KONKURSY

 

KONKURS RECYTATORSKI

            W dniu 26 lutego 2020 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski ,,Wiersze Marii Konopnickiej”. Udział w nim wzięły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III. Występy oceniało jury w składzie: dyrektor szkoły - Ewa Ziaja , Maria Przewoźnik i Paweł Wiejowski – nauczyciele naszej szkoły. Jurorzy przyznali nagrody w trzech kategoriach. Wszyscy pięknie recytowali wiersze, dlatego jury miało nie lada problem z wyborem zwycięzców.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria 3 – 4 latki

I miejsce: Nikola Pieniądz   

Kategoria 5 – 6 latki

I miejsce -  Marcelina Foryś i Nikola Staniszewska

II miejsce - Wiktoria Henzel–Zbylut i Kamil Krupka         

Kategoria klasy I - III  

I miejsce - Izabela Machowska z klasy trzeciej i Milena Smalara z klasy pierwszej

II miejsce - Maciej Stasiowski z klasy pierwszej                             

III miejsce - Oliwia Zegarowska, Wiktoria Żygłowicz i Julia Makowska z klasy drugiej, Olivia Dudzik z klasy pierwszej

Wyróżnienia otrzymali: Kacper Stasiowski, Natalia Łukasik i Weronika Pieniądz z klasy trzeciej

Nagrody i dyplomy za udział otrzymali: Patrycja Kolbusz i Jakub Makowski z klasy trzeciej oraz Michał Mroczkowski z klasy drugiej

,,Dziękujemy Spółdzielni Uczniowskiej ,,Grosik” działającej w naszej szkole za ufundowanie nagród."

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Organizatorzy

 

KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

"EINFACH FIT IN DEUTSCH"

 

Dnia 2 grudnia w Liceum Ogólnokształcącym im. S. Petrycego w Pilźnie odbył się Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Szkół Podstawowych Einfach fit In Deutsch. Z naszej szkoły w konkursie udział wzięły dwie uczennice z klasy VIII, Magdalena Jędrusik i Kinga Winiarska.

Konkurs Powiatowy został poprzedzony eliminacjami szkolnymi i odbył się w formie pisemnej, w której została sprawdzona nasza wiedza z gramatyki, leksyki, słuchania oraz czytania ze zrozumieniem. Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na dwie grupy, według poziomu zaawansowania.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że nasza uczennica Magdalena Jędrusik zajęła piąte miejsce na 22 uczestników z różnych szkół z powiatu dębickiego, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Uczniowie, którzy zdobyli miejsca 1-3 na poziomie A2 oraz 1-5 na poziomie A1 otrzymali nagrody oraz wyróżnienia, natomiast pozostali uczestnicy dyplomy za udział.

Podczas przerwy uczestnicy mieli okazję zapoznać się z uczniami liceum w Pilźnie, rozwiązując wspólnie różnorodne łamigłówki.

Składamy podziękowania naszemu nauczycielowi j. niemieckiego, Panu Stefanowi Kokoczce za przygotowanie nas do konkursu oraz opiekunowi wyjazdu Pani Katarzynie Pietrucha-Nowak.

Za zorganizowanie transportu na konkurs jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Zenonowi Winiarskiemu.

Magdalena Jędrusik

Kinga Winiarska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH” – KONKURS PLASTYCZNY

 

W drugim semestrze tego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym na projekt znaczka pocztowego.

Trzecia edycja tego konkursu, odbywała się pod hasłem „Przywróćmy tradycyjne sady”, poświęcona była tematyce ratowania starych odmian drzew owocowych, a tym samym zwiększania różnorodności biologicznej polskiej przyrody. Organizatorami konkursu są Fundacja BOŚ i Poczta Polska.

W konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego co roku poruszamy ważne społecznie tematy. „Świat oczami młodych” to jedyna okazja dla młodzieży do samodzielnego zaprojektowania znaczków! Trzy najlepsze prace oraz nazwiska laureatów znajdą się na znaczkach pocztowych, które zostaną wprowadzone do obiegu jesienią 2019 roku. Wierzymy, że konkurs wypromuje wśród młodych ludzi kolekcjonowanie znaczków, a budowana wokół projektu wartość dodana – wiedza o różnorodności biologicznej, roli tradycyjnych odmian drzew owocowych oraz ekologicznych metodach uprawy żywności – zainspiruje młodzież do głębszego zainteresowania się tą tematyką, a w dłuższej perspektywie wpłynie na ich wybory, nie tylko żywieniowe, ale również proekologiczne.- czytamy na stronie organizatora.

