjach można było usłyszeć nie tylko w języku angielskim, czy niemieckim, ale również rosyjskim, hiszpańskim, a nawet japońskim. W ocenie końcowej Jury I miejsce przyznało Gimnazjum z Brzostku, II miejsce Gimnazjum z Siedlisk – Bogusz, III miejsce Gimnazjum z Kołaczyc, a IV miejsce przypadło Gimnazjum nr 1 z Jasła. Zespół wokalistów z naszej szkoły zajął tego roku V miejsce, co niewątpliwie jest również wielkim wyróżnieniem dla naszych uczniów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz nagrody rzeczowe.

Serdeczne podziękowania za trud włożony w przygotowanie do konkursu składam nauczycielom naszej szkoły, Pani Marii Przewoźnik oraz Panu Pawłowi Wiejowskiemu, jak również rodzicom naszych Gimnazjalistów, Pani Jolancie Boroń-Foryś, Pani Beacie Nylec i Pani Lucynie Kolbusz, które uszyły przepiękne stroje naszym uczennicom. Bardzo dziękuję również Przewodniczacej Rady Rodziców Pani Annie Augustyn oraz opiekunowi Spółdzielni Uczniowskiej Pani Barbarze Szczucinskiej za pomoc finansową w związku z wzięciem udziału w konkursie.

Organizator wyjazdu Stefan Kokoczka

 

 

 

KOLEJNY SUKCES NASZEJ UCZENNICY DOMINIKI KARMELITY

 

S.K. Jak Zareagowałaś, gdy dowiedziałaś się, że w tym roku szkolnym również zostałaś zakwalifikowana do wojewódzkiego etapu Konkursu języka niemieckiego?

 

D.K. Gdy rodzice zaglądnęli na stronę Kuratorium, zaraz powiadomili mnie o moim sukcesie. Byłam bardzo szczęśliwa, bo nie spodziewałam się tak wysokiego miejsca.

 

S.K. Jak oceniasz stopień trudności testu etapu rejonowego?

 

D.K. Moim zdaniem ten test był dość trudny, ale dzięki wcześniejszym solidnym przygotowaniom udało mi się go dobrze napisać.

 

S.K. Czy twoje plany i marzenia na przyszłość są związane z językiem niemieckim?

 

D.K. Na razie o tym nie myślę, ale nie wykluczone, że moja przyszłość będzie związana z tym językiem. Przede mną jeszcze gimnazjum, a wcześniej sprawdzian po 6 klasie, którego bardzo się boję.

 

S.K. Bardzo dziękuje za rozmowę i życzę dalszych sukcesów

Nauczyciel j. niemieckiego Stefan Kokoczka 

 

 

 

 

KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ W NASZEJ SZKOLE

 

            W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, nasi uczniowie wzięli udział w konkursie na Szopkę bożonarodzeniową zorganizowanym przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku. W kategorii – szopka rodzinna – wzięła udział praca wykonana przez rodzinę Matyasików(ucz. Kl. IV Matyasik Radek).

Natomiast w kategorii- szkoła podstawowa – szopki wykonali uczniowie klas młodszych:

            Ania Ochałek  kl.II

            Natalka Wiśniowska kl.II

            Krystian Cieplik kl. II

            Basia Gierut kl. III

Wszystkie szopki są piękne, a poziom wykonania z roku na rok jest  coraz wyższy.

Za trud włożony w wykonanie  prac uczniowie otrzymają upominki ufundowane przez Spółdzielnie Uczniowską naszej szkoły.

Dnia 14.12.2009 prace zostały przekazane do organizatora.

Barbara  Bartula

 

 

 

 

 

 

KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

 

Zapraszamy wszystkich uczniów  w  naszej szkole do udziału w konkursie na szopkę bożonarodzeniową

Prace należy dostarczyć  do szkoły do 11.12.2009.

Najlepsze prace w danej kategorii  zostaną  przekazane do Gminnego Ośrodka Kultury w Brzostku i będą brały  udział w eliminacjach gminnych. Prace nagrodzone w eliminacjach gminnych zostaną przekazane na finał powiatowy do Dębicy.

 

                  Regulamin  konkursu

 

 

 

 

 

DOMINIKA KARMELITA ZAKWALIFIKOWANA DO II ETAPU KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

 

 

            Dominika Karmelita, uczennica klasy VI w Zespole Szkół w Januszkowicach została zakwalifikowana do rejonowego etapu Konkursu języka niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2009/2010, organizowanego przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Na liście uczniów zakwalifikowanych do II etapu konkursu, zatwierdzonej przez Wojewódzką Komisję Konkursową Dominika, ubiegłoroczna laureatka wojewódzkiego etapu tegoż konkursu zajmuje 28 pozycję, spośród 196 uczniów w województwie podkarpackim. Sukces naszej uczennicy jest nie tylko wielkim wyróżnieniem dla niej samej, ale również chlubą dla całej społeczności szkolnej.

          Składając serdeczne gratulacje, życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu.