Konkurs składał się z kilku etapów. Pierwszy to zgłoszenie i rejestracja placówki przez koordynatora konkursu. Następnie Konkurs został ogłoszony w każdej klasie podczas lekcji plastyki i zajęć artystycznych. Dodatkowo powieszone zostały plakaty informujące o tematyce konkursu, technice wykonania i terminie składania prac na gazetce Samorządu Uczniowskiego. Kolejnym etapem były zajęcia edukacyjne dotyczących wiedzy nt. tradycyjnych sadów i ich roli w ochronie środowiska. Uczniowie uczestniczący w zajęciach wykazali duże zainteresowanie różnymi odmianami jabłoni, wiedzieli że jabłka z tradycyjnych sadów są zdrowsze. Kilku uczniów posiada takie sady koło domu. Niewielu uczniów natomiast znało nazwy tradycyjnych odmian jabłoni, głównie wymieniali papierówki i szare renety. Byli zaskoczeni nazwami jabłek. Z zainteresowanie oglądali album kolekcjonerski ze znaczkami. Następnie odbyły się eliminacje wewnątrzszkolne. Wszystkie zgłoszone do konkursu prace zostały zaprezentowane podczas wystawy na korytarzu szkoły, uczniowie podziwiali i dyskutowali o swoich typach podczas przerw. Wszyscy zostali zapoznani z zasadami wyboru i głosowania przez koordynatora konkursu. Najlepsze prace zostały wyłonione w drodze głosowania całej społeczności szkolnej, każda głosująca osoba mogła wskazać trzy jej zdaniem najlepsze prace. Głosy zostały podliczone przez koordynatora konkursu i trzy najlepsze prace zostały przesłane do etapu ogólnopolskiego.

A tak przedstawiają się wyniki głosowania:

Pierwsze miejsce z liczbą 41 głosów uzyskała praca z numerem 1 należąca do Kamili Kowalskiej z klasy  III gimnazjum, miejsce 2 z 23 głosami to praca z numerem 4 należąca do Julii Kowalskiej z klasy V i miejsce 3 to 17 głosów na pracę z numerem 3 należącą do Kamili Płaziak z klasy V.

Wszystkie prace konkursowe w tym również naszych laureatek można oglądać na stronie organizatora www.oczamimlodych.pl w zakładce PRACE KONKURSOWE.

Koordynator konkursu

Katarzyna Pietrucha-Nowak

 

MOJA WYMARZONA ZŁOTA RYBKA

- OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

 

Muzeum Złotej Rybki oraz Szkoła Podstawowa w Dydni zaprosiła do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym. Honorowy Patronat nad konkursem sprawuje Wójt Gminy Dydnia Pani Alicja Pocałuń.

Konkurs adresowany do dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych w wieku od 3 do 15 lat. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tematyką środowiska wodnego, ryb, ich anatomią, wędkarstwem, ekosystemem Sanu na bazie powstałego w Krzemiennej Muzeum Złotej Rybki, rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności i wrażliwości estetycznej, promowanie dzieci plastycznie uzdolnionych oraz prezentacja twórczości dziecięcej.

Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie jednej pracy w dowolnej technice płaskiej: rysowanie, malowanie, wyklejanie w formacie A4.

Każdy uczestnik konkursu za wykonaną pracę otrzyma Dyplom oraz bezpłatny bilet wstępu do muzeum :). Prace konkursowe wykonali uczniowie klasy IV i V.

Katarzyna Pietrucha-Nowak

 

 

 

 

 

 

 

KONKURS WIELKANOCNY - ARTYSTYCZNY SUKCES KAMILI

 

Wielkanocny konkurs zorganizowany przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku w tym roku odbył się pod hasłem "KONKURS NA PALMĘ I PISANKĘ WIELKANOCNĄ" – celem konkursu była popularyzacja regionalnej twórczości związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych, poszerzenie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat polskich tradycji oraz ocalenie od zapomnienia typowych form twórczości ludowej. Konkurs odbył się w trzech kategoriach: pisanka wielkanocna techniką tradycyjną, pisanka wielkanocna techniką współczesną oraz palma wielkanocna. Podzielony był również na kategorie wiekowe. W konkursie wzięły udział uczennice naszej szkoły odnosząc sukcesy.

W kategorii pisanka wielkanocna techniką współczesną w kategorii klasy IV – VII szkoły podstawowe I miejsce zajęła Kamila Płaziak uczennica klasy V. W eliminacjach gminnych wzięły również udział prace – Kingi Smalary, Dominiki Surdek i Anny Zegarowskiej. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy uczestnikom i zachęcam do rozwijania talentów rękodzieła artystycznego i podjęcia wyzwania za rok. Wszystkie prace zostały wyeksponowane podczas wystawy w CKiCz w Brzostku.