 

                                                       Nauczyciel j. niemieckiego Stefan Kokoczka

 

 

 

"Sukces Wioli"

 

          Wiola Wojdyła i Patryk Mamroł-uczniowie IG wzięli udział w gminnych eliminacjach do "Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej". Eliminacje odbyły się 28.10.2009 r. w Domu Kultury i Czytelnictwa w Brzostku.     

          Spośród 20 recytatorów jury wyłoniło 8 osób, które będą reprezentowały gminę na szczeblu powiatowym. Wśród nich najlepsza okazała się być Wiola, która zdobyła I miejsce. Przed nią finał w Dębicy 19.11.2009 r.

 

                            Trzymamy kciuki!!!

 

          mgr Katarzyna Łukowicz

 

 

 

 

 

 

Konkurs ekologiczny  „Najlepszy zbieracz baterii w roku szkolnym 2009/2010”

 

 

          W naszej szkole rozpoczyna się akcja zbierania zużytych baterii. Już w poniedziałek możesz je oddać. Walcz o miano najlepszego zbieracza w klasie

(szczegóły w regulaminie konkursu).

 

 Dlaczego nie należy wyrzucać zużytych baterii do śmieci?

 

          Ze względu na skład chemiczny należą one do odpadów niebezpiecznych stanowiących zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi i zwierząt. W skład baterii wchodzą bardzo szkodliwe dla środowiska naturalnego związki rtęci, kadmu i ołowiu, które zaliczane są do tzw. metali śmierci.

Powodują groźne schorzenia u człowieka.

 

          Nasza szkoła rozpoczęła współpracę z Organizacją Odzysku S. A. REBA i każdy zebrany kg baterii zamieni na punkty, a punkty na pomoce dydaktyczne. Więcej na www.reba.pl

 

                                                                                              Organizator: Danuta Lechwar

 

 

 

SZKOLNY KONKURS
”Ty też możesz polubić matematykę”

 

Uczestnicy konkursuW czerwcu ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu matematycznego pod nazwą ,,Ty też możesz polubić matematykę”. Zorganizowany został dla uczniów, którym nauka matematyki sprawia trudności. Celem konkursu było:
- umożliwienie uczniom rywalizacji na wyrównanym poziomie,
- stworzenie uczniom okazji do tego, aby byli docenieni i zauważeni za swoją wiedzę i umiejętności,
- zaciekawienie uczniów matematyką,
- zmobilizowanie ich do nauki matematyki.
Przeprowadzony został w trzech grupach: klasa IV-V, klasa VI i klasa I gimnazjum, do którego zgłosiło się łącznie 28 uczniów. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: I – uczniowie rozwiązywali test wyboru składający się z 15 zadań zamkniętych. W II etapie uczniowie dostali do rozwiązania zadania logiczne, łamigłówki, krzyżówki, oraz musieli wykazać się umiejętnością wykonywania działań arytmetycznych z uwzględnieniem kolejności ich wykonywania. Duża grupa uczniów odpowiedzialnie podeszła do konkursu i w efekcie osiągnęła bardzo dobre wyniki.
W klasach IV-V
I miejsce – Jedziniak Krzysztof kl.V,
II miejsce – Kobak Karolina kl.IV, Skórka Justyna kl. V,
III miejsce – Lechwar Grzegorz kl. V.

W klasie VI
I miejsce – Strzelczyk Andrzej
II miejsce – Jasik Dominik, Płaziak Magdalena, Stasiowska Patrycja
III miejsce – Owsiak Mateusz

W klasie I gimnazjum
I miejsce – Podgórska Katarzyna
II miejsce – Lampara Wiesław, Płaziak Monika, Zięba Michał
III miejsce – Boroń Krzysztof

Wszystkim uczestnikom dziękuje za udział w konkursie, zachęcam do udziału w następnym roku szkolnym i życzę aby uwierzyli, że jednak coś mogą i potrafią. Laureatom gratuluję osiągniętego sukcesu.

Nauczycielka matematyki Barbara Szczucińska

 

 

 

 

PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO
„Lalki Teatralne”

 

Kinga podczas wręczania nagrody...Wręczeniem nagród w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy zakończyło się Powiatowe Biennale Sztuki Dziecięcej „Lalki Teatralne”. W konkursie tym brali również udział uczniowie naszej szkoły, których prace po eliminacjach szkolnych zostały przesłane do kolejnego etapu konkursu. Laureatką konkursu została uczennica naszej szkoły Kinga Matyasik z klasy IV. 10 czerwca wraz z nauczycielem plastyki wzięła udział uroczystości ogłoszenia wyników i nagrodzenia autorów najlepszych prac. Przyznano 5 nagród, 6 wyróżnień oraz jedną nagrodę Galerii Sztuki MOK. Kindze w udziale przypadło wyróżnienie.
Nadesłane na konkurs lalki teatralne (wszystkie bardzo ładne i wymagające wiele pracy od autora) można oglądać przez najbliższe 2 tygodnie w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy przy ulicy Akademickiej.

Nauczycielka plastyki Katarzyna Pietrucha-Nowak

 

 

 

 

KONKURS PLASTYCZNY
„Adam Mickiewicz - patron mojej szkoły”

 

wystawa1 czerwca 2009 r. podczas uroczystości Święta Szkoły odbyło się ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i dyplomów uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie na portret naszego patrona – Adama Mickiewicza. Konkurs skłaniał dzieci i młodzież do poszukania wiadomości o patronie szkoły. Prace plastyczne na konkursu mogły być wykonane w dowolnej technice. Przyznano nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach (szkoła podstawowa i gimnazjum). W kategorii pierwszej jury wytypowało zwycięzców trzech kolejnych miejsc, którymi zostały:laureatka pierwszego miejsca w gimnazjum
Patrycja Rączka kl. VI - miejsce I,
Katarzyna Zegarowska kl. VI - miejsce II,
Magdalena Augustyn kl. VI - miejsce III,
oraz wyróżnienie dla Justyny Mokrzyckiej z klasy IV. Wśród gimnazjalistów nagrodzono:
Patrycję Niziołek – uczennica klasy III, zdobywczyni I miejsca,
Angelikę Nawracaj z klasy III – II miejsce,
Katarzynę Kopeć z klasy II – III miejsce,
oraz wyróżnienia dla Sylwii Samborskiej z kl. II i Mateusza Forysia z kl. III. Wszyscy uczestnicy wykazali się artystyczną oryginalnością oraz poważnym podejściem do konkursu. Najlepsi z rąk Pani Dyrektor Ewy Ziaja otrzymali nagrody ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską oraz dyplomy uczestnictwa. Nagrodzone prace można oglądać na wystawie na szkolnym korytarzu.

Nauczycielka plastyki Katarzyna Pietrucha-Nowak


 

 

 

 

PODSUMOWANIE KONKURSÓW W KLASACH I - III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

W maju odbyły się w kl. I – III następujące konkursy:
Konkurs czytania ze zrozumieniem
W kl. II najlepsza była Karolina Winiarska, w kl. III - Piotr Stasiowski.
Konkurs ortograficzny
Zwycięzcy: I miejsce – Kinga Węgrzyn – kl. III, II miejsce – Sylwia Cieplik – kl. III, III miejsce – Tomasz Długosz – kl. III
Konkurs tabliczki mnożenia W kl. II zwyciężyła Justyna Foryś, a w kl. III Dominika Stojak.
 

Zwycięzcom gratulujmy i życzymy dalszych sukcesów!

wychowawcy klas I – III

 

 

 

 

KONKURS MATEMATYCZNY ,,MATEMATYKA Z PLATFORMĄ MOODLE”

 

....21 maja 2009r. dwóch uczniów klasy VI naszej szkoły Patryk Mamroł i Kobak Krystian przystąpiło do II etapu konkursu matematycznego ,,Matematyka z platformą Moodle” zorganizowanego na platformie e-learnigowej Zespołu Szkół w Nawsiu Brzosteckim.
Uczestnicy tego etapu mieli do wykonania quiz składający się z 23 zadań w czasie 25 minut. Były to pytania: jednokrotnego wyboru, wielokrotnego wyboru, zadania do uzupełniania.
O zajęciu miejsca w konkursie decydowała zarówno liczba punktów jak również czas wykonania zadań. Po podaniu przez organizatora wyników konkursu okazało się, że nasi uczniowie byli najlepsi, zajęli w konkursie I i II miejsce. Obydwaj chłopcy uzyskali jednakową ilość punktów, ale lepszy czas miał Patryk Mamroł i on zajął I miejsce. Chłopcy byli bardzo szczęśliwi ze swojego sukcesu. Z wielką radością odebrali dyplomy i nagrody z rąk organizatora konkursu pana Piotra Kawalca.
Uczniowie na swój sukces pracowali uczęszczając systematycznie w ciągu roku na dodatkowe zajęcia z matematyki, a także korzystali z indywidualnych konsultacji i wyjaśnień nauczyciela przedmiotu. Jako zgłoszeni uczestnicy konkursu mając dostęp do internetu mieli możliwość ćwiczyć również w domu tematykę zadań określonej regulaminem konkursu.
Jestem bardzo dumna ze swoich uczniów, serdecznie gratuluję i życzę im dalszych sukcesów w dziedzinie matematyki.
Składam serdeczne podziękowania panu Piotrowi Kawalcowi za zorganizowanie bardzo ciekawej formy konkursu.