Katarzyna Pietrucha-Nowak

 

 

 

 

KONKURS KOLĘDY OBCOJĘZYCZNEJ

 

Dnia 24 stycznia 2019 roku o godzinie 10 w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach odbył sie coroczny Konkurs Kolędy Obcojęzycznej. W konkursie udział wzięło 8 szkół. Naszą szkołę reprezentowały w tym roku uczennice 7 klasy- Julia Surdek i Julia Dziedzic. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a uczestnicy mieli do zaprezentowania po dwie kolędy w wybranych przez siebie językach obcych. My wybrałyśmy dwa utwory w j. hiszpańskim - Laura Pausini "Santa claus llegó a la ciudad" i w języku angielskim -Pentatonix "O come all ye faithful". Jesteśmy bardzo zadowolone z naszego występu i chociaż nie znalazłyśmy się w pierwszej trójce zwycięzców, to było to dla nas dużym przeżyciem i dobrym doświadczeniem na przyszłość, gdyż pierwszy raz spróbowałyśmy sowich sił na obcej scenie przed tak dużą publicznością. Mamy nadzieje, że w następnym roku pójdzie nam dużo lepiej.

Uczestniczka konkursu Julia Surdek

 

 

 

 

 

 

 

SZKOLNY KONKURS "KULTURALNY UCZEŃ" - ROZSTRZYGNIĘTY!

 

30. Stycznia 2019 roku w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs na najbardziej kulturalnego ucznia. Wszyscy uczniowie zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe:

klasy I, II,

klasy. IV, V

klasy VII, VIII i III gimnazjum.

Na kartach do głosowania każda osoba z klasy wybrała spośród swoich koleżanek i kolegów jedną osobę, która jej zdaniem jest najbardziej kulturalna. Po podliczeniu głosów wyłoniliśmy kandydatów z każdej klasy. Następnie Pani Dyrektor, nauczyciele i pracownicy obsługi oddali swoje głosy na jedną osobę z każdej kategorii wiekowej.

W kategorii klas I i II szkoły podstawowej zwyciężyła Oliwia Zegarowska, spośród uczniów klas IV i V szkoły podstawowej została wybrana Nadia Brągiel, a w kategorii klas VII, VIII i III gimnazjum- Martyna Kowalska. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i przypominamy, że konkurs trwa cały rok szkolny, a zatem kolejnych faworytów poznamy w czerwcu bieżącego roku szkolnego.

BĄDŹ KULTURALNY!

POPRAW SWÓJ WIZERUNEK!

Uczennica klasy III gimnazjum

Urszula Przewięda

 

KONKURS  RECYTATORSKI

Dnia 26 lutego 2019 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski ,,Wiersze Danuty Wawiłow”. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci  poezją, rozwijanie czytelnictwa, rozwijanie zdolności recytatorskich i zachęcanie do występów na scenie. Wiersze recytowało 15 dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z klas I i II.

Występy oceniało jury w składzie: dyrektor szkoły - Ewa Ziaja , Barbara Szczucińska i Maria Przewoźnik – nauczyciele naszej szkoły. Jurorzy przyznali nagrody w trzech kategoriach.

  Kategoria I 3,4-latki

I miejsce – Jan Samborski

  Kategoria II 5,6-latki

I miejsce – Wiktoria Henzel - Zbylut

II miejsce – Marcelina Foryś

III miejsce – Milena Smalara

  Kategoria III

I miejsce – Izabela Machowska z kl. II

II miejsce – Oliwia Zegarowska z kl.I

III miejsce – Kacper Stasiowski z kl. II

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia, a wyróżnieni uczniowie nagrody książkowe ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską ,,Grosik”, działającą w naszej szkole.

 

 

 

PODWÓJNY SUKCES - BRAWO MARCIN!

 

Jak co roku Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku przeprowadziło gminnie eliminacje do XIII już Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Najważniejsze cele konkursu to nie tylko pielęgnowanie tradycji ich tworzenia, ale również zachęta do pracy twórczej z uwzględnieniem akcentów regionalnych jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej. Jego organizatorami są Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym oraz Galeria Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. W konkursie jak co roku wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Eliminacje gminne poprzedziły eliminacje szkolne, po których prace trójki uczniów – Kingi Smalary, Marcina Ząbika i Norberta Ząbika trafiły do etapu gminnego. Etap ten przyniósł sukces uczniowi kl. IV Marcinowi Ząbikowi, który w kategorii „uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów” otrzymał I miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, natomiast szopka Marcina trafiła do etapu powiatowego. I tu również Marcin znalazł się w gronie laureatów zdobywając III miejsce w swojej kategorii. 31 stycznia w Galerii Sztuki MOK w Dębicy odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, w którym Marcin uczestniczy wraz z rodzicami. Konkurs od lat cieszy się ogromną popularnością, bierze w nim udział zawsze wielu młodych artystów. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że jury doceniło talent Marcina i bardzo serdecznie gratulujemy.