Nauczycielka matematyki Barbara Szczucińska

 

 

 

 

KOLEJNY SUKCES Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO W NASZEJ SZKOLE

 

....W dniu 25 marca 2009 roku odbyła się w naszej szkole olimpiada języka niemieckiego, organizowana przez firmę edukacyjną „OLIMPUS” z Warszawy. Olimpiada, w formie testu wielokrotnego wyboru składała się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane zostały 4 odpowiedzi, z których żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogły być poprawne, co spowodowało podwyższenie stopnia trudności testu. Do testu przystąpiło 6 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum, do którego zostali przygotowani przez nauczyciela języka niemieckiego pana Stefana Kokoczkę.
Po dłuższym okresie niecierpliwego oczekiwania otrzymaliśmy raport i wyniki konkursu, które okazały się dla nas bardzo miłą niespodzianką, gdyż dwie uczennice naszej szkoły z klasy 6, Magdalena Augustyn i Katarzyna Zegarowska uzyskały tytuł laureata w tegorocznej olimpiadzie w sesji wiosennej. Uczęszczają one od września 2008 na zajęcia dodatkowe z języka niemieckiego oraz należą do grupy uczniów uczestniczących w projekcie językowym ze szkołą na Słowacji.
Wszystkim uczniom zainteresowanym pogłębianiem swojej wiedzy z języka niemieckiego dziękuję za osiągnięte sukcesy oraz zachęcam do dalszej pracy w następnym roku szkolnym

Nauczyciel języka niemieckiego Stefan Kokoczka

 

 

 

 

KONKURS „LALKI TEATRALNE”

 

....27-go kwietnia 2009 r. w naszej szkole rozstrzygnięto konkurs „Lalki teatralne”.  Celem konkursu było pobudzenie artystycznej wyobraźni dzieci oraz zachęcenie do aktywności twórczej. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV – VI. Jury, wyróżniło prace następujących uczniów: Oli Dziedzic, Wioletty Wojdyła, Pauliny Bartosz uczennic klasy VI oraz Marcina Fundakowskiego, Alberta Mokrzyckiego, Łukasza Augustyna uczniów klasy IV. Miejsce I przyznano uczennicy klasy IV – Kindze Matyasik, miejsce II – Kamilowi Machowskiemu również z klasy IV i miejsce III dla ucznia klasy VI – Dominik Jasik. Prace uczniów, którzy zdobyli punktowane miejsca wezmą udział w Powiatowy Biennale Sztuki Dziecięcej „Laleki Teatralne” organizowanym w Debicy.

Organizator

 

 

 

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ PODSUMOWANIA TEGOROCZNYCH KONKURSÓW INTERDYSCYPLINARNYCH I PRZEDMIOTOWYCH W RZESZOWIE

 

....16-go kwietnia 2009 roku w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów interdyscyplinarnych i przedmiotowych, zorganizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W sali widowiskowej, Wojewódzkiego Domu Kultury zebrali się laureaci tegorocznych konkursów ze szkół podstawowych i gimnazjów województwa podkarpackiego oraz dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice i inni zaproszeni goście. Ogromnym zaszczytem dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Januszkowicach był fakt uczestnictwa w uroczystości naszej uczennicy Dominiki Karmelita, która uzyskała tytuł laureata w Konkursie języka niemieckiego na etapie wojewódzkim w roku szkolnym 2008/2009. Całą uroczystość prowadziła Pani Danuta Moskwa, wizytator Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. ...Pan Marek Kądziołka, Dyrektor Wydziału Monitorowania i Wspierania Edukacji w Rzeszowie przedstawił zebranym gościom analizę wyników przeprowadzonych konkursów, kierując do wszystkich obecnych wyrazy szacunku i podziękowania za odniesione sukcesy. W końcowej fazie odbyło się wręczanie laureatom i ich opiekunom listów gratulacyjnych. Dominika odebrała gratulacje wraz z opiekunem, nauczycielem j. niemieckiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Januszkowicach, panem Stefanem Kokoczka. Pan Dyrektor Marek Kądziołołka przekazał szczególne wyrazy uznania dla naszej uczennicy ze względu na to, iż tytuł laureata otrzymała ona już w klasie piątej. Życząc dalszych sukcesów, zachęcał do wzięcia udziału w kolejnych konkursach, które odbędą się w przyszłym roku szkolnym.

 

 

 

 

 

 

KONKURS NA WYKONANIE BUDKI LĘGOWEJ ROZSTRZYGNIĘTY!!!

 

Uczestnicy konkursuDnia 7 kwietnia 2009 roku został rozstrzygnięty konkurs na „Wykonanie budki lęgowej”. Uczniowie szkoły podstawowej wykonali w ramach konkursu 8 budek: 6 z klasy IV i po jednej z klasy V i VI. Komisja w składzie:
mgr Ewa Ziaja - Dyrektor Szkoły, mgr Eugeniusz Łazowski - Prezes Koła Łowieckiego ”Lis”, mgr inż. Gustaw Zięba - Nauczyciel przyrody przyznała nagrody dla następujących uczniów:
I. miejsce - Balicki Damian
II. miejsce - Matyasik Kinga
III. miejsce - Augustyn Łukasz, Mokrzycki Marcin, Stasiowski Stanisław
IV. miejsce - Kolbusz Karolina, Machowski Kamil, Owsiak Mateusz.
Zdobywcy miejsc od I do III otrzymali wspaniałe nagrody książkowe ufundowane przez Panią Dyrektor i Spółdzielnię Uczniowską. Wszyscy natomiast otrzymali pamiątkowe dyplomy ufundowane i wykonane przez Prezesa Koła Łowieckiego „Lis” w Uczestnicy konkursuBrzostku. Dla szkoły Prezes Koła przekazał na ręce Pani Dyrektor płytę DVD pt. „Ożywić pola – rok bobra”. Płyta to materiał edukacyjny dla uczniów. Na zakończenie dla wszystkich biorących udział w konkursie uczniów, Prezes Koła przygotował ognisko z pieczeniem kiełbasy. Cała impreza odbyła się w lesie. Opiekę nad ogniskiem i pieczeniem kiełbasy pełnił członek Koła Łowieckiego Pan Boroń Tadeusz. Jako organizator konkursu składam wielkie podziękowania wszystkim, a szczególnie rodzicom uczniów którzy odpowiedzieli na apel szkoły i pomogli swoim dzieciom wykonać budki. Ze swej strony zapewniam, że wszystkie budki odpowiadające wymogom będą zawieszone koło szkoły lub koło rzeki. Do współpracy zachęcam w imieniu szkoły także leśniczych. W galerii, zdjęcia z przebiegu konkursu i ogniska. Więcej w kwietniowym wydaniu „Lidera”

Organizator

 

 

 

 

Raport z Konkursu Języka Niemieckiego
„JA TEŻ POTRAFIĘ”

 

Uczestnicy konkursuW dniu 01.04.2009 roku odbył się Konkurs Języka Niemieckiego „JA TEŻ POTRAFIĘ”, w którym wzięło udział 14 uczniów szkoły podstawowej z klas IV-VI. Konkurs składał się z III części. Pierwsza z nich był projekt językowy na dowolny temat, wykonany wcześniej w domu. Kolejną formą była recytacja uprzednio przygotowanego wiersza lub zaśpiewanie piosenki. W ostatnim etapie uczniowie pisali test gramatyczno-leksykalny. Większość uczniów wykazało się dużym zaangażowaniem w przygotowaniu się do konkursu i osiągnęło bardzo dobre wyniki. Najwyższą liczbę punktów otrzymali:
I miejsce - Dominik Jasik (klasa VI)

II miejsce – Magdalena Płaziak (klasa VI)

III miejsce – Karolina Kolbusz (klasa IV)

Laureatom serdecznie gratuluję, pozostałym uczestnikom dziękuję za udział i zachęcam do dalszego współzawodnictwa w przyszłym roku szkolnym.

mgr Stefan Kokoczka

 

 

 

 

KONKURS "PISANKA WIELKANOCNA 2009"

 

Dnia 30 marca 2009 r. w naszej szkole rozstrzygnięto Konkurs na Pisankę Wielkanocną. Celem konkursu było zachęcenie dzieci do aktywności twórczej i podtrzymanie tradycji Świąt Wielkanocnych. W konkursie brali udział uczniowie klas I – III i dzieci z oddziałów przedszkolnych. Komisja, w której skład weszli wychowawcy klasy I, III i 6 – latków, wyróżniła prace następujących uczniów:
5 – latki: Stasiowska Kamila, Kopeć Ola, Chajec Monika, Nylec Martyna
6 – latki: Chajec Paulina
Klasa I: Matyasik Gabriela, Pruchnik Kinga, Cieplik Krystian, Bartosz Adrian
Klasa II: Foryś Justyna, Długosz Karolina, Jędrusik Wojtek
Klasa III: Mamroł Weronika, Grygiel Daniel, Węgrzyn Kinga.
Prace te wzięły udział w konkursie międzyszkolnym na Koszyczek Wielkanocny organizowanym przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku. Autorzy tych prac otrzymają upominki ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską działającą w naszej szkole. Pozostałe prace można oglądać na wystawie w kl. II do Świąt Wielkanocnych.

Organizatorzy

 

 

 

 

KONKURS „ZĘBY MYJ, RADOŚNIE ŻYJ”

 

Uczniowie ze swoimi pracamiW tym roku szkolnym uczniowie kl.I-III naszej szkoły przystąpili do realizacji programu edukacyjno-profilaktycznego „Radosny Uśmiech, Radosna Przyszłość”. W ramach tego programu, w marcu, wzięli udział w konkursie plastycznym „Zęby myj, radośnie żyj”, zorganizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie. Głównym celem tego konkursu jest promowanie i upowszechnianie wśród dzieci szkół podstawowych prawidłowych zasad higieny jamy ustnej.
Oceny prac na szczeblu szkolnym dokonała komisja w składzie: Elżbieta Bieniek- pielęgniarka szkolna, Katarzyna Pietrucha-Nowak- naucz. Plastyki, Barbara Bartula- naucz. kształc. zint.
Zostało wyróżnionych 5 prac, a ich autorzy otrzymają w nagrodę upominki. Do etapu powiatowego zakwalifikowano 3 prace uczniów kl.II. Są to: Barbara Gierut, Justyna Foryś, Karolina Winiarska

Barbara Bartula

 

 

 

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „DER DIE DAS KENNER

 

Uczniowie podczas występuW dniu 12.03.2009 w Rzeszowie odbył się V Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego ,,der die das Kenner”, w którym wzięło udział 29 uczniów wyłonionych w szkolnym etapie i zakwalifikowanych do konkursu na etapie wojewódzkim. Wśród uczniów z województwa podkarpackiego naszą szkołę w konkursie reprezentowała uczennica klasy V Dominika Karmelita, tegoroczna laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.
Uczniowie przez 60 minut rozwiązywali test, który składał się z czterech sprawności językowych. Wyniki konkursu poznamy po 15-stym kwietnia, a nam, społeczności szkolnej pozostaje jedynie ,,trzymać kciuki” i życzyć Dominice wysokiego wyniku.