Gratulujemy również pozostałym uczestnikom i zachęcamy większe grono uczniów do rozwijania talentów rękodzieła artystycznego i podjęcia wyzwania za rok. Wszystkie prace zostały wyeksponowane podczas wystawy w CKiCz w Brzostku, a z etapu powiatowego w Galerii Sztuki MOK w Dębicy.

 

Katarzyna Pietrucha - Nowak

 

 

WYRÓŻNIENIE DLA KAMILI

 

29 października 2018 r. w sali teatralnej DKiK ,,Kosmos” w Dębicy odbył się III Konkurs Recytatorski Polskiej Literatury Patriotycznej – Niepodległośćjest z Nas ,,Nasze drogi do Niepodległej”, którego organizatorami byli: Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy i Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej. W konkursie tym wzięły udział dwie uczennice z naszej szkoły – Kamila Kowalska i Urszula Przewięda.

Kamila Kowalska wystąpiła z utworami: ,,Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą” Leopolda Staffa oraz ,,Elegia… o chłopcu polskim” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, natomiast Ula wyrecytowała wiersz Cypriana Kamila Norwida ,, Moja piosnka” i utwór Wisławy Szymborskiej ,,Gawęda o miłości ziemi ojczystej”.

Spośród 39 propozycji konkursowych w kategorii uczniów klas VII- VIII szkół podstawowych oraz gimnazjów jury przyznało - oprócz pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca - 10 wyróżnień. Wśród uczniów wyróżnionych znalazła się Kamila Kowalska.

Wręczenie dyplomów i nagród, którego dokonał Prezes Stowarzyszenia ,,Wspólnota Ziemi Dębickiej” i zarazem Honorowy Patron Konkursu Stefan Bieszczad, odbyło się 10 listopada 2018 r. w DKiK ,,Kosmos” w Dębicy podczas dorocznego Rautu Niepodległościowego zorganizowanego przez Stowarzyszenie ,,Wspólnota Ziemi Dębickiej”.

Kamili gratulujemy i zachęcamy do dalszych wyzwań!

 

                                                                                        Marta Karmelita

 

OBCHODY 100. ROCZNICY

ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ADAMA MICKIEWICZA

W JANUSZKOWICACH

 

Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

                                                                                      (Józef Piłsudski)

 

            Tego dnia, tj. 18 października 2018 roku w Januszkowicach było bardzo odświętnie. Przed szkołę podjechały samochody, z których wysiadały grupki młodzieży z nauczycielami z ościennych szkół. Młodzież januszkowicka stała na podjeździe i serdecznie witała przybyłych uczniów – kolegów i koleżanki ze szkół, które zgłosiły swój udział w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy ,,Wielcy Polacy” organizowanym już dziewiąty raz. Tym razem spotkanie to miało niezwykłego bohatera historycznego – Marszałka Józefa Piłsudskiego.

            Lekki wiatr owiewał zbierających się naczelników tej niecodziennej uroczystości. Dziewczynki w białych bluzeczkach, ciemnych spódniczkach i zgrabnych bucikach podkreślały niezwykłość tego dnia.

            Słońce przedzierało się przez cienkie chmurki i towarzyszyło przychodzącym do januszkowickiej szkoły – młodzieży z sąsiednich szkół wraz z opiekunami. Wokół budynku bardzo czysto i przyjemnie. Młode krzaczki z kwiateczkami róży jeszcze bardzo kolorowe, a wokół wysokie tuje lekko kołyszące się na delikatnym wietrze. Tu i ówdzie drobne wróble szybkim lotem siadały na remontowanym dachu nad salą gimnastyczną. W tej szkole wszystko jest na czas zrobione, wyremontowane, zmodernizowane. A młodzież jak zwykle ułożona, grzeczna i dobrze przygotowana do dalszej nauki.

            Sala gimnastyczna była pięknie przystrojona. Na drabinkach na biało-czerwonym tle wisiał portret wielkiego bohatera narodowego wywodzącego się z ziemi wileńskiej, syna powstania styczniowego z 1863 roku, działacza socjalistycznego uwięzionego i zesłanego na Syberię, a po powrocie z zsyłki redaktora naczelnego pisma ,,Robotnik” wydawanego przez PPS, późniejszego więźnia Cytadeli Warszawskiej… I tak o Marszałku Piłsudskim można by wiele jeszcze pisać. Jednak losy i działalność tego Wielkiego Polaka były tym razem tematem międzyszkolnego konkursu.