    

Nauczyciel języka niemieckiego Stefan Kokoczka

 

 

Uczniowie podczas występu Uczniowie podczas występu

 

 

 

 

KOLEJNY SUKCES DOMINIKI!

 

Uczennica klasy V Dominika Karmelita została kolejny raz zakwalifikowana do wojewódzkiego etapu konkursu z języka niemieckiego w Rzeszowie, który odbędzie się w marcu. Konkurs pod nazwą „Der Die Das Kenner” skierowany był dla uczniów szkół podstawowych, klas IV-VI, uczących się z podręczników serii der die das Neu.
Przed naszą uczennicą następny okres przygotowań i ciężkiej pracy, trzymajmy zatem „kciuki” z nadzieją pomyślnego wyniku. Serdecznie gratuluję i życzę wytrwałości.

nauczyciel j. niemieckiego Stefan Kokoczka

 

 

 

 

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJ WYKONANĄ POLSKĄ KOLĘDĘ

 

Uczniowie podczas występuDnia 31 stycznia 2009 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Januszkowicach podczas zabawy choinkowej Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na najpiękniej wykonaną polską kolędę. Eliminacje odbywały się w trzech kategoriach wiekowych:
- dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I – III nauczania zintegrowanego,
- uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej,
- uczniowie klas I – III gimnazjum.

 

Wykonawców oceniało jury w składzie:
• Pan Jan Palar – nauczyciel nauczania zintegrowanego,
• Pani Danuta Lechwar – nauczycielka nauczania zintegrowanego,
• Pani Anna Augustyn – przewodnicząca Rady Rodziców,
• Magdalena Kaczmarek – przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego,
• Paweł Długosz – przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego.
W kategorii pierwszej jury wytypowało zwycięzców trzech kolejnych miejsc, którymi zostały:
Karolinka Mokrzycka z oddziału 6 – latków – I miejsce,
Sylwia Cieplik z klasy III szkoły podstawowej – II miejsce,
Kamilka Kowalska z oddziału 5 – latków – III miejsce.
Uczniowie podczas występuW drugim przedziale wiekowym mieliśmy tylko jedno miejsce. Było to miejsce I, a zajęła je uczennica klasy VI szkoły podstawowej Katarzyna Zegarowska. Kasia zdecydowała się wziąć udział w konkursie mimo problemów z gardłem spowodowanych przeziębieniem. Gratulujemy jej odwagi oraz poświęcenia i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Wśród gimnazjalistów wyróżnili się:
Justyna Kolbusz – uczennica klasy II, zdobywczyni I miejsca,
Michał Zięba z klasy I – II miejsce,
Iwona Samborska z klasy I – III miejsce.

Wszyscy uczestnicy wykazali się pięknymi głosami oraz poważnym podejściem do konkursu – opanowali pamięciowo teksty kolęd, które prezentowali solo i w duetach – nawet na dwa głosy! 

Najlepsi z rąk Pani Dyrektor Ewy Ziaja otrzymali nagrody ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską oraz dyplomy uczestnictwa. Wszystkim wykonawcom serdecznie dziękujemy za to, że tak wspaniale umilili nam czas podczas tegorocznej zabawy choinkowej, oraz życzymy wielu sukcesów w podobnych oraz innych konkursach na różnych szczeblach.
Niezwykłą popularnością wśród starszych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum cieszył się konkurs na króla i królową balu, którego pomysłodawcą był również Samorząd Uczniowski. W trakcie zabawy dziewczęta – Iwona Samborska i Magdalena Pieniądz sprzedawały kolorowe samoprzylepne serduszka, którymi nabywcy obklejali najatrakcyjniejsze dziewczęta i najprzystojniejszych chłopców na balu. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy V – Asia Foryś i Michał Matyasik. To właśnie oni zebrali najwięcej kolorowych serduszek. Ich głowy zostały udekorowane pięknymi koronami. W nagrodę zatańczyli wspólnie taniec przy gromkich brawach wszystkich zgromadzonych na sali. Sądząc po minach i wypowiedziach większości członków naszej społeczności szkolnej tegoroczna zabawa karnawałowa była na 102!