            Młodzieży było sporo, a do międzyszkolnego turnieju zakwalifikowało się pięć szkół. Szkołę Podstawową z Brzostku reprezentował uczeń klasy VIII, Szkołę Podstawową z Kamienicy Dolnej uczennica klasy VII, Szkołę Podstawową w Kamienicy Górnej uczeń klasy VIII. Z ościennej gminy ze Szkoły Podstawowej w Gogołowie zgłosił się uczeń klasy VIII. Szkołę Podstawową w Januszkowicach reprezentowała uczennica klasy VII.

            Na sali gimnastycznej zebrała się spora grupa widzów wraz z zaproszonymi Gośćmi, a wśród nich byli: sołtys wsi Januszkowice, sołtys wsi Opacionka, radny, dyrektorzy i opiekunowie uczniów przybyłych na turniej, proboszcz januszkowickiej parafii, nauczyciele i uczniowie miejscowej szkoły.

            Dyrektor szkoły mgr Ewa Ziaja przywitała uczestników turnieju i zaproszonych gości i przedstawiła jury, w skład którego weszli: p. mgr Antoni Salacha – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, mgr Irena Nosal i mgr Zuzanna Rogala. I tak rozpoczął się turniej wiedzy o Wielkim Polaku Józefie Piłsudskim prowadzony jak rok rocznie metodą turnieju telewizyjnego ,,Jeden z Dziesięciu”.

            Turniej prowadził p. mgr Jan Palar – nauczyciel szkoły w Januszkowicach. Na przygotowanych stanowiskach usiadło pięcioro uczestników. Pytania zadawał prowadzący. Do odpowiedzi zgłaszali się uczestnicy sygnałem świetlnym. Pytania dotyczące biografii i działalności naszego Wielkiego Polaka były szczegółowe i trzeba było bardzo wnikliwie przeczytać kilka dobrych opracowań historycznych. Po pierwszym etapie uczennica klasy III G. z Januszkowic zaśpiewała pieśń ,,Legiony”. Ta pieśń rozgrzała widownię, a brawa i owacje były długie.

            W drugim etapie turnieju pozostały trzy osoby. Na tym etapie uczestnik, który poprawnie odpowiedział na zadane pytanie, wskazywał następną osobę i tak każda dobra odpowiedź stawała się przyczynkiem do wzajemnego odpytywania się. Po tej części turnieju kolejna uczennica zaśpiewała bardzo liryczną pieśń ,,Kwiaty polskie”. Następnie ogłoszono wyniki. III miejsce w konkursie zajęła uczennica z Januszkowic, II miejsce uczeń z Gogołowa, a uczniem, który wykazał się najbardziej szczegółową wiedzą o Józefie Piłsudskim okazał się uczeń z Kamienicy Górnej. Serdeczne gratulacje!

            I znowu pieśń ,,Mury” zaśpiewana przez uczennicę z Januszkowic. Nauczyciel mgr Paweł Wiejowski bardzo rytmicznie wtórował śpiewającym uczennicom na organach.

            Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a laureaci nagrody rzeczowe. Następnie stanęli do wspólnego zdjęcia, a potem zostali zaproszeni przez dyrektor szkoły mgr Ewę Ziaję na poczęstunek i herbatkę. I tym razem jak w poprzednich latach impreza była bardzo udana. Stała się ona hołdem skierowanym w stronę bohatera – Józefa Piłsudskiego na StulecieOdzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Całe Grono Pedagogiczne było bardzo aktywne w przygotowaniu tej imprezy – zresztą jak zwykle – wspólny trud dał doskonały efekt. Nie tylko nauczyciel prowadzący imprezę mgr Jan Palar, historyczka mgr Celina Kowalska, ale także cały zespół humanistyczny przyczynił się do uświetnienia tejże imprezy. Mgr Wanda Jamróz, mgr Barbara Szczucińska oraz mgr Jan Palar przygotowali dekorację, a oprawę muzyczną mgr Paweł Wiejowski.

            Wszystkie nagrody zostały zakupione dzięki datkom sponsorów, za co im serdecznie dziękujemy.

            Z  wielką przyjemnością uczestniczyliśmy w tym bardzo patriotycznym turnieju. Na koniec serdecznie gratulujemy Dyrektorowi Szkoły, Gronu Pedagogicznemu oraz uczniom i życzymy dalszych sukcesów.