Opiekun SU Marta Karmelita

 

 

 

 

III MIEJSCE W KONKURSIE „KOLĘDA OBCOJĘZYCZNA”
 

Uczniowie podczas występuUczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Januszkowicach wzięli udział w VI edycji Konkursu „Kolęda Obcojęzyczna”, który odbył się w dniu 28.01.2009 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach. Nasi uczniowie wykonali dwie kolędy – jedną w j. angielskim oraz jedną w j. niemieckim, do których przygotowywali się od listopada 2008 wraz z nauczycielem muzyki p. Andrzejem Lesiakiem i nauczycielem j. niemieckiego p. Stefanem Kokoczką. Jak co roku, poziom, jaki reprezentowali uczniowie, biorący udział w konkursie okazał się bardzo wysoki, co było dla nas dużym wyzwaniem. Jury oceniało prezentację wokalna, umiejętności językowe oraz oryginalność wykonania kolęd. Po ogłoszeniu werdyktu okazało się, że zostaliśmy laureatami konkursu, zdobywając III miejsce przed Gimnazjum z Brzostku oraz z Siedlisk-Bogusz, którzy zajęli kolejno II i I miejsce. Nagrody, które otrzymaliśmy w postaci sprzętu RTV oraz dużego słownika języka niemieckiego wzbogacą zasób pomocy dydaktycznych w naszej szkole.

Serdecznie dziękuję uczestnikom za udział w konkursie i życzę dalszych sukcesów.

Opiekun Stefan Kokoczka

 

 

 

 

NAGRODY W KONKURSIE
„RADOSNE OBCHODY ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”


Nauczyciele wraz z uczniami podczas odbierania nagroy 16 stycznia 2009 roku nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym podsumowaniu konkursu „Radosne obchody Święta Odzyskania Niepodległości”, które odbyło się w sali kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Organizatorem konkursu był Podkarpacki Kurator Oświaty – Jacek Wojtas. W grudniu komisja konkursowa oceniła prace zgłoszone przez 70 szkół z województwa podkarpackiego (szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne), biorąc pod uwagę następujące kryteria:
 

1. Wielość i różnorodność działań.
2. Zapewnienie uroczystościom odpowiedniej rangi.
3. Włączenie w obchody społeczności lokalnych.
4. Forma plastyczna albumu dokumentującego zrealizowane przedsięwzięcia.
 

..........W czasie rozstrzygnięcia konkursu przyznano naszej szkole III miejsce. Jest to na pewno wielkie wyróżnienie, biorąc pod uwagę wysoki poziom konkursu oraz ilość zgłoszonych szkół. Wszystkie nagrodzone szkoły odebrały gratulacje oraz pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Uczestnicy uroczystości mieli też okazję obejrzeć albumy wykonane przez nagrodzone szkoły oraz prezentacje przygotowane przez zwycięzców, którzy zdobyli I miejsce w konkursie. Zorganizowane spotkanie dało możliwość poznania i porównania pracy innych, a ciekawe pomysły może uda się wykorzystać w przyszłości. Scenariusze zajęć nagrodzonych w konkursie szkół można zobaczyć na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Rzeszowie w dziale Wychowanie patriotyczne. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również do obejrzenia albumu, który przedstawia zrealizowane przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły przedsięwzięcia. (dostępny w bibliotece szkolnej).

Celina Węgrzyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs szopek bożonarodzeniowych


Finaliści i ich dzieła     Dnia 15 grudnia 2008 r. odbył się w naszej szkole konkurs na szopkę bożonarodzeniową. Miał on na celu pobudzenie artystycznej wyobraźni dzieci i młodzieży oraz możliwość zaangażowania całej rodziny w kultywowanie bożonarodzeniowej tradycji. Prace, które napłynęły na konkurs, były pomysłowe i wykonane ciekawymi technikami.
     Jury konkursowe w składzie: dyr. szkoły Ewa Ziaja, Wanda Jamroz, Katarzyna Pietrucha-Nowak przyznało następujące nagrody:
- w kategorii szkoła podstawowa:
I miejsce Anna Chałek z kl. I
II miejsce Robert Garstka z kl. III
III miejsce Gierut Barbara z kl. II
wyróżnienie Kamil Stasiowski kl. V
- w kategorii szopka rodzinna:
I miejsce rodzina Matyasików
II miejsce rodzina Przewoźników
Przy ocenie prac brano pod uwagę walory estetyczne oraz jej zawartość treściową. Wytypowane prace zostały przekazane do Gminnego Ośrodka Kultury w Brzostku i wezmą udział w eliminacjach gminnych.

Danuta Lechwar

 

 

 

 

„Learning by doing” – sukces naszej uczennicy Dominiki Karmelity

 

Nasza laureatka      Uczennica klasy V Dominika Karmelita została laureatem Konkursu z języka niemieckiego na etapie wojewódzkim, organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Otrzymanie tak wysokiego wyróżnienia Dominika zawdzięcza w przeważającej mierze swojej własnej pracy. Nauczyciel tylko wspomaga ucznia w jego dążeniu do osiągnięcia celu. Jest     on „drogowskazem” w doborze odpowiednich materiałów, niweluje ewentualne błędy i uzupełnia zaistniałe braki.

 

     W przypadku Dominiki należało „oszlifować” jej wiedzę, co też czyniliśmy w trakcie dodatkowych zajęć. Początkowo nauka języka nie była dla Dominiki celem samym w sobie, język niemiecki był tylko jednym z elementów przy oglądaniu niemieckojęzycznych programów w wolnym czasie.

    Fachowo można to określić jako „aktywne oglądanie telewizji lub słuchanie muzyki”. Dominika ma swoje ulubione zespoły muzyczne, wśród których znajdują się również niemieccy wykonawcy. Jej własną metodę uczenia się można wiec scharakteryzować jako: „słyszę i widzę – zapamiętuję, czynię, więc rozumiem”. Domyślam się zatem, że Dominika próbowała również swoich zdolności muzycznych, śpiewając niemieckie utwory, próbując tłumaczyć je na język polski.

    Sądzę, że stwierdzenie „Learning by doing” – uczenie przez działanie bardzo pasuje do sposobu opanowania przez nią języka niemieckiego i jak się okazuje jest to przyjemna i skuteczna metoda uczenia się i nauczania.

Udało się i fakt ten jest wielka chlubą dla naszej szkoły. Wkrótce na stronie internetowej, oraz w gazetce szkolnej ukaże się wywiad z laureatem, a od niej dowiemy się zapewne dużo więcej.

Nauczyciel języka niemieckiego mgr Stefan Kokoczka

 

 

 

WYWIAD Z UCZENNICĄ DOMINIKA KARMELITĄ,
LAUREATKĄ KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
NA ETAPIE WOJEWÓDZKIM W ROKU SZKOLNYM 2008/2009
 

Dominika KarmrlitaStefan Kokoczka: - Odniosłaś bardzo duży sukces otrzymując tytuł laureata konkursu z języka niemieckiego na etapie wojewódzkim. Jaki był motyw Twojego zainteresowania udziałem w konkursie?
 

Dominika Karmelita: Chciałam mieć przynajmniej trzecie miejsce, a poza tym rodzice obiecali mi, że jeśli uzyskam wysoki wynik, to otrzymam od nich nagrodę.
 

SK: - W jaki sposób przygotowywałaś się do poszczególnych etapów konkursu?
 

DK: Uczyłam się w domu, poświęcałam też dużo czasu na naukę tego przedmiotu w szkole. Zostawałam z panem, który uczy tego przedmiotu i wykonywałam różne ćwiczenia.
 

SK: - Co było najtrudniejsze w przygotowaniach do konkursu?
 

DK: Nie wiem…wiele rzeczy sprawiało mi trudność, ale później mniej więcej to opanowałam.
 

SK: - Jak zareagowałaś na tak wysoki wynik?
 

DK: Byłam bardzo szczęśliwa.
 

SK: - Kiedy i w jaki sposób zainteresowałaś się językiem niemieckim?
 

DK: Gdy byłam mała często oglądałam niemieckie bajki. Dopiero jak poszłam do szkoły i uczyłam się tego przedmiotu, zaczęłam się nim interesować.
 

SK: - Czy uważasz, że sama wiedza szkolna umożliwiłaby Ci zajść aż tak daleko?
 

DK: Nie, sama wiedza szkolna nie wystarczyłaby do zdobycia tak dobrego miejsca, musiałam się jeszcze uczyć w domu.
 

SK: - Jak ważna jest dla Ciebie nauka języków obcych i dlaczego?
 

DK: Nauka języków obcych jest dla mnie ważna, ponieważ gdy dorosnę będzie mi łatwiej znaleźć pracę.
 

SK: - Czy masz swój własny sposób, jak skutecznie uczyć się języka obcego?
 

DK: Nie, raczej nie mam swojego sposobu na naukę języków obcych, ale sądzę, że bardzo pomocne jest słuchanie tego języka.
 

SK: - Jakie są Twoje zainteresowania i jak spędzasz wolny czas?
 

DK: W wolnym czasie chętnie gram na komputerze, oglądam telewizję, a gdy jest ciepło lubię grać w siatkówkę.
 

SK: - Czy w Twoich planach masz nadal zamiar rozwijać zdolności językowe?
 

DK: Myślę, że tak.
 

SK: Bardzo dziękuje za szereg ciekawych wypowiedzi i życzę dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy

Wywiad przeprowadził: nauczyciel języka nienieckiego Stefan Kokoczka

 

 

 

 

 

Konkurs „der die das – Kenner”

 

Uczestnicy konkursu     4 grudnia 2008 roku odbył się kolejny konkurs z języka niemieckiego „Der Die Das – Kenner” dla uczniów szkoły podstawowej, organizowany przez Wydawnictwo Szkolne PWN.

      W konkursie wzięło udział czworo uczniów z klasy VI: Magdalena Augustyn, Aleksandra Dziedzic, Patryk Mamroł i Krystian Kobak oraz z klasy V Dominika Karmelita.

      Wysoki poziom wiadomości i umiejętności językowych, jakimi wykazali się uczestnicy konkursu jest efektem ich rzetelnej nauki. Pomocą w poszerzaniu ich wiedzy są również dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego.Prace uczniów zostaną wysłane do organizatora konkursu, a na ostateczne wyniki będziemy musieli poczekać do stycznia 2009.

 

mgr Stefan Kokoczka